asyan.org
добавить свой файл
1
ДП “КРАСИЛІВСЬКИЙ АГРЕГАТНИЙ ЗАВОД”Акумулятивний водонагрівач з системою сонячного теплопостачання “КОРДІ”

КЕРІВНИЦТВО З ЕКСПЛУАТАЦІЇ

193.00.00.000.0 КЕ

Це керівництво з експлуатації є об'єднаним документом, що включає опис і інструкцію з експлуатації, відомості про приймання і упакування, гарантійні зобов'язання на акумулятивний водонагрівач з системою сонячного теплопостачання “КОРДІ”, надалі - система.

Перед встановленням і вводом в експлуатацію системи уважно ознайомтесь з цим керівництвом, так як правильна установка, наладка і обслуговування системи забезпечать її надійну і безпечну роботу на довгий період.
УВАГА!

Підключення системи до електричної мережі на місці експлуатації проводиться тільки спеціалізованою організацією енергонагляду. При цьому обов’язково повинне бути заповнене свідоцтво про введення в експлуатацію.
^ 1 ОПИС І РОБОТА

1.1 ПРИЗНАЧЕННЯ

Система призначена для гарячого водопостачання (ГВП) квартир, індивідуальних житлових будинків і споруд комунально-побутового призначення, які обладнані водогоном та електромережею.
^ 1.2 ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Основні технічні параметри системи приведені в таблиці 1.

Таблиця 1

Параметри, розміри, одиниці виміру

КОРДІ-1

150

215

300

385

Корисна площа вакуумних трубок, м2

2,18

3,13

4,4

5,97

Об’єм бака-акумулятора, л

150

215

300

385

Вакуумні трубки

Кількість, шт.

14

20

28

36

Діаметр, мм

58

Довжина, мм

2100

Температура нагріву води, оС

45-70

Кут нахилу системи, град.

50

Потужність ТЕН, кВт

1,5

2,4

2,4

3,0

Напруга, В

220

Робочий тиск води в баку-акумуляторі, МПа

0

Середня продуктивність за світловий день, л

Зима

150

215

300

385

Літо

300

430

600

770

2

1
.3 КОМПЛЕКТНІСТЬ


В комплект постачання входять:

 1. Акумулятивний бак з комплектом кріплення в упаковці - 1 комплект

 2. Комплект вакуумних трубок в упаковці. - 1 комплект

 3. Електронний блок управління - 1 шт.*

 4. Керівництво з експлуатації - 1 прим.

* Поставляється в залежності від виконання.

^ 1.4 КОНСТРУКЦІЯ І РОБОТАРис. 1. Акумулятивний водонагрівач

з системою сонячного теплопостачання “КОРДІ”,

1 - зовнішній бак для води; 2-ізоляційний шар; 3-внутрішній бак для води; 4 – вентиляційний отвір; 5-торцева кришка бака для води ; 6- вхід/вихід води; 7-гумовий ущільнювач; 8-кронштейн; 9-каркас; 10-вакуумна збірна труба; 11-гумовий пильовик.
3
^ ЗАПОВНЕННЯ ОБОВ’ЯЗКОВЕ

ЗАТВЕРДЖУЮ

Керівник _______________________________________________________

(найменування організації, яка ввела систему в експлуатацію)

________________________________________________________________________
М.П. ____________________ “____”____________

(підпис) (дата)


^ КОНТРОЛЬНИЙ ТАЛОН
на введення в експлуатацію Системи сонячного теплопостачання КОРДІ
1. Організація, яка проводила монтаж і введення апарата в експлуатацію ________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

поштова адреса і повна назва

_______________________________________________________________________

Телефон ________________

Дата закінчення монтажу “____”_______________20___р.

Дата введення в експлуатацію “____”_______________20___р.

2. Інформація про виконавців, які виконали монтаж, введення в експлуатацію, провели інструктаж про правила користування системою.

________________________________________ ________________ МОНТАЖ

ПІБ, № посвідчення підпис
______________________________________ ________________ ІНСТРУКТАЖ

ПІБ, № посвідчення підпис

3. Інформація про місце установки системи і його власника

___________________________________________________________________

поштова адреса , ПІБ власника

_______________________________________________________________________
Інструктаж прослухав, правила користування засвоїв.

