asyan.org
добавить свой файл
1

СУМСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЗВ'ЯЗКІВ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

ПРЕС-СЛУЖБА40030, м. Суми, площа Незалежності, 2, тел. (0542) 63-13-21, e-mail: media@state-gov.sumy.ua22.12.2009


Контакти: Олена Пікулицька,

63-27-04
ПРЕС-РЕЛІЗ


Про роботу дорожнього господарства Сумської області в зимових умовах розповіли на брифінгу начальник служби автомобільних доріг області Анатолій ВЕРБОВИК

Сьогодні дорожники, як і вся держава, працюють в складних економічних умовах, - відзначили керівники дорожнього комплексу. Майже утричі зменшено фінансування на ремонт і будівництво доріг. "На початок 2009 року нам був доведений план в розмірі 527,4 млн. грн., у тому числі по Кіпті-Глухів – Бачівськ 366,3 млн. грн. На цей час він зменшений 2,6 рази (до 197,1 млн. грн.), у тому числі по Кіпті-Глухів – Бачівськ до 62,1 млн. грн.," – відзначив А.Вербовик.


Основним виконавцем робіт (86% обсягів) з поточного ремонту та експлуатаційного утримання є ДП "Сумський облавтодор". На четвертий квартал 2009 року, тобто фактично на зимове утримання, заплановано виконання робіт на суму 15,4 млн. грн. Борг за вже виконані роботи складає 11,3 млн. грн. На цей час державне казначейство не перерахувало 13,2 млн. грн., які знаходяться на його рахунках, у тому числі Облавтодору - 5,4 млн. грн. Це означає, що 272 одиниці техніки для зимового утримання знаходиться без достатньої кількості паливо-мастильних матеріалів та запчастин. Борг із заробітної плати у Облавтодорі складає 3,9 млн. грн. По податках заборгували 781 тис.грн., перед постачальниками за отримані паливно-мастильні матеріали - 3,2 млн.грн.


Навіть в таких складних економічних умовах дорожникам вдалося заготовити 4,8 тис.тонн технічної солі, 31,5 тис.м3 піску, придбати мінімальну кількість паливно-мастильних матеріалів. Для проведення аварійного ямкового ремонту заготовлено 400 т холодної чорно-щебеневої суміші та 250 т холодної асфальтобетонної суміші.


По районуванню України та за обсягами снігопереносу на автодорогах Сумська область відноситься до 4 зони, тобто з випаданням рясних снігопадів. З огляду на досвід минулих років, область потребує максимальних витрат трудових, матеріальних та фінансових ресурсів для створення безпечних та комфортних умов руху транспорту. Вже сьогодні синоптики прогнозують нестабільні погодні умови з різкою зміною температурних режимів від плюсових до мінусових позначок температур повітря, переходу від дощу до снігу і навпаки, що викличе суцільну ожеледицю на покритті доріг.


За рахунок ентузіазму працівників дорожньої галузі нам вдалося в період першої хвилі снігопадів з 10 по 13 грудня, та другої хвилі з 18 по 21 грудня утримати стабільну ситуацію, - відзначили дорожники. На Сумщині був забезпечений проїзд усіх видів транспорту основними напрямками доріг загального користування. За цей період на дорогах цілодобово працювало 68 піскорозкидувачів; 42 автогрейдери; 13 бульдозерів; 55 навантажувачів; 3 роторних снігоочищувачів; 2 солерозподілювачів та близько 700 механізаторів і дорожніх робочих.

На цей час запас паливо-мастильних матеріалів майже використаний. Якщо ті кошти дорожників¸ які зараз знаходяться на рахунках держказанчейства, не будуть оперативно перераховані Облавтодору, ми можемо витримати тільки добу, потім дорожній комплекс області зупиниться, - зазначили посадовці.


Сьогодні Сумській регіон – це 7229 км. автодоріг загального користування, з них 912,1 км-державні дороги, 6317 км - дороги місцевого значення. Усього доріг з твердим покриттям 6600 км або 91,7% від загальної довжини. На мережі автодоріг розташовані 527 мостів протяжністю близько 15 тис. м.п. та 4120 водопропускних труб. Наші дороги підходять до 6 пунктів пропуску через державний кордон з Росією.


Детальна інформація на офіційному сайті облдержадміністрації www.state-gov.sumy.ua