asyan.org
добавить свой файл
1


Підсумки роботи зі зверненнями громадян

за І півріччя 2010 року


Робота зі зверненнями громадян є одним із актуальних питань сьогодення.

Протягом І півріччя 2010 року загальним відділом апарату райдержадміністрації вживалися заходи щодо удосконалення роботи зі зверненнями громадян, додержання Інструкції ведення діловодства з цього питання. Відпрацьована практика проведення особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації. З метою створення зручностей для мешканців району проводяться прийоми громадян з особистих питань в населених пунктах району.

У звітному періоді до райдержадміністрації надійшло 186 звернень громадян, що на 111 звернень менше ніж за відповідний період 2009 року (297 звернень, 2008р.-320), тобто кількість звернень зменшилась на 37,4 відсотка в т.ч.:

письмових - 115 звернень (І пів. 2009р.-113, 2008р.-88)

на особистому прийомі до голови

райдержадміністрації та його заступників -71 звернення (І пів. 2009р.-184, 2008р.-232)

Зменшення кількості звернень пояснюється проведенням інформаційних днів в населених пунктах району, які проводяться керівництвом райдержад-міністрації спільно з спеціалістами структурних підрозділів райдержадміністрації і районних служб. Після проведення інформаційної години, кожен житель відповідної територіальної громади має можливість звернутись до керівництва райдержадміністрації чи районної служби з особистим питанням. Цей захід підвищує рівень інформованості населення району щодо змін в законодавчих та нормативних актах України, дає змогу громаді, відповідної території, безпосередньо спілкуватися з керівництвом району з метою максимального вирішення потреб жителів та попередити їх звернення до вищих органів влади.

Також враховуючі складні погодні умови зими на початку поточного року проведено лише 24 інформаційні дні та особисті прийоми за місцем проживання громадян в 20 міських, селищних та сільських радах району, на які звернувся 41 громадянин проти 64 проведених таких прийомів у І півріччі 2009 року на які звернулось 121 громадянин.

Проведено 112 прийомів громадян з особистих питань в приміщенні райдержадміністрації на які звернулось 30 громадян (в т.ч. по телефону -3) проти 116 таких прийомів у І півріччі 2009 року на які звернулися 63 жителі району.

Тобто відбулося зменшення звернень на особистих прийомах за місцем проживання громадян на 80 звернень і прийомів проведених в приміщенні райдержадміністрації на 33.

Безпосередньо до голови райдержадміністрації звернулись 17 громадян.

В структурі звернень громадян 62% становлять письмові звернення, 22% - звернення на особистому прийомі за місцем проживання громадян, 16% -звернення на особистому прийомі в приміщенні РДА.

Переважна кількість звернень, а саме 79 надійшло від жителів Білопільської міської ради, що становить 42,4 відсотка від загальної кількості.

З розрахунку на 1 тис. жителів найбільша кількість звернень надійшла від мешканців Терещенківської (13,3), Бобрицької (11,6), Кальченківської (7,1), Товстянської (7) сільських рад.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась кількість звернень через органи влади вищого рівня, засоби масової інформації та інші органи, установи та організації з 26 до 30 (СПУ -2, СКМУ- 12, ВРУ -3, ОДА- 10, інших установ та засобів інформації - 3), кількість повторних звернень зменшилась на 2 звернення (у 2010 році відсутні), колективних зменшилась з 20 до 11 звернень.

Аналіз категорії громадян та характер їх звернень, здебільшого відображають ще недостатню обізнаність населення щодо компетенції структур влади у вирішенні їх питань. До органів влади вищого рівня продовжують надходити звернення з питань надання матеріальної допомоги, поліпшення житлових умов, вирішення питання щодо спірного землекористування, виплати заборгованості по заробітній платі, працевлаштування, приватизації земельних ділянок, виплати орендної плати, розчищення доріг від снігу та інші.

З 30 звернень до органів вищого рівня 6 вирішено позитивно, по 22 надані вмотивовані роз’яснення, 2 звернення знаходяться на контролі у керівництва райдержадміністрації. (звернення Герасимчук Людмили Олександрівни з питання придбання мікроавтобуса для дитячого будинку сімейного типу (відсутність коштів) та Годованика Олександра Порфировича з питання отримання державного акту на право власності на земельну ділянку (відсутність коштів на проведення геодезичних робіт на території м.Білопілля).

Крім того є категорія громадян, які постійно звертаються до центральних органів влади. Так у звітному періоді п’ять громадян надіслали 13 таких звернень. Найбільша кількість звернень надійшла до вищих органів влади від жителів Улянівської селищної ради- 5 (Панасовська К.І.), Вирівської сільської ради- 4 (Дем’яненко О.О.), Білопільської міської ради-3.

