asyan.org
добавить свой файл
1 2 3
Середа 12.08.2009 р.
VІ–ий ходовий день: ур. Галя Лукова – застава Шибене – Явірник –
Зелене – Топільче – Красник – Ільці – Стаїще –


Кривопілля – пер. Кривопільський (1013)

- 47 -


Всю ніч йде мілкий дощ. Під ранок ненадовго вщухає. Вітер слабкий, північно-західний. Температура 4-50С.

На світанку, здається хмари піднімаються вище і маємо надію закінчити спуск до Шибене, скориставшись цією зупинкою.


07.30. Просто луками полонини спускаємось до розваленої колиби, заздалегідь оминаючи її правіше по схилу, щоб не перетягувати велосипеди через паркани та рештки перекопаного городу. (Джерело з чистою водою знаходиться з протилежного боку господи, вниз метрів на 10 по висоті за лінією лісу).

Обминувши обійстя, виходимо на початок стежки (Фото. 79). Вона виглядає досить пристойною і ми все ще маємо надію на не дуже складний спуск. Та даремно – на додачу до дощу, що знов замрячив, стежина перетворюється на випробування і для нас, і для техніки.


Стежкою давно ніхто не користується,хоча по ній можна сказати, що вона колись була добре ходженою (Тільки на заставі ми дізнаємось чому. На полонині розігралась банальна драма за володіння дідовою спадщиною, яка закінчилась плачевно).

На протязі двох третин спуску нам доводиться перетягувати велосипеди через гілляччя та стовбури повалених буреломом дерев. А з десяток разів і пропилювати проходи в найбільш завалених місцях.

Далі просто фото звіт цієї ділянки (Фото. 80-91).

Єдина помилка фотографа – більшу частину фотографій він, намагаючись заховати фотоапарат від дощу, знімав ,в режимі «авто-спалах», чого, як виявилось, ні в якому разі робити не потрібно було.

На скільки це було можливо, за допомогою програми ACDSee Pro 2 ми «повитягували» знімки.


Фото 80:

Фото 81:

6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 48 з 93

Фото 82:
Фото 83:Фото 84:
Фото 84:
Фото 85:

6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 49 з 93Фото 86


Фото 87
Фото 88

Фото 89


Фото 90


6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 50 з 93Фото 91В останній третині навпаки – стежка виходить з соснового лісу до смереково-ялинкового підліску і серпантином по стрімкому схилу в’ється, спершу по багаточисельним острожкам, далі взагалі виходить в кам’яне русло струмка, по якому перетягуємо велосипеди по-двоє, троє (Фото. 92-91).
Фото 92


Фото 92/1
11.00. Закінчуємо спуск прямо над тильною частиною прикордонної застави Шибене (Фото. 93). Тут зустрічаємо прапорщика застави. Про наш спуск, виявляється, на заставі вже знають.
Тільки-но опинившись на території застави, долину накриває сильний дощ. Стаємо на облік у чергового прямо на вулиці під дощем, не витягуючи документи з баулів – усно.

Взагалі такого ще не було – зазвичай прикордонники гостинно та привітно ставляться саме до спортивних груп. Непогоду запрошують перечекати під їх прикриттям.

За територією застави під прикриттям навісу магазинчика-кафе від дощу сховались ще дві групи пішохідників та група велосипедистів тріалу (модного зараз не турбазах виду відпочинку) на легких гірських велосипедах. Всі вирішують, що робити – на КПП «Шибене» вихід на оз. Шибене, г. Шурин, оз.Маричайка, тим більше на Піп Іван закритий вже другий день. і, судячи з прогнозу погоди, буде закритий і завтра.

Ми свій графік руху вирішили ще на спуску – масив Чорногори будемо обходити запасним варіантом. Втрачати два дні нам немає сенсу. Та й ночувати і днювати в долині Шибене, за великим рахунком – немає де.
6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 51 з 93


Від КПП рухаємось по головній вулиці вниз по течії Черемошу. Десь за 0,5-1 кілометр було велике кафе з закритим майданчиком. Думаємо перечекати там зливу.

Нажаль магазин зачинений, тобто вже не існує як одиниця. Мусимо продовжувати рухатись далі. В умовах такого дощу краще зберігати інтенсивний рух доки не знайдеться відповідне місце де можна було б розкласти повноцінний великий привал.

Якщо не везе, то не везе. Не проїхавши і чотирьох кілометрів перед самим Явірником пробиваємо відразу два колеса. Видно під колеса попалося щось на зразок шматка колючого дроту

Стаємо на ремонт в бойовій ситуації (Фото. 94).


