asyan.org
добавить свой файл
1

шгруппа 2
шок
кільнийПлосківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Новини

«Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема»

У кожній країні та у цілому світі є імена людей, які пам’ятають і будуть пам’ятати завжди. До таких імен належить і наш славнозвісний Кобзар – Т. Г. Шевченко. На кожному уроці української мови, літератури, зарубіжної літератури ми, можливо, ненароком, але завжди згадуємо його твори, цитуємо їх…

Особливо вшановується слово українського Кобзаря у березні. Не виключенням стала і Плосківська ЗОШ І-ІІІ ступенів, фойє якої 11 березня заповнили не лише учні, вчителі та гості, але й вічна неповторна поезія Т. Г. Шевченка.

Організувала та провела захід вчитель української мови та літератури Какун В. І. Присутні згадали про нелегку долю співця та його невпинну боротьбу проти панського свавілля. За цей життєвий подвиг учні запалили свічку перед портретом Кобзаря.

Лунали пісні, покладені на слова Т. Г. Шевченка, інсценізувався уривок з драми «Назар Стодоля», повсякчас на сцені зявлялися герої поем, повістей і навіть віршів майстра слова. Цікавою для вихованців школи стала також літературна вікторина та конкурс «Впіймай риму». У заключному слові Валентини Іванівни звучали настанови та побажання учням: любити Україну так, як її любив поет, на шляху кожного нехай буде Шевченкова пристрасть, мужність та невмируще слово.

Автор: Перката О. – 9 кл.
Зустрічаємо весну-красну
Уже весна постукала зеленою гілочкою у двері та вікна нашої школи. Її прихід також знаменується і прильотом братів наших менших – пташок.

Тому з метою виявлення підтримки та розвитку творчих здібностей дітей, виховання у них екологічної культури особистості, залучення до практичної природоохоронної діяльності учнівської молоді у Плосківській ЗОШ І-ІІІ ступенів з 25 лютого по 1 квітня був проведений захід» колективна творча справа. Гостинна годівничка» в рамках природоохоронної акції «Зустрічаємо пернатих». Основним її завданням стало конструювання «домівок» для пташок, розташування їх на деревах біля школи. Кожен клас Плосківської ЗОШ на святі «Уже пташки на крилах нам весну несуть» презентував свої привітні годівнички та шпаківні. Учитель біології Шпінківська Н. А. пояснила з якого матеріалу виготовляється основна частина будиночка, яким повинен бути дах для пташиної домівки, вхід у неї та ін. На учнів також чекало безліч конкурсів, завдань, запитань, завдяки яким вихованці школи дізнались багато цікавого та незнаного. Кожен учень отримував за правильну відповідь червоні фішечки. Власники найбільшої кількості червоних кульок отримували вкінці заходу солодкі та запашні пиріжки у вигляді символу початку весни – пташок. Свято несло позитивний веселий настрій, тому учні захотіли поділитися враженнями від заходу:

«Дуже добре, що наш клас зміг проявити себе у такий спосіб. Тепер у нас буде досвід у конструюванні годівничок та шпаківень.»

Магаровський А. – 5 кл.

Автори: члени гуртка «Юний журналіст»

Анонси

Є в Шевченка народження дата, дати смерті в Шевченка нема»

Стор. 1
Зустрічаємо весну-красну

Стор. 2
«Подорож до країни дорожніх знаків»

Стор. 2
«Чорнобиль – біль наш

одвічний» (відзначення Дня трагедії ЧАЕС у школі)

Стар. 3
Вісті зі шкільного музею

Стор. 3
Стрес? Подолаймо його!

Стор. 4
Стронками права

Стор. 5
Шкільне дозвілля

Стор. 6
Зірки віщують

Стор.6

«Подорож до країни дорожніх знаків»

Розвиток у дітей навичок безпечної поведінки на дорогах – одне із головних завдань загальноосвітніх навчальних закладів. Ці знання учні отримують на уроках безпеки життєдіяльності, а також особливо допомагають запам’ятати правила дорожнього руху загальношкільні заходи.