________________________________________ ________________

ПІБ, власника підпис

^ Основні експлуатаційні характеристики

1. Можливість круглорічного використання. У будь-яку погоду, у сніг або в дощ, удень або вночі, дизайн, що передбачає роботу від сонячної енергії, забезпечить гарячу воду для душу.

2. Система стійка до урагану, граду, низьких температур.

3. Висока абсорбуюча здатність, має селективний абсорбуючий шар; труба має унікальні абсорбуючі характеристики при температурі до 380°С.

4. Відмінна якість ізоляції забезпечується за допомогою використання пінополіуретану, що істотно знижує тепловтрати. Це дозволяє тривалий час підтримувати постійну температуру.

5. Внутрішній бак виконаний з високоякісної нержавіючої сталі для харчових продуктів - 12Х18Н10Т, що не заподіює шкоди здоров'ю й не піддана корозії завдяки спеціальній антикорозійній конструкції.

6. Система оснащена імпортними жаростійкими, нетоксичними ущільнювальними кільцями із силіконової гуми тривалого терміну служби, що не мають будь-яких запахів, що дозволяє користувачеві насолоджуватися водою без домішок.
^ 2 ВИКОРИСТАННЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ

2.1 ПІДГОТОВКА ДО ВИКОРИСТАННЯ СИСТЕМИ

2.1.1 ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ

2.1.1.1 Система є стаціонарним виробом, умови безпечної роботи якого повинні бути забезпечені обслуговуючим персоналом, що повинен виконувати вимоги ДНАОП 0.00-1.2.1-98 “Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів ” та ДНАОП 0.00-1.32-01 “Правила побудови електроустановок. Електрообладнання спеціальних установок ”.

2.1.1.2 ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ проводити технічне обслуговування і ремонт системи при включених колах електроживлення.

2.1.1.3 ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ включення системи, незаповненого водою.

2.1.1.4 ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ експлуатація системи або проведення ремонтних чи профілактичних робіт без її заземлення.

2.1.1.5 Перед включенням електроживлення системи необхідно впевнитись у відсутності якої-небудь загрози життю чи здоров’ю, перевірити цілісність заземлюючого проводу системи і надійність його контакту з заземлюючим проводом кабелю живлення.

2.1.1.6 Категорично ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ залишати без нагляду працюючу систему на довгий час (більше 10 годин) чи дозволяти цей нагляд дітям.
Пам'ятка по встановленню

1. Перед установкою уважно прочитайте керівництво з експлуатації і виконуйте його вказівки.

4

2. Завжди оцінюйте ризики перед початком установки системи.

3. Установка системи є небезпечним видом висотних робіт, які варто виконувати з особливою обережністю.

4. Будьте обережні при переносі аксесуарів і приналежностей на дах. Підйом і маніпуляції важкими конструкційними елементами і великими рамами на даху є складним видом робіт і вимагають особливої обережності.

5. Переконайтеся, що для проведення робіт присутня достатня кількість людей.

6. Строго дотримуйтесь всіх інструкцій і правил по прокладці електропроводки, включаючи правила пайки при установці насоса і контролера.

7. Не починайте установку, якщо ви не впевнені в тім, що всі вимоги і правила охорони праці, що ставляться до підйому і роботи з конструкційними елементами на даху, були дотримані. Всі роботи, пов'язані з установкою повинні відповідати вимогам місцевого законодавства; у випадках виникнення протиріч між даним керівництвом і місцевим законодавством, останнє повинне переважати.

8. Сонячний нагрівач повинен установлюватися в місцях які залишаються незатіненими на протязі всього року. Переконайтеся, що дерева не відкидають тінь на нагрівач, особливо взимку.

9. Вся електропроводка повинна бути закрита в атмосферостійкому пластико-вому або металевому кабелепроводі з вологонепроникною гарнітурою. Тумблер ВКЛ / ВИКЛ встановлюється в приміщенні в зручному місці, або кухні або у ванній кімнаті.