Магазин-кафе Сільрада
13.23. Оскільки ми вже в’їхали в низку суцільних населених пунктів, вирішуємо зупинитись на привал біля кафе навпроти сільради с. Зелене. Просимо господиню приготувати кип’яток і робимо швидкий обід (Фото. 95).

Фото 96: Проїзд с. Топільче^ За 20 хвилин минаємо Топільче (Фото. 96). По селу дорога накатана гравійна. Між селами – розбита, (Фото. 97) з аварійними ділянками та ділянками початого ремонту.

Злива проходить. Але змінюється на обложний холодний дощ.

Фото 97:

6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 52 з 93


14.05. Минаємо Дземброню (Фото. 98) и ще за 30 хвилин руху зупиняємось в центрі с. Красник (Фото. 99) біля мосту на правий берег Черемошу, щоб докупити потрібні продукти.

В кафе ціни захмарні, аж на диво. Вернувшись трохи назад, знаходимо невеличкий магазинчик в приватному будиночку, який так відразу не відрізнити від звичайних осель. Та в ньому ціни нормальні і навіть на овочі нижчі ніж у нас на півдні.


15.15. Під черговий заряд зливи під’їжджаємо до автозупинки в с. Ільці. Зупиняємось його перечекати під навісом магазину (Фото. 100).Фото 100: Ільці центр. Розвилка Ворохта - Верховина


17.40. Під мокву, по асфальту в непоганому стані з постійним підйомом, доїжджаємо до автозупинки в центрі села Кривопілля. Тут знову зупиняємось перечекати чергову дощову полосу (Фото. 101).


6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 53 з 93Від зупинки Кривопілля за 4,5 кілометри піднімаємось до перевалу Кривопільський (1013) (Фото. 102).


Фото 102: Перевал Кривопільський (1013 м.)


Перевал закриває дощовою хмарою. Не знати, чи знайдемо ми за перевалом місце для ночівлі, і як скоро воно знайдеться. Вернувшись від зупинки «Перевал» трохи назад по руху, до початку лісової дороги, починаємо ставити табір вже під сильний дощ. Коли навісили груповий тент та сховали під ним велосипеди, повз групу проходить чоловік, навертаючи худобу додому. Питаємо в нього чи можна де набрати води на вечерю. Господар виявляється хазяїном придорожнього кафе і гостинно пропонує нам розміститись в його вагончику-балку, який він нещодавно придбав для своїх потреб.

Природно, що ми, весь день находячись в дощі, радо приймаємо пропозицію. У балку є електрика, невеличкий робочий стіл. На додачу господар, доки ми розміщуємось і укриваємо велосипеди під тент біля вагончика, приносить нам гарячий чай на карпатських травах, зібраний особисто ним на схилах Чорногори. Як виявилось пізніше, господар професійно займається фітотерапією.

За день подолано - 49 км., за 7 год. 20 хв. чистого ходового часу.

Спуск з пер. Пнів’є – близько 3 км., за 2год, 10 хв.

Сумарна кількість автошляхів – 14,5 км.

Сумарний добовий набір висоти – 530 м.

6-ий ходовий день. Середа. 12.08.09 р. ст. 54 з 93

Четвер 13.08.2009 р.
Напівдньовка (техн.. день): пер. Кривопільський –

Ворохта – Татарів – злиття річок Гнилиця

Прутець Яблунівський

- 55 -


Вночі потроху дощить. Під ранок небо в середній хмарності, дощ вщухає. Вітер середній, південно-західний, західний. Температура близько 100С.
Після кількаденних випробувань болотом та камінням велосипеди потребують профілактики. Спробувавши нашвидкуруч виправити проблеми, що виникли, розуміємо, що профілактика потрібна більш серйозна, скоріше навіть повна. Вирішуємо, зважаючи на погоду, спуститись вниз з перевалу до відповідного місця біля Прута і зробити парково-господарську напівдньовку. Бо якщо продовжувати рух з таким станом велосипедів, далеко можна і не заїхати. Найголовніше, що система гальм потребує негайного втручання з повним ремонтом. І на першому ж спуску це підтвердилось.За 20 хвилин спуску ми минаємо міст через Прут і поворот на Заросляк (Фото. 103).
(Тут на зупинці зустрічаємо декілька груп, яких навернули з КПП з тієї ж причини – працівники рятувальної служби не радять виходити на Говерлянський масив. Проте видно й звідси, що вся Чорногора в грозових хмарах. Щоправда вітер поступово зносить їх паралельно нашому руху, на північ)