Тому 5 квітня у Плосківській ЗОШ І-ІІІ ступенів було проведено свято «Подорож до країни дорожніх знаків». На учнів чекало безліч конкурсів, вікторин, веселих завдань, з якими кмітлива дітвора впоралась за лічені хвилини. Маленькі вихованці згадали правила руху на такому відомому серед молодого покоління транспорту, як велосипед, в яких місцях слід переходити дорогу і на що необхідно звертати увагу. Інсценізувалися різні випадки на проїзжіх частинах, завдяки яким учні зрозуміли,
«Чорнобиль – біль наш

одвічний»

Чорнобильська трагедія започаткувала новий відлік часу, нові критерії виміру людських чеснот. Про ту страшну подію на Чорнобильській АЄС 26 квітня 1985 року пам’ятає не лише Україна, а й увесь світ.

Тому кожного року 26 квітня з метою відзначення Дня Чорнобильської трагедії у Плосківській ЗОШ І-ІІІ ступенів саме у цей день проходять заходи, спрямовані на вшанування память загиблих героїв, що вирушили на захист людства від «мирного атому», причини та наслідки катастрофи.

Учні 7 класу та їх класний керівник Бузник К. Я. змогли передати присутнім ту атмосферу безвихідності, гнітючості, що панувала 26 квітня 1985 р., коли увесь світ стогнав і кликав на допомогу. І вони прийшли…. Шестеро мужніх воїнів, героїв, не пошкодувавши найціннішого, що є у людини – життя. Вихованцям навчального закладу були представлені фотографії Ігнатенка В., Титенка М., Тищури В., Ващука М., Кібенка В., Правика В.
^ Вісті зі шкільного музею

23 квітня члени гуртка «Музейна справа» та її керівник Бузник К. Я. відвідали сина директора школи (першої у селі Плоске) - Давиденка Віктора Яковича та його дружину Ольгу Григорівну. Опинившись на подвірї, учні були приємно здивовані: скрізь сяяло чистотою, хатинка була побілена, гарно доглянуті клумби. Відразу стало зрозумілим, що подружжя не сидить склавши руки і з настанням весни їх не оминають домашні турботи.

^ Поради психолога

Стрес? Подолаймо його!

Продовження. Початок у №2 (5)
Вітамін С  


Вітамін С є антиоксидантом, який запобігає окисленню молекул від агресивних вільних радикалів. Більшість людей знає, що вітамін С сприяє підвищенню імунітету, але він також призводить до зниження артеріального тиску і зменшує фактичні симптоми стресу, оскільки знижує рівень гор­мону кортизолу (гормону стресу). 
Харчові джерела: шипшина, квашена капуста, смородина (заморожена, сушена та перетерта з цукром), цитрусові, зелені листові овочі (петрушка, кріп), броколлі, манго, червоний і зелений перці. 

Магній


Цей мінерал допомагає при м'язевій релаксації і регулюванні серцевого ритму. Присутність магнію в раціоні допомагає лікувати безсоння і занепокоєння - два основні прояви стресу. 
Харчові джерела: молочні продукти, м'ясо, яйця, риба, морепродукти, зелені листові овочі, горіхи, соєвий сир тофу, хліб із цільного зерна. 

Детальніші дієтичні рекомендації 


Їжте невеликими порціями і вживайте їжу, багату на білок, щоб підтримувати стабільний рівень цукру в крові. 
Максимально урізноманітнюйте їжу - у кожній групі продуктів є свої власні унікальні поживні ре­човини. 
Уникайте їжі з надзвичайно низьким вмістом жирів, тому що жири необхідні для боротьби з депресією. 
Обов'язково снідайте - пропускаючи цей важливий прийом їжі ви можете імпульсивно перекушу­вати висококалорійними солодощами. 
Уникайте наступних продуктів: штучних підсолоджувачів, переробленої/рафінованої їжі, доба­вок/консервантів, алкоголю, нікотину, цукру. 
Вони не містять корисних речовин, а деякі з них, такі як алкоголь, цукор є джерелом порожніх калорій. Ці речовини стимулюють серцевий ритм, впливають на настрій, поведінку, а деякі - на утворення певних хімічних сполук у мозку, що може призвести до залежності (алкоголь, нікотин). 
Речовини, що містяться у деяких видах готової їжі, зокрема, м'ясних продуктах, часто є токсич­ними, і є додатковим стресом для організму. Уникнути цього можна, вживаючи натуральні про­дукти. 

