asyan.org
добавить свой файл
1
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

ГОЛОВИ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ06.11.2012 845


Про посилення в області пожежної безпеки в осінньо-зимовий період 2012/13 року


Протягом поточного року в житловому секторі області сталося 1468 пожеж (92,1% від загальної кількості), на яких загинуло 46 осіб, з них 2 дітей. Вогнем знищено і пошкоджено 294 житлових будинки.

Середній показник кількості загиблих на пожежах людей із розрахунку на 100 тисяч населення становить 4,2, що значно вище ніж у цілому по державі.

Основними причинами пожеж є необережне поводження з вогнем, порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей та інших нагрівальних приладів, порушення правил обладнання та експлуатації електроприладів тощо. Пожежами вже завдано збитків на суму понад 89 млн грн.

З метою підвищення рівня пожежної безпеки в житловому секторі населених пунктів області, недопущення загибелі та травмування людей на пожежах, відповідно до статей 3, 4 Закону України «Про пожежну безпеку», керуючись статтею 6, частиною другою статті 13, пунктом 1 частини першої та частиною третьою статті 39, частиною першою статті 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації»:

 1. Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення:

  1. До 15 листопада 2012 року розглянути на засіданнях комісій з питань безпеки життєдіяльності населення питання щодо забезпечення пожежної безпеки на об’єктах різних форм власності та у житловому секторі в осінньо-зимовий період 2012/13 року.

  2. Спільно з міським та районними відділами (секторами) управління Держтехногенбезпеки в області та територіального управління МНС України в області забезпечити організацію виконання протипожежних заходів по підготовці до осінньо-зимового пожежонебезпечного періоду на об`єктах різних форм власності.

  3. Вжити заходів щодо активізації роботи зі створення місцевої пожежної охорони та добровільних пожежних команд на об`єктах.

  4. У період з 15 листопада по 15 грудня 2012 року спільно з міським та районними відділами (секторами) управління Держтехногенбезпеки в області та територіального управління МНС України в області, органами місцевого самоврядування організувати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі, залучивши до цієї роботи заклади освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунальні підприємства.

  5. До 01 грудня 2012 року провести спільні наради за участю представників міського та районних відділів (секторів) управління Держтехногенбезпеки в області та територіального управління МНС України в області, відділів освіти і науки, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, культури і туризму, праці та соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування щодо підсумків місячника пожежної безпеки в житловому секторі.

  6. Протягом листопада 2012 року спільно з міським та районними відділами (секторами) управління Держтехногенбезпеки в області та територіального управління МНС України в області організувати проведення зборів членів територіальних громад у населених пунктах, де зафіксовано найбільшу кількість випадків загибелі людей на пожежах.

  7. Рекомендувати комунальним підприємствам, на балансі яких знаходяться водопровідні мережі, здійснити перевірку пожежних гідрантів та утеплення колодязів, постійно очищати від снігу та льоду люки пожежних гідрантів, встановити покажчики їх місцезнаходження.

  8. Про стан виконання завдань, визначених пунктом 1 цього розпорядження, до 20 грудня 2012 року поінформувати управління Держтехногенбезпеки в області для узагальнення.

 2. Головному управлінню праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, управлінням обласної державної адміністрації: освіти і науки, житлово-комунального господарства, охорони здоров’я, культури і туризму, у справах сім’ї, молоді та спорту, райдержадміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

  1. До 15 листопада 2012 року розробити заходи щодо забезпечення пожежної безпеки у побуті та на об’єктах з масовим перебуванням людей.

  2. Протягом листопада – грудня 2012 року організувати розповсюдження плакатів і листівок з протипожежної тематики серед населення і розміщення їх у місцях масового перебування людей, в/на транспорті.

  3. Протягом листопада 2012 року забезпечити облаштування у лікувальних, навчальних і культурно-просвітницьких закладах, на житлово-комунальних підприємствах куточків пожежної безпеки.

  4. Про стан виконання завдань, визначених пунктом 2 даного розпорядження, до 20 грудня 2012 року поінформувати управління Держтехногенбезпеки в області для узагальнення.

 3. Управлінню житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам міст обласного значення:

  1. Організувати приведення житлово-комунальними організаціями горищ, підвалів, евакуаційних виходів житлових будинків до належного протипожежного стану та проведення з їх мешканцями роз`яснювальної роботи щодо дотримання вимог пожежної безпеки у побуті.

  2. Організувати перевірку та обслуговування димовентиляційних каналів багатоповерхових та індивідуальних житлових будинків.

  3. Забезпечити розміщення у під’їздах багатоповерхових житлових будинків застережної інформації стосовно дотримання вимог пожежної безпеки у побуті.

  4. Про стан виконання завдань, визначених пунктом 3 даного розпорядження, до 20 грудня 2012 року та 20 березня 2013 року поінформувати управління Держтехногенбезпеки в області для узагальнення.

 4. Управлінню Держтехногенбезпеки в області та територіальному управлінню МНС України в області:

4.1. У період з 15 листопада по 15 грудня 2012 року спільно з міським та районними відділами (секторами) управління Держтехногенбезпеки в області та територіального управління МНС України в області, органами місцевого самоврядування організувати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі, залучивши до цієї роботи заклади освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунальні підприємства.

4.2. Починаючи з 15 листопада 2012 року, забезпечити інформування населення через засоби масової інформації про заходи пожежної безпеки в побуті.

4.3. До 15 грудня 2012 року організувати проведення перевірок дотримання пожежної безпеки в гуртожитках, лікарнях, інтернатах та інших закладах з масовим перебуванням людей у нічний час.

4.4. Проаналізувати результати проведення місячника пожежної безпеки в житловому секторі та про підсумки поінформувати обласну державну адміністрацію до 25 грудня 2012 року.

 1. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника голови обласної державної адміністрації Хоменка А.С.Перший заступник голови

обласної державної адміністрації –

керівник апарату В.С.Білий