asyan.org
добавить свой файл
1

Опис досвіду роботи вчителя
світової літератури і російської мови
Шполянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 – гімназія»
Кухар Лариси Олексіївни


Науково-методична проблема:
“Особистісно-орієнтований підхід до вивчення світової літератури”

Література вчить нас жити.

Вона потрібна нам, як хліб,

як повітря, як вода.

О.Гончар

Однією з істин моєї педагогічної віри є безмежна віра в виховну силу книги. Школа – це насамперед книга. Виховання – насамперед слова, книга, живі людські відносини. Книга – це могутня зброя. Розумна, натхненна книга часом вирішує долю людини.

В.О.Сухомлинський

Все у світі починається з любові: нове життя, нові стосунки, нова людина, нове відношення до своєї справи. Тільки закоханість у світ, у людей, у мрію, у свою професію може стати тією живою силою, що допоможе здолати всі труднощі та негаразди й залишити по собі щось варте людської шани.

Будуючи свої уроки літератури, насамперед:

  • передбачаю розв’язання різноманітних творчих завдань, спрямовую учнів на пошукові види робіт: бесіду за проблемними запитаннями, усне малювання, обговорення іншого фіналу твору;

  • ураховую вікові особливості учнів і послідовно ускладнюю форми роботи;
    залучаю до роботи на уроці всіх учнів, забезпечую участь кожного з них у групових та колективних формах роботи;

  • використовую інтерактивні види та форми роботи: засідання прес-клубу, створення реклами за прочитаним твором, дискусія, семінар, рольова гра, літературна подорож, шкільна лекція в старших класах;

  • ставлю учня у позицію творця.Світова література – це предмет, який не можна вивчати, відокремивши її від інших навчальних предметів, тому я використовую інтегрований урок.
Інтегрований урок – це саме та форма проведення уроку, яка допомагає об’єднати різні предмети, розширити кругозір дітей, а це дає можливість більш ефективно донести до учнів програмовий матеріал, по-справжньому зацікавити їх ним. Творчість – вищий рівень логічного мислення

Станіславський писав, що творчість – це напруження всіх духовних сил людини. Види творчості різноманітні: наукові, технічні, ігрові, управлінські, музичні, образотворчі, навчальні, спортивні. Я намагаюсь уважніше придивлятися до своїх учнів і допомагати розвивати їх таланти.
Мої вихованці є активними учасниками гімназійного театру «Мельпомена».

Я прагну до того, щоб мої учні були перш за все хорошими людьми, здатними мислити, творити й переосмислювати бачене, почуте. Хочеться бачити своїх учнів свідомими громадянами України, громадянами Світу, здатними до життєтворчості.

Аристотель говорив: «Не для того ми розмірковуємо, щоб знати, що таке доброчесність, а для того, щоб стати хорошими людьми…».