^ Сторінками права

Причини правопорушень неповнолітніх

  На сьогоднішній день проблема правопорушень неповнолітніх є і залишається однією з гострих проблем українського суспільства. Над пошуком шляхів її вирішення працює широке коло фахівців різних наукових галузей: кримінології, юриспруденції, психології, педагогіки, соціальної педагогіки, соціології, правознавства тощо.
   За статистичними даними злочинність неповнолітніх має таку структуру: злочини, пов’язані з наркотиками – 2,8 %; хуліганство – 6,2 %; крадіжки – 70,5 %; злочини проти життя та здоров’я – 2,1 %; інше – 9,4 %.
   Злочинність серед молоді все більше набуває групового характеру. Питома вага злочинів, учинених групами, становить понад 70 %. Щодня підлітки в Україні вчиняють понад 100 злочинів, у тому числі вбивство або злочин із заподіянням тяжких тілесних ушкоджень, зґвалтування, 2-3 розбійні напади, вісім пограбувань, сімдесят крадіжок приватного та державного майна.
   Термін "правопорушення" застосовується в широкому розумінні та об’єднує поняття, як злочину ( діяння, окресленого в Кримінальному Кодексі України (ККУ), так і правопорушення, відповідальність за яке настає в адміністративному порядку.
   Визначення поняття "злочин" міститься в статті 7 ККУ, «Це суспільно небезпечне діяння (дія або ж бездіяльність), що посягає на суспільний лад України, її політичну та економічну систему, державну, громадську та особисту власність, особу, політичні, трудові, майнові та інші права та свободи громадян, а також інше суспільно небезпечне діяння, що посягає на громадський правопорядок.»
   Адміністративне правопорушення – посягання на громадський і державний порядок, державну власність, права та свободи громадян, на встановлений порядок управління, навмисна чи необережна дія або бездіяльність, за яку законом передбачена адміністративна відповідальність.
   Злочин становить собою більшу суспільну небезпеку, ніж адміністративне правопорушення. Покарання за скоєння злочину має право виносити тільки суд, який своє рішення закріплює вироком. Особа, винна в скоєнні злочину несе, покарання та визнається злочинцем. При адміністративній відповідальності такого немає. До осіб, які вчинили адміністративне правопорушення, застосовуються адміністративні стягнення, що можуть накладатися народними судами, адміністративними комісіями, службами в справах неповнолітніх, органами внутрішніх справ.
   Тобто, поняття "правопорушення" є досить широким. До нього належать, як злочин, так і адміністративне правопорушення. 
   Злочинність – негативне соціально-правове явище, що існує в суспільстві, має свої закономірності, кількісні та якісні характеристики, несе негативні для суспільства та людей наслідки та вимагає спеціальних державних та громадських заходів контролю над ним.
   Злочинність має велику суспільну небезпеку, оскільки гальмує соціальний розвиток та економічні перетворення

в країні, призводить до дезорганізації соціальних структур, порушує суспільний спокій, викликає в людей почуття невпевненості, тривоги, страху, сприяє залученню до скоєння злочинів людей, породжує недовіру людей до правоохоронних органів та держави загалом, потребує значних матеріальних та ресурсних витрат.
   Основними причинами правопорушень неповнолітніх є:
   1. Соціально-економічні: зубожіння населення; відсутність цивілізованих ринкових відносин; розвиток тіньової економіки; зростання в суспільстві соціальної напруги, рівня безробіття, зокрема серед молоді (кожний третій

^ Шкільне дозвілля

У світі цікавого

  • Найпершим видатним українським поетом, ім'я і твори якого ми знаємо, треба вважати Павла Русина з Кросна (близько 1470-1517). Він довго працював у Кракові, викладаючи у тамтешній академії, бував він в Угорщині, жив у Відні. В своїх творах з любов'ю описує рідну землю, означення «русин» для нього—«слово солодке», і він гордий з того, що носить таке ім'я.

  • Найстарішою українською піснею, запис якої зберігся до наших днів, вважається пісня «Дунаю, Дунаю, чому смутен течеш?».

  • Найдавнішою скульптурою, знайденою в Україні є кам'яна баба з кургану поблизу с. Нововасилівки Миколаївської області, яка належить до V-ІV ст. до н.е.

Зірки віщують

Гороскоп на травень місяцьОвен

Ви будете зайняті вирішенням старих проблем. Прислухайтесь до думки тих, хто вас оточує. Стосунки з близькими людьми будуть непростими, але все закінчиться так, як ви бажаєте.
Тілець

На вас чекають нові зустрічі. Цей місяць – вдалий час для реалізації старих планів . Покваптесь з їх втіленням в життя. Якщо ви не виявите потрібної ініціативи, то залишитеся біля розбитого корита .Близнюки

Спокійний період, коли нічого важливого не відбудеться. Винятком є лише те, до чого ви готуєтесь, чого давно чекаєте і прагнете.
Рак

Зупиніться на досягнутому та перепочиньте. Ваші здобутки вагомі та принесуть вам лише задоволення.

