asyan.org
добавить свой файл
1



Попередження захворювань.

Захисні реакції організму.

Основні методи попередження неінфекційних

та інфекційних захворювань.

(урок з основ здоров’я в 7 класі)


Підготувала учитель основ здоров’я

КЗ «Зеленівська ЗОШ І – ІІІ ступенів

природничо – математичного напряму»

Волкова Тетяна Іванівна


с. Зеленівка

2013

Тема. Попередження захворювань. Захисні реакції організму. Основні методи попередження неінфекційних та інфекційних захворювань.

Мета.

Освітня. Сформувати в школярів поняття про захисні реакції організму людини, про запобігання захворюванням, про те, як можна попереджати захворювання. Розкрити значення і функції імунної системи для організму. Розширити знання про інфекційні та неінфекційні захворювання, про попередження цих захворювань. Показати необхідність дотримуватися профілактики захворювань, зміцнення організму.

Розвивальна. Розвивати уміння запобігати захворюванням, уникати чинника захворювання, зміцнювати організм.

^ Виховна. Сприяти вихованню активної позиції щодо зміцнення та збереження здоров’я.

Тип уроку. Урок – презентація.

Основні терміни і поняття. Адаптація, імунітет, імунна система, профілактика, інфекційні та соматичні (неінфекційні) захворювання.

^ Міжпредметні зв’язки. Біологія, фізичне виховання, екологія,

Наочність. Схеми, таблиці, малюнки, комп’ютер, мультимедійний проектор, екран.

Література.1. Основи здоров’я»: Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Т. Є. Бойченко, І. П.Василашко – К. «Генеза» 2007, с. – 40 – 45. «Основи здоров’я»: Підручник для 7 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Т. Є. Бойченко, І. П.Василашко – К. «Генеза» 2007, с. – 40 – 45. Колотий Н.Н. Основи здоров’я. Х.: “Країна мрій,” 2006. Мільнер Є.Г. “Формула життя”. – М.:Фізкультура та спорт, 1991. Тагліна О. В. Тиждень основ здоров’я в школі.- Х.: Веста: “Ранок”, 2010. Хочу быть здоровым: Справ. изд.- К.: Лыбидь, 1991.. Захворювання органів травлення: Навчальний посібник у схемах і таблицях /За ред. В.М. Хворостінки.- Х.: Факт, 2001.-239 с. Малая Л.Т., Хворостинка В.Н. Терапия. Заболевания органов дыхания. Заболевания органов пищеварения.


Інтернет - джерела

Імунітет

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BC%D1%83%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%82_%28%D0%BC%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%86%D0%B8%D0%BD%D0%B0%29

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BC%D1%83%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B5%D1%82_%28%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F%29

http://laktiale.com.ua/ua/immunitet/

http://prostoweb.kiev.ua/content/imunitet

http://www.pharmencyclopedia.com.ua/article/3311/imunitet

Інфекційні захворювання

http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%86%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%86%D1%96%D0%B9%D0%BD%D1%96_%D0%B7%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%BE%D1%80%D1%8E%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8F

http://www.zdorovya.in.ua/hvorobu/1025.html

http://myrefs.org.ua/index.php?view=article&id=709

http://www.venus.ua/index.php?id=344

Сколіоз

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%B7

http://spine5.com/lechenie/skolioz/

http://www.lanapaley.ru/scolioz.html

http://spina.net.ua/scoliosis.php

http://osteopatia.kiev.ua/nashi-publikacii/skolioz-u-detej-diagnostika-profilaktika-lechenie/

Гастрит

http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%82

http://ivona.bigmir.net/health/advice/332943-Gastrit--Kak-ego-raspoznat--i-lechit-

http://www.likar.info/bolezni/Gastrit/

http://imedic.kiev.ua/statyi/gastroenterologija/141-gastrit-chto-nuzhno-znat

http://medicina.ua/diagnosdiseases/diseases/641/688/

Реабілітація

http://idokdor.pp.ua/skolioz-vykryvlennya-hrebta-likuvannya-reabilitatsiya-ta-profilaktyka/

http://tvz.kiev.ua/?page_id=1081

http://i-medic.com.ua/index.php?newsid=3309

http://skolioz.mccinet.ru/


Девіз уроку: «Дбайливо стався до свого здоров’я – цього скарбу, який подарувала природа і твої батьки!»

^ План уроку

І. Організаційний етап.

1. Привітання, створення позитивного настрою. Елементи тренінгу.

2. Повідомлення вчителем теми і девізу уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

  1. Слово вчителя.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

1.Виступ учнів з презентаціями.

ІV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів.

  1. Бліц – опитування.

V. Підсумок уроку.

Вправа «Відкритий мікрофон». «Сьогодні на уроці я зрозумів…»

Оцінювання роботи учнів.

VІ. Ритуал прощання.


^ ХІД УРОКУ


І.Організаційний етап.

1. Привітання, створення позитивного настрою.

Елементи тренінгу

Вправа «Хто я?»

2. Повідомлення вчителем девізу уроку

«Дбайливо стався до свого здоров’я – цього скарбу, який подарувала природа і твої батьки!»

ІІ. Актуалізація опорних знань і мотивація навчальної діяльності.

Слово вчителя

Шановні учні!

З кожним роком ви дорослішаєте, стаєте самостійнішими, відповідальнішими. Навчання стає напруженішим, часу для відпочинку залишається менше. Вам потрібні знання і навички, аби убезпечити своє здоров’я від впливу негативних чинників. В цьому вам допоможуть уроки з основ здоров’я. Щоб захистити себе від небезпек, необхідно бути спостережливим, уміти аналізувати помилки, передбачати наслідки своїх вчинків. Необхідно також розвивати фізичні та психічні якості, необхідні для подолання щоденних труднощів, збереження здоров’я і життя вдома, на вулиці, серед природи – там, де треба розраховувати тільки на власні сили, на життєвий досвід.

З дитячих років людина вибирає свій спосіб життя. Хтось живе бездумно, шкодячи собі. Інші, обираючи свій життєвий шлях і спосіб життя, обдумує кожен крок та його наслідки, зберігає і примножує своє здоров’я.

З цією метою ви отримали завдання опрацювати матеріал на тему «Попередження захворювань» і відповісти на питання «Які інфекційні та соматичні (неінфекційні) захворювання ви знаєте та як їх попередити?»

Дослідивши ці питання, я маю надію на те, що ви будете зберігати, зміцнювати, відновлювати й примножувати здоров’я, додержуючись здорового способу життя.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Презентація групи «Імунологи».

^ Презентація групи «Педіатри – інфекціоністи».

Презентація групи «Хірурги – педіатри».

Презентація групи «Гастроентерологи».

Презентація групи «Реабілітологи».

ІV. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів.

Бліц – опитування.

Що таке імунітет?

Які види імунітету ви знаєте?

Що таке інфекційні захворювання?

Які неінфекційні захворювання знаєте?

V. Підсумок уроку.

Вправа «Відкритий мікрофон». «Сьогодні на уроці я зрозумів…»

Оцінювання роботи учнів.

VІ. Ритуал прощання.

    Учасники стають у коло, передають один одному квітку і висловлюють добрі побажання або слова подяки: «Ми – молодці»,  «До побачення! До наступної зустрічі!».