10. Встановлення повинне відповідати правилам проведення будівельних і слюсарно-водопровідних робіт у Вашому регіоні. Через високу температуру і тиск, при яких працює нагрівач, забороняється використання пластикових труб для подачі гарячої води.
^ 2.1.2 РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВСТАНОВЛЕННЮСИСТЕМИ

2.1.2.1 Вибір місця встановлення

При виборі місця встановлення системи варто враховувати п'ять основних факторів:

1. Для оптимальної роботи сонячних колекторів їх варто розгорнути по напрямку на екватор. Установка на кутах до 45° від екватора не має істотного впливу на річний обсяг сонячної енергії, тому даху з кутом менш 45° від екватора є прийнятними. Якщо колектори встановлюються на східному схилі даху, найкращий прийом сонячної енергії досягається ранком, а на західному схилі - у другій половині дня.

2. Необхідно ретельно оглянути місце установки і переконатися, що обрана ділянка не затінюється деревами або будівлями протягом усього дня, а особливо з 9 ранку до 15 дня, тобто в пікові годинники прийому сонячної енергії.

3. Систему необхідно встановлювати на висоті не менш 1 метра від нижнього краю даху, мінімум в 1 метрі від кожного краю даху і мінімум на 1 метр нижче лінії конька даху, і розташовувати якнайближче до місця найбільшого споживання гарячої
5

^ 6 СВІДОЦТВО ПРО ПРИЙМАННЯ
Акумулятивний водонагрівач із системою сонячного теплопостачання “КОРДІ”________ заводський номер __________ відповідає вимогам КД і визнаний придатним до експлуатації.
Дата виготовлення __________________________________________

(місяць, рік)

Підписи осіб, відповідальних за приймання і упаковку: ___________ ___________

(підпис) (підпис)


^ 7 ГАРАНТІЙНІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

7.1 Виробник гарантує відповідність системи вимогам КД за умови дотримання Споживачем правил транспортування, зберігання, монтажу і експлуатації, зазначених у цьому керівництві з експлуатації.

У випадку порушення вказаних правил Споживач втрачає право на безоплатне гарантійне обслуговування на протязі гарантійного строку експлуатації.

У випадку виходу з ладу системи з вини виробника протягом гарантійного строку експлуатації, виробник виконує ремонт безплатно.

Підставою для виконання гарантійних зобов’язань виробника є оформлений, безпосередньо після введення в експлуатацію, “Контрольний талон” (виробника).

7.2 Гарантійний строк експлуатації – 36 місяців для систем, в тому числі 12 місяців на електрокомплектуючі вузли і деталі. Для систем, що надходять в роздрібний продаж – обчислюється від дня продажу; для систем, що призначаються для поза ринкового споживання – із дня одержання Споживачем.

7.3 У разі невиконання Споживачем вищевказаних умов транспортування, зберігання, монтажу та експлуатації системи виробник і організації, які експлуатують та обслуговують ці системи, відповідальність за її працездатність не несуть.

7.4 У випадку виходу з ладу будь-якого вузла системи в період гарантійного терміну експлуатації з вини Споживача або несправності системи після закінчення гарантійного терміну експлуатації, виробник може провести заміну або ремонт несправного вузла за рахунок Споживача.

7.5 При неполадках в роботі Споживачу необхідно звернутись до виготовлювача за адресою:

31000, Україна, м. Красилів, Хмельницька обл.,

вул. Правдинська, 1,

ДП “Красилівський агрегатний завод ”

Тел./ Факс (03855) 4-10-88, 4-35-03

Сервісний центр

Тел. (03855) 4-35-75
14

^ Як перевірити встановлену систему перед його прийманням?

Установлену систему необхідно розгорнути лицьовою стороною на південь, а попереду її ніщо не повинне заступати. Бак для води, труби, клапани і з'єднання не повинні протікати. На ізольованих трубах не повинно бути ознак розриву або протікання. З'єднання вакуумних трубок і бака повинні бути виконані належним чином. На вакуумних трубах не повинно бути ушкоджень, протікань або вибілювань.
Як підняти температуру води?

