asyan.org
добавить свой файл
1

Тема: Профорієнтація. «Моя професія – моє майбутнє!»

Мета: сформувати в учнів відповідальне ставлення до вибору професії; актуалізація проблеми успішного вибору професії; діагностика особистих здібностей та схильностей кожного учня 11 класу.

Обладнання: комп’ютер, презентація «Карпатська практика», «Кримська практика», фотографії Побужжя, інформаційні листи для абітурієнтів КДПУ ім. В.Винниченка

ХІД ЗАХОДУ

Вступне слово вчителя: Доброго дня! Перш ніж розпочати наш захід, скажіть, як ви розумієте поняття «професія»? Навіщо людині професія?

Так, сьогодні ми з вами поговоримо про професії, які є актуальними на ринку праці нашого регіону; ознайомимося з одним з найкращих вузів Кіровоградщини – педагогічним університетом імені Володимира Винниченка, а також дізнаєтеся корисну інформацію про факультети, які тут готують бакалаврів, спеціалістів, магістрантів та аспірантів.

Як відомо людина має певні інтереси та поклик до певного виду занять. Від роботи вона може отримувати задоволення, а перенесення цього покликання на професію дасть можливість забезпечити себе матеріально. Що в нашому житті є необхідною умовою для існування.

^ Питання до учнів: А хто з тут присутніх звертав увагу на інформаційні стенди школи? Яка там інформація? (Учні відповідають)

Розповідь вчителя: Якщо звертали увагу, то могли бачити статистичні матеріали із центру зайнятості Кіровоградської області. Щоб дати відповідь на питання «Яка ж ситуація на ринку праці сьогодні?» пропоную переглянути презентацію.

(Перегляд презентаційного матеріалу. Презентація містить наступну інформацію: професії, які відсутні на ринку праці регіону (бджоляр, бібліотекар, ветеринарний лікар, зоотехнік, журналіст, лісничий, товарознавець, гідрометеоролог, системний програміст, менеджер; професії, що наявні на підприємствах регіону, але в незначні й кількості: агроном, бармен, водій вантажного авто, водій автомобіля, електрик, електрозварювальник, електрослюсар, токар, офіціант, слюсар з ремонту автомобілів, слюсар – сантехнік; професії, за якими можна працевлаштуватися в регіоні: бухгалтер, страховий агент, продавець, пекар, кухар, бурильник, розколював блоків, машиніст екскаватора; актуальні професії на ринку праці регіону: вчитель, психолог, лікар, соціальний працівник, закрійник, швачка, кондитер, пожежник, майстер зберігання зерна, секретар керівника).

Вчитель: Ви стоїте на порозі школи, шлях вам у самостійне життя, тому яким бути і ким бути - вирішувати вам.

Мабуть, більшість з вас уже визначилися з професією.

^ Питання до учнів: З якою професією хотіли б пов’язати своє життя, не враховуючи матеріального забезпечення родини? (Опитування)

Вчитель: Як бачите актуальною професією на ринку праці є професія вчителя. Без вчителя не було б ні вихователя, ні інженера, ні депутата. Тому більш детально ознайомимося з цією професією.

^ Робота в групах: Визначте переваги та недоліки професії вчителя. (На виконання завдання 3 хвилини).

Питання до учнів: Чи знаєте Ви, де в нашому регіону готують до роботи у школі педагогів? (Відповідають)

Вчитель: Так, дійсно – це Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка та педагогічне училище.

КДПУ ім. В.Винниченка – це один з найкращих вузів Кіровоградщини, який готує не тільки педагогів, але й політологів, юристів, спеціалістів з інформаційних технологій, хореографів, спортивних тренерів. КДПУ забезпечує своїх студентів стипендіями, гуртожитком, надає місце роботи після завершення навчання.

^ Прийом «Загадка»

Про що мова піде далі? Відгадайте загадку. Що це за наука, яка може пояснити будь-які закони, закономірності, які непідвладні іншим наукам, здатна пояснити багато природних та соціально – економічних процесів і явищ, і найголовніше – це романтика подорожей незнайомих місць.

Вчитель: Так мова йде про науку - географія.