Лев

Це сприятливий час для отримання нових знань , набуття досвіду , відвідування курсів і семінарів . На вихідних бажано присвятити себе кухні та зайнятися прибиранням.

Козеріг

Серйозне ставлення до роботи – запорука вашогоуспіху. Вам доведеться стати трудоголіком, щоб досягти його звернути на себе увагу.
Діва
Зупиніться на досягнутому та перепочиньте.


що може трапитися, коли не дотримуватися найпростіших правил дорожнього руху.

Свято мало багато виховних моментів для школярів вдяки його організатору Ніколаєнко Н. М. Тому, сподіваємось, учні Плосківської ЗОШ на дорогах будуть обачні, обізнані та обережні.Автор: Ніколаєнко М. – 6 кл.

Учні запалювали свічки та вшановували пам'ять героїв хвилинкою мовчання. Також задля вшанування самовідданості, високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЄС класні керівники підготували уроки мужності та години спілкування « Місце подвигу - Чорнобиль».

Дієвою та пізнавальною для школярів стала і викладка статей періодичних видань, завдяки якій юні читачі змогли ознайомитися із повним списком ліквідаторів наслідків на ЧАЄС.

Отже, вчителі та адміністрація Плосківській ЗОШ І-ІІІ ступенів провели всі заплановані заходи з нагоди відзначення Дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Кожне дитяче серце не залишилось байдужим, адже трагедія на ЧАЄС – це урок відповідальності, перш за все, за свої вчинки та помилки.

^ Автор: Деркач Т. – 10 кл.


Віктор Іванович та Ольга Григорівна з радістю зустріли гуртківців та розповіли про усі подробиці, на які школярі навіть не очікували. Учні були надзвичайно задоволені від цього візиту та пообіцяли допомагати подружжю по господарству. Укінці зустрічі усіх чекала дружня фотосесія.
Автор: Волоха В. – 10 кл.Вправи, свіже повітря та сміх додадуть вам позитивного настрою 
Фізична активність поліпшує фізичне і психічне здоров'я. Намагайтеся щодня, принаймні 30 хвилин (ще краще більше) рухатись, бажано на свіжому повітрі; використовуйте обідню перерву для про­гулянок. 
Якщо вас непокоїть безсоння, краще за все фізичні вправи здійснювати вранці і протягом дня, а не ввечері. Занадто висока фізична активність перед сном може збільшити швидкість вашого обміну речовин і ускладнити засинання. 
Аеробні, дихальні вправи (з використанням діафрагмальної дихальної техніки) протягом декількох тижнів можуть призвести до зменшення утворення гормонів стресу та збільшити - так звані "гор­мони щастя" - ендорфіни. 
Основоположник вчення про стрес Ганс Сельє казав, що при психологічних перевантаженнях стрес однаково успішно знімається як адекватною фізичною роботою, так і позитивними емоціями, оскільки в обох випадках у залозах внутрішньої секреції виробляються речовини - антистресори. 
У людини, яка сміється, зменшується викид у кров "гормонів стресу" - кортизолу та адреналіну, та стимулюється виділення ендорфінів, що викликають відчуття радості та задоволення. 
Виявляється, що не лише радість викликає усмішку, але і усмішка рефлекторно стимулює вироб­лення організмом ендорфінів - "гормонів щастя", які є природним захистом організму від депресії та поганого настрою. 
Існує навіть така наука, яка займається вивченням впливу сміху на організм людини - геотологія, яка довела, що 5 хвилин сміху заміняють 40 хвилин відпочинку. 

Тож будьте здорові та завжди усміхнені!
http://life.pravda.com.ua/problem/4cf769ed2bb1f/
  