1. Переконайтеся, що висхідна і спадна труби заізольовані.

2. Використайте структуровані труби з низькою теплопровідністю.

3. Вибирайте систему із великою ємкістю і подовженими вакуумними трубками залишайте більше гарячої води в баці для підвищення початкової температури.

4. Після прийняття душу негайно додайте води в бак у темний час доби; переконайтеся, що залишили повний бак на ніч, щоб уникнути тепловтрат від перегрітої води при низьких температурах уночі.

5. Коли бак заповнений, злийте небагато води, щоб уникнути витікання гарячої води через переливну трубу.

6. Для підняття температури води залишіть нагрівач на сонці на два дні підряд або залишіть півбака води на один день.

7. Використовуйте електронагрівачі і включайте електроживлення після заповнення бака. Відключайте електроживлення перед тим, як прийняти душ.

9. Після закінчення декількох років використання температура води знижується. Протирайте поверхню геліоколлектора; відкладення накипу на внутрішній нижній частині труби вакуумного колектора необхідно видалити.

^ 5 ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ

5.1 Транспортування системи в упаковці виробника може здійснюватись всіма видами транспорту при температурі від мінус 50оС до плюс 50оС. Система повинна бути захищена від атмосферних опадів.

5.2 При транспортуванні системи повинні бути надійно закріплені на транспортних засобах.

5.3 Вантажно-розвантажувальні роботи повинні виконуватись без різких поштовхів, ударів і забезпечувати збереження виробу.

5.4 Системи необхідно зберігати в заводській упаковці в закритому приміщенні при температурі 5...40оС і відносній вологості повітря не більше 60% при температурі 20оС. В повітрі приміщення не повинно бути пилу і парів агресивних і легкозаймистих речовин.
13

води, таких як ванна кімната або кухня. Це необхідно для зниження енергетичних втрат, які можуть виникнути, якщо довжина трубопроводу, що з'єднує систему із місцем споживання занадто велика.

4. Для забезпечення оптимальної роботи систему необхідно встановлювати на схилі даху більше 8°, але не менше 30°. Установка на дахах з ухилом більше 30° вимагає додаткових кріплень для накопичувального бака для запобігання його сповзання після установки. Якщо ухил даху становить менше 8°, при установці буде потрібна кріпильна рама для підйому системи на кут більше 8°. Установка системи на схилі менш 8° не забезпечує ефективної природної циркуляції агенту і скло колекторів буде погано самоочищатися в дощові періоди.

5. Необхідно ретельно оглянути кроквяні ферми на даху і переконатися в тім, що вони витримають вагу системи після заповнення водою. Особливу увагу необхідно приділити місцю впирання передньої опори накопичувального бака. Як правило, передня опора бака встановлюється над черепичними рейками або латою для максимальної міцності. Якщо дах не здатний витримати навантаження, необхідно встановити додаткові кріплення перед установкою системи.

Рекомендації з установки

1. Транспортування і установку системи виконуйте з особливою обережністю;

2. Систему необхідно встановлювати в місці з достатнім випромінюванням і рівною поверхнею для кріплення;

3. Після установки необхідно зафіксувати систему анкерними кріпленнями для захисту від вітрового навантаження;

4. а) Змонтуйте жорстку раму, лоткову опору і штангу;

б) Помістіть бак для води на кронштейн; чотири гвинти в основі бака для води повинні встановлюватися у відповідні отвори в лотковій опорі; на даний момент не треба їх затягувати;

в) Врахуйте, що отвори для труб на баці для води повинні відповідати отворам на задньому упорі. Пильовики встановлюються на патрубках вакуумного колектора;

г) Змажте кінці патрубків вакуумного колектора мильною водою і вставте в отвори в баці для води, провертаючи їх з невеликим зусиллям;

д) Після цього вставте протилежний кінець патрубка вакуумного колектора у відповідні отвори в нижній опорі. Після приєднання всіх патрубків вакуумного колектора встановіть кут нахилу бака для води перед тим, як остаточно затягти: настановний гвинт, що знаходиться на дні лотка;

