asyan.org
добавить свой файл
1Проведення у 2014 – 2015 роках

Національного турніру шкільних баскетбольних команд Євро - 2015


Протягом І-го півріччя 2013 року Міністерствами освіти та спорту, Федерацією баскетболу України проводиться моніторинг розвитку баскетболу серед команд загальноосвітніх шкіл, вивчається матеріально-технічна база для проведення Національного турніру з баскетболу, складається Положення про його проведення.

Управління освіти, молоді та спорту Херсонської міської ради надали до оргкомітету Національного баскетбольного турніру 2014–2015 попередню заявку на участь херсонських команд у турнірі та проведення безпосередньо ігор у спортивних залах міста.

Запорукою вдалого проведення у Херсоні ігор Національного турніру шкільних баскетбольних команд є немалий досвід організації спортивних змагань як регіонального, так і всеукраїнського рівня з багатьох видів спорту.

Згідно з щорічними Програмами розвитку фізичної культури та спорту, відповідно до затверджених планів спортивних заходів управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, Державної служби молоді та спорту України, управлінням молоді та спорту, спільно з управлінням освіти, вищими та спеціальними учбовими закладами, більшістю спортивних організацій міста, у Херсоні кожного року проводяться більше 200 змагань різного рівня.

Так, протягом 2012 року у місті організовано та проведено 256 спортивних змагань з 45 видів спорту, в яких взяли участь більш 15 тис. спортсменів. Всього у 23 дитячо-юнацьких спортивних школах, 70 спортивних федераціях та клубах Херсону 60 видами спорту займається 21 тис.578 дітей та молоді, а фізкультурно-оздоровчою роботою у навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях займається 54 тис.726 чоловік.

Основними проблемами, які негативно впливають на можливість подальшого ефективного розвитку сучасної фізичної культури і спорту в місті є недостатня і застаріла матеріально-технічна база та вкрай недостатнє фінансування заходів спортивної галузі.

Питання відновлення та модернізації матеріально-технічної бази вирішується проведенням капітальних та поточних ремонтів діючих спортивних споруд (спортивний комбінат Кристал, ДЮСШ з шахів і шашок, ДЮСШ-6, ДЮКФП-5), а також будівництва нових спортивних споруд (школа №23 із сучасними спортивними спорудами на Таврійському, сучасні приватні спортивні споруди – басейн та спортзали ТРЦ «Фабрика» тощо).

Також з 1 по 30 квітня 2013 року в місті планується проведення Всеукраїнського місячника «Спорт для всіх – спільна турбота», під час якого буде відремонтовано та оновлено 100% спортивних майданчиків навчальних закладів всіх рівнів.


Окрім цього управлінням молоді та спорту, спільно з іншими органами виконавчої влади та депутатами міської ради розробляється проект плану відновлення та передачі на баланс спортивних майданчиків міста, завдяки чому діти та дорослі міста отримають можливість у вільний час з більшим задоволенням займатися фізичними вправами та рухливими іграми у місцях проживання та відпочинку.

Недостатність бюджетного фінансування на даний час вирішується завдяки добрим відношенням керівників та тренерів спортивних організацій з багатьма успішними та небайдужими підприємцями і керівниками організацій нашого міста.