asyan.org
добавить свой файл
1

Інтернет-безпека для дітей


З розвитком світу та сучасних технологій батьків вже не дивує їх трирічна дитина, яка може самостійно увімкнути комп’ютер та знайти серед безлічі папок саме той мультик, який треба. Це вже не той світ, коли по телебаченню виділявся окремий час на мультфільми. І найгірше, що було – це пропустити їх. 

Зараз діти схоплюють все на льоту і встигнути за ними прослідкувати практично нереально. Саме тому, дуже часто вони потрапляють в різноманітні неприємні ситуації. Одним із джерел небезпек зараз є інтернет. На жаль, там діти черпають не лише корисну інформацію для свого розвитку та освіти, а й наштовхуються на ряд небезпечних ситуацій.

Тому компанія "Київстар" розпочала всеукраїнську соціальну програму з безпеки дітей в інтернеті під назвою "Розкажи дітям про безпеку в інтернеті". Основною метою цієї ініціативи є бажання привернути увагу широкої громадськості до існуючої проблеми та закликати розповісти дітям про правила безпеки в інтернеті.

"Світ змінюється з неймовірною швидкістю, - зазначив Віктор Гальчинський, менеджер зі зв’язків з громадськістю Львівської філії "Київстар". – і розвиток комунікаційних технологій цьому сприяє. З кожним роком збільшується кількість проникнення інтернету в наше життя. Разом з цим збільшується і кількість користувачів, в тому числі дітей. За даними Інтернет Асоціації України інтернетом користується понад 17 млн. населення України. Ще понад 8 млн. – це діти та підлітки. І хоч мережа дає дуже багато корисної інформації як для освіти, так і для саморозвитку, у ній же на дітей чекає і багато загроз. Тому компанія "Київстар" спільно з Інститутом психології ім. Г. С. Костюка Національної академії педагогічних наук України вже четвертий рік проводить довготривалу соціальну програму "Безпека дітей в інтернеті".

^ Небезпеки в інтернеті

 • Багато дітей та підлітків занадто довіряють інтернету та поширюють у соціальних мережах інформацію особистого характеру, наприклад, номер телефону, адресу, особисті фото тощо.

 • Діти в мережі знайомляться з невідомими людьми і близько 60% дітей потім зустрічаються з ними у реальному житті, не знаючи, що це за люди і чи можна їм довіряти.

 • Дитина може зіштовхнутись із шахрайством, онлайн-насиллям або порнографією

^ Що зроблено для створення безпечних умов користування інтернетом дітьми?

Компанія "Київстар" налагодила співпрацю з Міністерством Внутрішніх Справ України з протидії поширення забороненого контенту. Для цього створений спеціальний алгоритм дій, котрий допомагає відстежувати зловмисників, видаляти заборону для поширення інформацію та карати винних.

У 2010 році "Київстар" запровадив безкоштовну послугу "Батьківський контроль" для мобільних інтернетів. В разі, якщо дитина хоче скористатись інтернетом та зайти на небезпечний інтернет-ресурс, на телефоні з’являється повідомлення з пропозицією зайти на інші сайти, що вважаються перевіреними та безпечними для дитячого користування.

Крім цього, компанія проводить виховні бесіда та відкриті уроки з учнями та їх батьками, де розповідає про загрози для дітей в мережі та як їм запобігти.

Був створений перший в Україні науково обґрунтований посібник для батьків "Діти в Інтернеті: як навчити безпеці у віртуальному світі". Він містить певні правила і рекомендації батькам і вчителям для забезпечення безпеки дітей у мережі. Посібник рекомендований Міністерством освіти і науки України для використання у школах.

^ Чим привабливий інтернет для дитини?

Не варто повністю забороняти використовувати інтернет своїй дитині, адже крім розваг у мережі діти вчаться спілкуватись, самовиражатись та розвивають коло своїх інтересів. За допомогою комп’ютера дитина вчиться самостійно розв’язувати поставлені задачі, а нові знання розширюють кругозір, розвивають кмітливість та лідерські якості.

Тим більше, в сучасних умов інтернет дає досуп до неймовірної кількості інформації, яка знадобиться дітям і підліткам у навчанні. Зараз вже нікого не здивує, якщо дитина отримує додаткові завдання за допомогою електронного листа.

^ Варто пам'ятати!

 • Старайтесь перевіряти ті сайти, куди заходила ваша дитина за допомогою історії на вашому комп’ютері. Так ви зможете хоч якось бути впевненими, де буває ваша дитина, з ким спілкується, чим цікавиться.

 • Підвищуйте власну комп’ютерну компетентність. Так ви зможете говорити з дитиною однією мовою. Варто частіше розмовляти з дитиною, стати для неї другом та порадником, щоб, в разі виникнення необхідності, дитина не боялась порадитись з вами, що робити в тій, чи іншій ситуації.

 • Розкажіть дитині про небезпеки, з якими вона може зіткнутись в мережі. Так вона не розгубиться та звернеться за допомогою. Тому дуже важливо, щоб дитина відчувала ваше розуміння та підтримку.

 • Можете поставити комп'ютер не в дитячій кімнаті, а там, де ви проводите більшість часу. Так ви ненароком зможете підглядати, куди заходить ваша дитина.

 • Використовуйте технічні засоби захисту. На сьогоднішній день сьогодні є безліч программ для комп'ютера, які будуть блокувати доступ до сайтів, де розміщений заборонений контент.

^ Перевірені та безпечні сайти

Спільно з Інститутом психології ім. Г.С. Костюка НАПН України "Київстар" створив "білий список" рекомендованих сайтів для дітей. Це ті сайти, за якими активно та совісно слідкують модератори та не допускають зловживань з боку користувачів.

Перелік складається з 44 безпечних і корисних онлайн-ресурсів, список яких можна переглянути на нашому форумі.

"Гарячі" лінії з інтернет-безпеки

В разі необхідності, ви можете звернутись за консультацією до експертів, котрі нададуть вам компетентну допомогу.

 • Online-bezpeka.kyivstar.ua – консультант з онлайн-безпеки від компанії “Київістар"

 • Internetbezpeka.org.ua – тут ви можете повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті.

 • Національна "гаряча" лінія з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України) та 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів "Київстар" та "МТС")

 • Телефон Довіри МВС України: +38044 254 76 04