випускник школи й ПТУ та кожний п’ятий випускник вищих навчальних закладів – безробітні). Окрім цього, політична нестабільність загострює економічну та соціальну ситуацію в Україні.
2. Несприятливе сімейне оточення (сорок відсотків неповнолітніх правопорушників виховувалося в неблагополучних сім’ях: з них 30 % – у неповних, 45% – у конфліктних, 25 % - в асоціальних і кримінальних сім’ях). У той же час шістдесят відсотків неповнолітніх правопорушників виховувалося в зовнішньо благополучних сім’ях, проте, з них 55 % виховувалося в матеріально незабезпечених сім’ях, 35 % – у сім’ях із низьким культурно-освітнім рівнем батьків, а 10 % – у досить заможних родинах).
   3. Проблеми у взаємостосунках неповнолітнього в шкільному середовищі (антипедагогічні методи роботи вчителів із важковиховуваною дитиною, конфліктні ситуації в класному колективі, неуспішність у навчанні, слабкий зв’язок між школою та сім’єю).
   Окремо потрібно виділити низький рівень правової освіти та виховання в школі та сім’ї й формування на цій основі правового нігілізму – негативного або байдужого ставлення до норм державного права.
   4. Негативний вплив позашкільного середовища: скорочення системи закладів дозвілля для неповнолітніх призводить до незайнятості вільного часу дітей та підлітків (в Україні три тисячі населених пунктів не мають жодного закладу культури, 6,5 тисяч культурних закладів зачинено, а ще 500 знаходяться в аварійному стані); негативний вплив засобів масової інформації, що пропагують культ фізичної сили та агресію. 
   Окрім цього, неформальні та кримінальні об’єднання втягують неповнолітніх до вчинення правопорушень такими шляхами: а) спекулюванням на клановій залежності (піднесенні виняткового статусу членів певного кримінального угрупування ); б) заохоченням таких негативних рис людини як жадібність, скупість, прагнення до надмірного ризику тощо; в) демонстрацією хибного психологічного захисту; г) відкритим психологічним (погроза компрометації, шантаж, залякування) та фізичним (побиття, тілесні ушкодження) насильством; д) проханнями про допомогу, порадами, настановами тощо.
   Поширення в суспільстві "фонових" та взаємопов’язаних із правопорушеннями явищ як алкоголізм, наркоманія, проституція, ВІЛ-інфекція (СНІД) підвищують рівень втягнення неповнолітніх до противоправних учинків. Наприклад, спектр правопорушень, пов’язаних із наркотичними речовинами є досить широким, а саме: контрабанда,

виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання, збут, організація або утримання місць для незаконного вживання наркотиків. Також злочини здійснюються з метою придбання наркотиків або в стані наркотичного сп’яніння.
   5. Вікові особливості психіки підлітків, які сприяють антисуспільним проявам (акцентуація характеру, реакція групування, реакція емансипації, почуття дорослості, прагнення до самоствердження, емоційна неврівноваженість, підвищена збудливість, комфортність тощо).
   6. Біологічними та генетичними причинами вчинення неповнолітніми правопорушень є порушення роботи ферментативної та гормональної систем організму; вроджені психопатії; мінімальні мозкові дисфункції внаслідок органічного враження головного мозку.
   7. Екологічні – негативний вплив факторів природного середовища.
  


  • Ансамбль унікальних фресок у Софійському соборі в Києві є найдавнішим зразком українського монументального живопису. Цим фрескам вже майже 1000 років. Загальна їхня площа становить 3000 квадратних метрів.

  • Найбільша кількість псевдонімів була у О. Кониського — 141, у І. Франка — 99, О. Маковей користувався 56 псевдонімами.

  • Найдавніша згадка про «руську» (тобто українську) мову на території сучасної України належить до 858 року. Вперше українську народну мову було піднесено до рівня літературної наприкінці XVIII ст. з виходом у 1798 році першого видання «Енеїди» І.Котляревського, який вважається зачинателем нової української літературної мови.Ваші здобутки вагомі та і принесуть вам лише задоволення.
Терези
У стосунках з колегами та знайомими для вас складеться сприятлива ситуація. Якщо, звичайно, зможете побороти свою нерішучість! У вільний час присвятіть себе улюбленій справі.
Скорпіон
Єдине, що може вам зашкодити – ваші емоції.Та все ж в спілкуванні з оточуючими - успіх на вашому боці.
Стрілець
Вам необхідно бути рішучим і цілеспрямованим. Оточення буде до вас доброзичливим. Дружні стосунки стануть для вас емоційною підтримкою, нададуть упевненості в собі.

Водолій

Зараз у вас активний період. На вас чекають багато справ, з якими упораєтесь блискуче. Голо­вне – будьте ініціативними. Спілкування з новими друзями принесе вам успіх і задоволення.
Риби
Не варто віддавати роботі останні сили. Знайдіть час для відпочинку, побудьте на одинці із собою.


Редколегія: Хандуріна Ю.В., члени гуртка «Юний журналіст»

3-4 (6)

3-4 (6)