^ Питання до учнів: А які ви знаєте природничі науки окрім географії? (Відповідають: біологія, хімія).

Вчитель: У складі КДПУ є такий факультет, який поєднав три різні спеціальності: географія, біологія та хімія. Ймення цього факультету – ПРИРОДНИЧО-ГЕОГРАФІЧНИЙ.

Особливо наголошую на спеціальність «Географія». Адже родзинка цієї спеціальності полягає в тому, що студенти можуть подорожувати Україною, робити власні дослідження флори і фауни. А потім цими знаннями ділитися з іншими людьми. Це можливість відкрити для себе прекрасний світ природи і навчитися любити свою Батьківщину. Не вірите? Навести переконливі факти? Тоді пропоную переглянути презентаційний матеріал наших подорожей Україною!

На першому курсу навчання на природничо-географічному факультеті студенти-географи досліджують Побужжя (перегляд фотографій з Побужжя), на другому курсі – в Карпати (перегляд презентацій «Карпатська практика»), на третьому - «Кримська практика», і на четвертому – студенти вивчають соціально-економічний розвиток Кіровоградщини, відвідуючи підприємства та установи області.

^ Питання до учнів: Зацікавила інформація? Тоді озброюйтеся ручкою та записником і занотовуйте.

Вчитель: Телефон приймальної комісії КДПУ ім. В.Винниченка - 22-86-59; Деканату ПГФ – 22-84-67. Я ми вже говорили є три спеціальності. Давайте разом з вами детально охарактеризуємо кожну з них, користуючись інформаційним листом для абітурієнтів (див. нище «Інформація для абітурієнтів»).


Факультет

Спеціальність

Спеціалізація

Всього місць

Державна основа

Комерційна основа

Плата за навчання за 1 семестр

Заочна форма навчання

СертифікатДержавна основа

Комерційна основа

Платі за 1 семестр навчання^ ПРИРОДНИЧО -ГЕОГРАФІЧНИЙ

«Географія»

Краєзнавчо-туристична робота

50

25

25

3550

3

47

270

 1. Українська мова та література.

 2. Історія України

 3. Географія або біологія

 1. Українська мова (диктант)

 2. Історія України (письмовий тест)

 3. Географія (письмовий тест)
«Біологія»

Хімія

50

15

35

3900

0

0

0


1. Українська мова та література.

2. Історія України

3. Біологія або хімія, або математика (на вибір абітурієнтів)
«Хімія»

Біологія

50

20

30

3450

0

0

0Інформація для абітурієнтів

Для вступу в університет подаються такі документи:

 1. Паспорт, ідентифікаційний код

 2. Документи про освіту

 3. Сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти

 4. Медична довідка (форма 0-86-У) з додатком про щеплення

 5. 6 фотокарток 3*4

 6. військовий білет, або приписне свідоцтво

 7. Документи, які дають право на пільги (якщо є)

 8. Папка з картонними зав’язками

 9. 2 конверти з марками
КДПУ запрошує на навчання на підготовчих курсах з різних дисциплін, в тому числі і географія, біологія, хімія.

Для зарахування на курси необхідно подати :

 • Заяву договір про навчання;

 • 1 фотокартку;

 • Копію паспорту або свідоцтво про народження;

 • Копію паспорту одного з батьків (для неповнолітніх);

 • Копію індифікаційного коду.

Терміни навчання:

- 8 місяців (жовтень – травень). Початок занять 1 жовтня.

- 4 місяці (лютий – травень). Початок занять 1 лютого.

За довідками звертайтеся за адресою: вул.. Шевченка, 1, місто Кіровоград, навч. корпус №5, центр довузівської підготовки та післядипломної освіти.

Абітурієнти, які проходитимуть підготовчі курси на природничо-географічному факультеті – отримують бонус: «+» 20 балів до загальної суми балів сертифікату. Оцінюєте переваги?

Заключне слово вчителя: ПГФ - молодий факультет і він, як молода людина, зараз розвивається, шукає себе. Навчатися тут – це прекрасна можливість проявити себе як особистість і залишити слід в історії, з реалізувавши себе.

Дякую за увагу! До побачення!