5. Вентиляційний отвір не повинен бути заблокований. Трійник установлюється з урахуванням того, що верхній кінець призначений для вентиляції, а нижній - для переливу. Безпосередньо до трійника не приєднуються будь які трубки; у противному випадку бак для води може лопнути або одержати серйозні пошкодження через погану вентиляцію;

6

6. При приєднанні висхідної і спадної труб варто використати труби із сітчастого поліетилену або подібні їм для зниження ризику появи патьоків; трубопровід повинен бути ретельно заізольований, а висхідна і спадна труби повинні бути прикріплені до несучої рами або будинку. Рекомендується встановити додатковий зливальний клапан для спуска води з висхідної і спадної труб.

7. Температура усередині порожньої вакуумної труби може досягати більше 250°С. Тому існує можливість розриву труби при подачі холодної води. Це обов’язково потрібно враховувати! Щоб уникнути подібного ушкодження рекомендуються наступні дії:

- Наповніть вакуумні труби водою і подайте воду безпосередньо після завершення приєднань;

- Заслоніть вакуумні трубки від сонячного світла і приєднайте їх одночасно з подачею води з бака;

- Перша подача води повинна бути проведена вночі (через 4 години після заходу сонця) або рано вранці.

^ СХЕМА УСТАНОВКИ СИСТЕМИ


 1. Бак для води

 2. Електронний блок управління

 3. Центральний клапан *

 4. Коліно

 5. Душове сопло

 6. Трійник

 7. Шаровий кран

 8. Клапан

 9. Контрольний клапан


7

^ ПИТАННЯ, ЩО ЗАДАЮТЬ ЧАСТО.

Простий спосіб визначити якість труби вакуумного колектора

1. Рівномірний колір.

2. Вентиляційний отвір на кінці труби вакуумного колектора не повинен мати пошкоджень;

3. Повітрявсасуючий химагент на дні труби вакуумного колектора повинен бути дзеркальним.

Чим темніше поверхня труби вакуумного колектора тим нижче ступінь вакуумування; якщо дно білого кольору - ступінь вакуумування дорівнює нулю.

4. Після знаходження на сонці протягом декількох годин доторкніться до трубу рукою: труба з нормальним ступенем вакуумування холодна на дотик, а труба з низьким ступенем; вакуумування - гаряча.
^ У чому особливість системи?

У порівнянні зі звичними джерелами енергії, такими як електрика і газ, головними достоїнствами системи є його безпека, економічність, чистота і екологічна чистота. У результаті такі нагрівачі швидко зайняли місце електричних і газових нагрівачів на ринку.
^ Який об’єм бака вибрати?

Як правило, одна людина витрачає від 35 до 50 кг гарячої води (приблизно 45 л) за один прийом душу. Оскільки сонячна енергія не є традиційної, нагріти воду в хмарну або дощову погоду не представляється можливим; тому рекомендується купувати систему із подвоєним добовим споживанням енергії для збереження гарячої води, отриманої в сонячні дні, на час поганої погоди. Якщо погана погода триває 2 дні і більше, рекомендується використати малопотужні варіанти для забезпечення подачі гарячої води в будь-яку погоду протягом року.
^ Як вибрати трубопровід?

Оскільки системи, як правило, встановлюються на даху, це може принести деякий дисбаланс у зовнішній вигляд будинку. До того ж, температура гарячої води може доходити до 90°С, у той час як температура повітря назовні низька (менш - 10°С). Тому рекомендується використати структуровані труби або гнучкі труби з поліпшеного пластику (такі як труби із сітчастого поліетилену). Такі труби добре переносять високий тиск, температуру, холод, і є нетоксичними, не мають захід, мають малу теплоємність, характеризуються малими тепловими втратами і не замерзають узимку. Оцинкована труба має більшу теплоємність, характеризується високими тепловими втратами і швидко замерзає взимку, тому оцинковану трубу не можна використовувати для прокладки трубопроводу в системі.