Значна кількість письмових звернень надійшла від жителів Білопільської міської ради -59 звернень, значно менше - по 7 звернень від жителів Ворожбянської міської та Вирівської сільської рад.

На особисті прийоми до керівництва райдержадміністрації найбільше звернулось жителів Білопільської міської – 20, Жовтневої селищної - 7, Терещенківської сільської - 6, Бобрицької сільської – 5, Ворожбянської міської, Кальченківської, Павлівської сільських рад по 4.

Майже половина звернень надійшла від соціально-незахищених верств населення, які розглядалися в першочерговому порядку (47,3%). Таких звернень надійшло 88: інвалідів Великої Вітчизняної війни -1 звернення, учасників війни –4 звернення, інвалідів загального захворювання – 14 звернень, одиноких матерів –7 звернень, багатодітних сімей – 2 звернення, ветеранів праці, пенсіонерів –60 звернень. За звітний період в порівнянні з відповідним періодом минулого року відмічається зменшення кількості звернень громадян від соціально-незахищених верств населення на 57.

В 186 зверненнях, які надійшли до райдержадміністрації було порушено 205 питань з яких 37,6% - соціального захисту, 15,6 % -комунального господарства, 16,1% - аграрної політики та земельних відносин. Питома вага інших питань значно менша.

В порівнянні з минулим роком зменшилась кількість звернень з питань аграрної політики на 20, транспорту і зв’язку на 8, праці і заробітної плати на 10, комунального господарства на 33.

За результатами розгляду позитивно вирішено 51,7% питань порушених у зверненнях громадян. 51 громадянину надана матеріальна допомога на загальну суму 7650 грн. По зверненню громадянки Дем’яненко Оксани Олександрівни з питання надання допомоги на лікування її доньки, райдержадміністрація посприяла безкоштовному розміщенню в районній газеті „Білопільщина” звернення до жителів району з проханням надати допомогу даній сім’ї, надала матеріальну допомогу в сумі 600 грн., ініціювала збір коштів серед населення та звернення сільської ради до керівників підприємств, установ і організацій про допомогу.

В структурі не вирішених питань переважають такі питання: ремонту доріг, газифікації житлових будинків, забезпечення житлом та поліпшення житлових умов, збільшення та перерахунок пенсії, виплата доплат до пенсії як “Дітям війни”, трудових суперечок та інші. Звернення з даних питань потребують виділення значних коштів і в деяких випадках суперечать чинному законодавству або не входять до компетенції райдержадміністрації. Заявникам надані розяснення та повідомлено про їх право звернутись до суду.

З метою вирішення спірних питань діє створена розпорядженням голови райдержадміністрації, постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян. Проведено 5 засідань комісії, де розглянуто звернення громадянина Олексенка В.І. з питання нарахування трудового стажу і доплату до пенсії надбавки як «Дитині війні» та проведено аналіз роботи зі зверненнями громадян за підсумками 2009 року і окремі місяці поточного року.

Відповідно до статті 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» проведено 5 перевірок структурних підрозділів райдерж-адміністрації, установ та організацій району (відділи культури і туризму райдержадміністрації, освіти райдержадміністрації, містобудування, архітектури житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури райдержадміністрації, Держкомзему у Білопільському районі, комунального закладу районної ради „Білопільська ЦРЛ”) щодо організації роботи зі зверненнями громадян. Керівники перевірених структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій району прозвітували на апаратних нарадах при голові райдержадміністрації з питання роботи зі зверненнями громадян. За результатами апаратних нарад надані протокольні доручення щодо покращення роботи в цьому напрямку.

На виконання доручення голови райдержадміністрації від 16.03.2010 №2 „Про стан виконання розпоряджень та доручень голів облдержадміністрації, райдержадміністрації в управліннях, відділах райдержадміністрації та виконкомах рад району щодо реалізації поставлених завдань” проведені перевірки 11 виконкомів рад. В ході таких перевірок виконкомам рад надано методичну та практичну допомогу в роботі зі зверненнями громадян.

Перевірками встановлено, що в деяких виконкомах рад ще мають місце незначні недоліки в організації роботи зі зверненнями громадян та додержання Інструкції з діловодства, але в порівнянні з минулим роком відбулося значне покращення роботи в цьому напрямку. Лише виконком Коршачинської сільської ради проігнорував розпорядження голови райдержадміністрації щодо перевірки підприємств, установ та організацій розміщених на території ради. Найкраще робота зі зверненнями громадян проводиться у виконкомах Шкуратівської, Річківської та Кальченківської сільських рад.

