asyan.org
добавить свой файл
1
ІНТЕГРОВАНЕ

МУЗИЧНЕ

ЗАНЯТТЯ
ДРАМАТИЗАЦІЯ ТВОРУ

В.О.СУХОМЛИНСЬКОГО

«АКАЦІЯ І БДЖОЛА»,

включеного в заняття
Підготувала

музичний керівник

ДНЗ №1 «Сонечко»

Олексієнко Н. П.

Мета: Комплексний розвиток музикальності.

Поєднання досвіду і знання дітей для створення у них цілісної картини світу.

Створення умов для музично-творчої роботи з різними образами, навіяними зеленим кольором.
Завдання: Формувати уявлення дітей про звук, рух, колір.

Розвивати творчу уяву, музикальність через об'єднання різних відчуттів (слухових, зорових, тактильних, рухових) у процесі музичної діяльності.

^ Хід заняття
Під музичний супровід «Вальс квітів» П. І. Чайковського діти заходять до залу, розглядаючи оформлення.

Муз. керівник: На яке заняття ви прийшли?

Діти: Музичне.

^ Муз. керівник: А називатиметься воно сьогодні «Зелений урок». І перш ніж розпочати наш «зелений урок», нам треба привітатися. А так як заняття у нас музичне, то вітатись ми будемо пісенькою.
Пісня – привітання «Добрий день»

(Діти проплескують під час співу ритмічний малюнок).
1. Слухаємо і уявляємо.

Муз. керівник: Коли помовчати хоч трохи,

І зупинитися на мить –

Почути можна, як довкола

Чарівна музика дзвенить.

Діти, всідайтеся зручно і вслухайтесь у музику весни.
Е. Гріг «Ранок»
Муз. керівник: Що ви почули? (Відповіді дітей).

Муз. керівник: Та ніхто з вас не почув,

Як листочок народився

І до сонечка вклонився.

Ви почути не могли,

Як зелененькі травички

Познімали черевички

Й тихо вийшли з-під землі.

Вийшли тихо, дуже тихо,

І навколо тишина.

Це тому, що найтихіше

Вже до нас прийшла весна.

^ Муз. керівник: Діти, а згадайте-но перші весняні квіточки і уявіть, що ви всі маленькі квіточки.
2. Танцюємо і імпровізуємо.
«Вальс травинок весни», муз. К. Міллекера
Під час імпровізації вихователь читає вірш:

Прокидаються квіти,

Розкривають пелюстки.

Вітерець дмухнув легенько,

Пелюстки гойднув тихенько.

Тихо квітоньки кружляють

І голівками гойдають.
3. Декламуємо.

Дитина: Вже гай зелений звеселився,

А он з-за гаю виглядає

Ставок зелений.

А верби геть понад ставком

Тихесенько собі купають

Зелені віти.

Дитина: Зелені сни, весняні сни.

Зелені, м’якенькі голки сосни.

Зелені, липучі листочки берізок.

В зелених листочках – зелені жуки,

Коник зелений, зелена трава…

Яка ж бо зелена красуня Весна.
^ Муз. керівник. Діти, давайте глибоко вдихнемо чисте весняне повітря.
Дихальна гімнастика
Муз. керівник: Які запахи ви відчуваєте?

Муз. керівник: З настанням весни прокидаються і комашки, і летять на солодкі медові аромати квітів.

Раненько весною прокидаються і бджілки у вулику. Вилітають і кружляють над зеленим лужком.

А одна маленька бджілка підлетіла до старшої та й питає.
Інсценівка оповідання В. О. Сухомлинського «Акація та бджола»
4. Співаємо, граємось, імпровізуємо.

Муз. керівник: Коли на зеленому лужку бджілка зустрічає квіточки, вона обов’язково повідомляє про це членам своєї сім’ї. Про те, які квіточки їй зустрілись, скільки часу до них летіти і в якому напрямку рухатися, бджілки можуть розповісти одна одній на особливій бджолиній мові за допомогою звуків певної висоти.

Мі – ля – соль (жу-жу-жу)

Ось наша бджілка знайшла медок у квіточках акації і хоче розповісти про це своїм сусідам.
Першою починає бджілка і ділиться інформацією з «бджілкою» свого сусіда.

Діти з бджілками рухаються врозтіч по залу (бджілки літають). З кінцем музики зупиняються.
«Пісня Бджілок», муз. І. Шайкіс

Вправа на розвиток звуковисотного слуху
Муз. керівник: Коли закінчується день і сонечко сідає за обрієм, вся бджолина сім’я повертається до вулика. Бджілки зручно вмощуються у своєму дерев’яному будиночку і засинають під тиху колискову пісеньку.

Спробуємо придумати колискову для бджілок.

^ Муз. керівник: Якою вона повинна бути?

Діти: Спокійною, ніжною, лагідною, повільною, співучою.

Муз. керівник: Проспіваємо її на бджолиній мові.
Спів-імпровізація «колискової» для бджілок
Муз. керівник: Бджілки спочивають. А наш «зелений урок» продовжується.
5. Фантазуємо і декламуємо. «Зелений вогонь».

Діти читають вірш «Зелений вогонь».

Великі набухли в тополі бруньки.

Ось, ось і зелені бризнуть листки.
Теплим весняним сонячним днем

Займеться тополя зеленим вогнем.

^ Муз. керівник: Як ви вважаєте, що означає вислів «тополя займеться зеленим вогнем»? Чи може вогонь бути зеленим?
6. Жартуємо, співаємо і пальчиками граємось.

Муз. керівник: На зеленому лужку у високій зеленій травичці живе маленька тваринка.

Він дуже любить мандрувати,

А що було де ночувати,

Він носить хатку на собі.

Знайомий, друже. Він тобі?

Хто це?
Пальчикова пісня-гра «Равлик-павлик», муз. С. Шульги
7. Співпрацюємо і творимо. «Веселий лужок».

Муз. керівник: А чому це наш зелений лужок такий сумний? Не видно комашок. Тільки равлик один, йому сумно. Давайте заселимо лужок комашками і равлику запросимо друзів.
Колективна робота
Муз. керівник: Який став лужок?
8. Думаємо і відгадуємо.

Муз. керівник: У зеленій траві

На зелених лугах

Живуть музиканти

На довгих ногах.


«Зелена пісенька», муз. Є. Калюжної
Муз. керівник: А що ще буває у житті зеленим?

Дитина: На грядці зеленій

Лежить огірочок,

А коник зелений

Пішов у таночок.

Зайчатко зелену

Травичку скубе,

Зелена стежинка

Гукає тебе.

Муз. керівник: Відгадайте загадку:

У зеленому жакеті

Галасує в очереті.

Хоч і плавати мастак,

Та не риба і не рак.
9. Танцюємо із задоволенням.

Муз. керівник: В траві, такій зеленій-призеленій, сидів одного разу зелений коник-стрибунець і не помітив, як прийшла зелена-призелена жабка, а от що з цього вийшло, ми знаємо з пісні.
Танок під аудіозапис «Песенка про кузнечика», муз. В. Шаїнського