12

Продовження таблиці 2

Несправність

Причина

Способи усунення:

 1. З бака про-тікає вода

1. Ушкодження гумового ущільнювача або неправильне положення бака.

2. З'єднання на баку не зафіксовано.

1. Замініть гумовий ущіль-нювач або переустановіть бак так, щоб бак і трубки перебували на одній лінії.

2. Затягніть гвинт або замініть його.

 1. Бак не наповнюється

1. Недостатній тиск води в крані.

2. Витоки у висхідній і спадній трубах.

3. Витоки в баку.

1. Установіть міні-насос.

2. Замінити клапани або з'єднання на трубі.

3. Зажадати в постачальника заміни бака.

 1. Взимку гаряча вода не подається

1. Висхідна і/або спадна труба замерзають при особливо низьких температурах узимку.

2. Дуже низька температура зовнішнього повітря.

3. Відсутній ізоляційний шар або використаються оцинковані труби.

1. Зверніться до дилерів або виробника виробу для установки ізоляції (послуга платна).

2. Використайте електронагрівальну нитку для підігріву труб

3. Відкрийте клапан гарячої води для повільного зливу води в холодні зимові ночі для запобігання замерзання.

 1. Вода не нагрівається в хмарні або дощові дні

1. Непоінформованість про погодні умови наступного дня.

2. Гаряча вода була повністю використана, а повторне споживання почалося вже на наступний ранок.

3. Надлишкове наповнення бака в хмарні або дощові дні.

4. Відсутність нагрівального приладу.

1. Доливайте воду відповідно до температури.

2. У хмарні і дощові дні додавайте, як правило, половину обсягу бака.

3. Якщо протягом дня вико-ристана не вся гаряча вода, додавайте менше або зовсім не додавайте холодну воду на ніч.

4. Паралельно із сонячним нагрівачем встановіть додат-ковий електричний нагріваль-ний прилад.


11

^ Блокування категорично заборонено (Вентиляційний отвір)


Вентиляційний отвір (цей отвір регулює внутрішній і зовнішній тиск)


Ізольований бак для води


Вхід/вихід води Перелив води
^ Отвір для Входу і Виходу

Через даний отвір холодна вода надходить у бак при відкритому наливному клапані холодної води. Також через даний отвір гаряча вода надходить у ванну кімнату при відкритому клапані гарячої води.

^ Отвір для переливу (сигнальний отвір)

Ця труба прокладається у ванну кімнату паралельно з наливною і трубою, що підводить. При відкритті наливного клапана починається подача води. Якщо з даного отвору тече холодна вода, це означає, що бак повністю заповнений водою. У цей момент варто перекрити наливний клапан.
Інструкція з настроювання

Наповнення водою

Відкрийте кульовий клапан 1 доти, поки вода не потече з переливної труби, і сигналізуючи про те, що бак повний. Закрийте кульові клапани для припинення наповнення.

^ Використання води

Відкрийте кульовий клапан 2 для початку подачі води. Настройте кульовий клапан 2, щоб установити бажану температуру і об’єм води.
^ ПЕРЕД ПРИЙНЯТТЯМ ДУШУ СПРОБУЙТЕ ТЕМПЕРАТУРУ ВОДИ РУКОЮ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ОШПАРЮВАННЯ.

Керівництво користувачам

1. Температуру труби вакуумного колектора необхідно знизити при першому заливанні води.

2. Якщо Ви не бажаєте використати систему, перекрийте випускний отвір для гарячої води, сопловий клапан і висхідний клапан; при наливі води відкрийте висхідний клапан.

3. Коли бак заповнений, вода витікає з переливної труби. Тоді, перекрийте висхідний клапан і відкрийте випускний отвір для гарячої води приблизно на 2 хвилини для часткового зливу води з бака, щоб запобігти тепловим втратам внаслідок витікання гарячої води з переливної труби.

8

4. Щоб уникнути ошпарювання сильно нагрітою водою, рекомендується спробувати температуру води рукою перед прийняттям душу. При регулюванні температури клапан гарячої води необхідно відрегулювати до бажаної температури для прийняття душу, залежно від пори року, сонячного випромінювання і тиску води.