За ^ 0,5-1 кілометра від розвилки на лівому повороті траси знаходимо нормальне місце для задуманого ТО велосипедів та господарсько-профілактичних робіт зі спорядженням. Це місце відпочинку для планових груп. Щоправда в занедбаному стані, але для нас саме те. Робимо повну профілактику ходової частини, гальмівну лінію міняємо повністю. На всіх велосипедах колодки стерті до основи (Фото. 104-107).
Напівдньовка. Технічний день. Середа. 12.08.09 р. ст. 56 з 93

З погодою нам везе. Грозові хмари минають нас західніше, до нас тільки інколи заносить хмарину з мілкою мрякою, замінюючи на сонячні прориви. Але все ж таки прохолодно. На старих палях від навісу встановлюємо свій тент для особистих речей.16.05. Закінчивши з профілактикою виїжджаємо трасою в напрямку Ворохти. За 15 хвилин минаємо початок населеного пункту (Фото. 108).

Фото 108: В’їзд до Ворохти
16.40. Зупиняємось перед поворотом на Вороненко на початку підйому на відріг Прута біля станції прокату гірських велосипедів (Фото. 109).

Про всяк випадок вирішуємо розпитати у його працівників про стан дороги на Яблунівський перевал.

Але до пункту йти не прийшлось. Зі сторони Вороненко вертається група триалістів. Вони як раз вернулись з півдороги, бо за першим мостом залізничної колії дорога стає повністю непроїзною. Широкі болотисті ділянки, які неможливо обминути краєм лісу, глибокі колії і т. інш.

Звісно пропхатись там ми можемо, але після тільки-но проведеної профілактики нам не дуже хочеться знову затягувати велосипеди в болото.

Тому вирішуємо об’їхати Магурсько-Шимшорський кряж чрез Татарів і підніматись до Яблунівського перевалу зі сторони Прутця Яблунівського тобто з Яблуниці.

Тим більше, що грозовий фронт, як раз і несе в бік перевалу.

Вирушаємо в бік Ворохти і проїжджаємо її центральною вулицею. В центрі під залізничною станцією Ворохта робимо невеличку зупинку, маючи на меті відмітити документи в Ворохтянському КРЗ, але він зачинений.
17.05. Трасою Ворохта – Яремча під’їжджаємо до розвилки Івано-Франківськ - Мукачево в центрі Татарова
Напівдньовка. Технічний день. Середа. 12.08.09 р. ст. 57 з 93

Звернувши на перехресті ліворуч прямуємо Мукачівською трасою в напрямку Яблуниці. В долині Прутця Яблунівського сильний зустрічний вітер. Він швидко наносить дощову хмару і за кілька хвилин ми знову рухаємось в дощі.

17.40. Минувши Татарів, заміський мотель та переїхавши два мости через Прутець, знаходимо невеличку галявинку попід Прутецький берег.
Їхати далі немає сенсу. По-перше холодний дощ з зустрічним вітром, по-друге за 3-4 кілометри за поворотом траси на розвилці Яблуниця-Паляниця почнеться тягун підйому в крутих схилах ущелини, а за ним відразу довга Яблуниця, де знайти місце ночівлі до самого перевалу не буде можливості.
Швидко під мілкий дощ ставимо табір та ховаємо спорядження (Фото. 111).


За день подолано - 26 км., за 1 год. 25 хв. чистого ходового часу.

Сумарна кількість автошляхів – 26 км.

Сумарний добовий набір висоти – 101 м.

Напівдньовка. Технічний день. Середа. 12.08.09 р. ст. 58 з 93

П’ятниця 14.08.2009 р.
Напівдньовка: Прутець Яблунівський – Яблуниця – пер.
Яблунівський (1039) – Лазещина – Ясиня –
Квси – Білин – Рахів
- 59 -З ранку затяжний дощ. Вітер слабкий, південно-західний, західний. Температура близько 140С.

До обіду дощ вщухає. Вітер посилюється. Теплішає.15.20. Трохи підсушивши спорядження на поривах вітру вирушаємо на Рахів.

За двадцять хвилин пологого але постійного чотирьохкілометрового підйому минаємо дорожній знак початку Яблуниці. (Фото. 112).
16.10. Ще за шість км викочуємось на перевал Яблунівський (1039 м.) на якому робимо привал (Фото. 113).

На всьому підйомі чи не кожному кілометрі пости ДПС. Зупиняють навіть нас. Так і не дізнались, що сталось. Але час трохи згаяли, доки показували маршрутні та особисті документи.За двадцять хвилин, проминувши Лазещину (Фото. 114), закінчуємо майже десятикілометровий спуск крутим підйомом до центру селища Ясиня (Фото. 115).
На центральному майдані знаходимо вело магазин і докуповуємо необхідні запчастини (найголовніше це тормозні колодки) (Фото. 116).следующая страница >>