Щомісячно в райдержадміністрації проводиться аналіз роботи зі зверненнями громадян, який свідчить про те, що виконкомами сільських, селищних та міських рад не вивчаються належним чином актуальні питання жителів територіальної громади і відсутнє оперативне реагування по їх вирішенню. Через засоби масової інформації не висвітлюються плани по проведенню робіт з благоустрою території, відновленню вуличного освітлення, ремонту комунальних доріг, мостів, будинків та інше. Як результат на особисті прийоми та на телефон прямої лінії, надходять звернення громадян, вирішення яких є компетенцією місцевих органів влади та не потребують виділення значних коштів, тим більше втручання райдержадміністрації. Це такі питання, як розчистка вулиць від снігу, виплата орендної плати, очистка колодязів загального користування та їх ремонт, вирубки дерев, відновлення освітлення вулиць, благоустрою територій, підсипки доріг, ремонту мостків, будинків та інші.

Постійно з’ясовуються причини, що породжують повторні звернення громадян. Безпідставних відмов у задоволенні законних вимог заявників, проявів упередженості, халатності та формалізму при розгляді звернень громадян не встановлено.

Розгляд звернень, організація прийому громадян з особистих питань знаходиться на постійному контролі керівництва райдержадміністрації.

Терміни розгляду звернень, встановлених законодавством України, не порушуються.

На виконання Указу Президента України “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” від 07.02.2008р. №109/2008 забезпечено систематичне розміщення на офіційному веб-сайті інформації про проведені прийоми громадян з особистих питань керівництвом райдержадміністрації в приміщенні, по телефону прямої лінії та за місцем проживання громадян. Через районну газету „Білопільщина” оприлюднено графіки особистого прийому громадян керівництвом облдержадміністрації та райдержадміністрації, розміщено підсумкову інформацію щодо роботи зі зверненнями громадян в 2009 році та прийоми громадян з особистих питань проведені керівництвом райдержадміністрації в населених пунктах району.

Діє громадська приймальня по наданню безоплатних юридичних послуг та правової допомоги, яку надає юридичний відділ апарату райдержадміністрації. У звітному періоді вищевказану допомогу отримали 22 громадянина.

Консультативний прийом громадян в суботні дні здійснюють керівники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Забезпечено централізовану реєстрацію письмових звернень і звернень громадян на особистому прийомі головою райдержадміністрації та його заступниками.

В засобах масової інформації постійно діють рубрики «Дзвінок в редакцію», «Запитували–відповідаємо», «Ви нам писали» і т.д. Продовжується практика надання в засобах масової інформації правової допомоги населенню, консультацій спеціалістів з актуальних питань життєдіяльності населення, роз’яснення нових законодавчо-правових актів.

Діяльність управлінь та відділів райдержадміністрації з питання роботи зі зверненнями громадян направлена на постійний контакт керівників всіх рівнів з громадськістю для позитивного вирішення проблемних питань жителів району.


З метою вдосконалення роботи із зверненнями громадян, зменшення кількості звернень жителів району до органів влади вищого рівня:

1. Керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій району незалежно від форм власності, виконкомам рад:

1.1. Забезпечити безумовне виконання вимог Закону України „Про звернення громадян”, Указу Президента України від 07.02.2008 № 109 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”.

1.2. У своїй діяльності керуватись вимогами постанов Кабінету Міністрів України від 14.04.1997р. №348 «Про затвердження Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об’єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації”, від 24.09.2008р. №858 „Про затвердження Класифікатора звернень громадян”.

1.3. Продовжувати роботу по створенню необхідних умов для реалізації конституційного права громадян на письмове звернення або особистий прийом та обов’язкове одержання обґрунтованої відповіді відповідно до вимог чинного законодавства. Особливу увагу приділяти вирішенню питань, порушених у зверненнях громадян пільгових категорій.

1.4. Не допускати формального розгляду звернень громадян з наданням неоднозначних, необґрунтованих, неповних відповідей, роз’яснювати заявникам порядок оскарження прийнятих рішень.

1.5. Постійно проводити профілактичні заходи з потенційно можливими заявниками, вивчати нагальні потреби жителів та упереджувати їх звернення до органів влади вищого рівня.

1.6. Через засоби масової інформації систематично висвітлювати найбільш актуальні питання, які зустрічаються у зверненнях громадян та надавати роз’яснення щодо їх вирішення.

2. Виконкомам рад:

2.1. Розглянути підсумки роботи зі зверненнями громадян за І півріччя 2010 року на засіданнях виконкомів.

2.2. Згідно затверджених графіків на 2010 рік проводити перевірки підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, які знаходяться на відповідних територіях рад з питання організації роботи зі зверненнями громадян.

2.3. Здійснювати прийоми громадян з особистих питань в т.ч. у віддалених населених пунктах, які знаходяться на територіях відповідних рад.


Начальник загального відділу

апарату райдержадміністрації В.П.Пугач