5. Взимку у районах з особливо низькою температурою, якщо Ви не бажаєте використати систему, необхідно злити всю воду із трубопроводу до кінця зими, щоб уникнути розриву трубопроводу внаслідок замерзання.

6. Улітку налив води повинен виконуватися відразу після використання гарячої води або в нічний час. У противному випадку вода в трубах може перетворитися в пару внаслідок довгого знаходження на сонці і температура труб зросте до 250°С; налив води в таких умовах приведе до розриву труб.

7. Навесні, улітку і восени, якщо система не використалася протягом декількох сонячних днів підряд після наливу води, необхідно враховувати, що вода може повністю випаруватися з бака, тому подачу води варто робити в нічний час.

8. Перед використанням електронагрівачів, переконайтеся, що захист від витоку і запобіжник перебувають у справному стані. Перед подачею живлення наповніть бак водою. Нагрівання без води строго заборонено; не забудьте виключити живлення після нагрівання.
^ Строго забороняється купатися при включеному електроживленні.

9. Не приймайте душ під час грози і не наповнюйте бак водою під час урагану.

10. Улітку, при невеликому споживанні гарячої води або при високій температурі води, можна використати кожух для часткового покриття геліоколлектора для зниження споживання тепла.
^ 3 ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Ця система може використатися круглорічно у будь-який час за умови 10 літньої гарантії, протягом якої буде потрібне лише незначне обслуговування.
^ 3.1 Чищення труби вакуумного абсорбцію

У місцях скупчення пилу пил може прилипати до труб, що у свою чергу може негативно вплинути на абсорбцію. Тому, виходячи з обсягу пилу, трубу вакуумного колектора необхідно чистити раз у півроку/рік. При чищенні використовуйте мильну воду або мийний засіб для відтирання труб.


  1. ^ Видалення накипу

Через високу температуру в баці для води, а особливо в трубах, накип може утворюватися в областях, де використається жорстка вода або безпосередньо підземні води. Якщо у водах є бруд, видалити накип буде складніше. Тривале використання труби з накипом може вплинути на тепловий ККД. Виходячи з умов функціонування, професійне чищення повинне проводитися один раз в 2-5 років.

9

^ УВАГА! ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ СИСТЕМИ ПРОВОДИТЬСЯ ПІСЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯ ЕЛЕКТРОЖИВЛЕННЯ
4 МОЖЛИВІ НЕСПРАВНОСТІ І ЗАСОБИ ЇХ УСУНЕННЯ

Можливі несправності і засоби їх усунення наведені в таблиці 2.

Таблиця 2

Несправність

Причина

Способи усунення:

^ 1. Температура води нестабільна в сонячні дні

1) Недостатньо довгий світловий день або перешкода блокує геліоколлектор: високий балкон, дерева, високі будинки, огорожа, інша система.

2) Сильне забруднення районів або знаходження поблизу димоходів може вплинути на абсорбцію; дим і / або пил, що покриває трубу вакуумного колектора приводять до зниження температури.

^ 1. Усуньте перешкоду або перемістіть водонагрівач у незатінене місце.

2. Очистіть поверхню труби вакуумного колектора.

2. Вода не нагрівається в сонячні дні

1. Протікання води через клапан висхідної або спадної труби, що приводить до попадання в бак холодної води яка витісняє гарячу воду і приводить до її втрати.

2. а) Одна або дві труби вакуумного колектора пропускають повітря, що приводить до поганого підігріву води.

б) У воді втримується занадто багато землі і/або піску, які відкладаються в трубі вакуумного колектора і впливають на процес абсорбції або циркуляції.

в) Неправильний кут встановлення.

1. Затягти клапани або замінити їх.


2. а. Витягніть вакуумні труби і помийте їх після використання води. У випадку виявлення ушкодження сповістіть про це продавцеві зажадайте заміни виробу.

б. Вибір місця є дуже важливим фактором для оптимальної роботи сонячного водонагрівача. Переконаєтеся, що на сонячний колектор попадає досить сонячного світла з ранку до вечора


10