asyan.org
добавить свой файл
1
КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ


Мета заходу: відродження національних традицій єдності поколінь, виховання гордості за історичне минуле, пропаганда здорового способу життя, гармонійного поєднання високої моральності та фізичної досконалості людини.


Проводяться цей захід традиційно навесні, до Дня Перемоги, напередодні військово-польових зборів.


Ведучий: Здоровимо всіх на нашому спортивно-розважальному святі “Козацькі забави”. Для участі в змаганнях запрошуємо учнів 9-11 класів. (З’являються вони трохи незвичайно – під стройову пісню. Першими проходять найстарші учасники змагань – козаки 11 класу, за ними – козаки 10 класу). Тепер запрошуємо наймолодших козаків, учнів 9 класу. І цей вихід козаків під звуки пісні й розпочинає нашу першу конкурсну програму. Символічним є те, що ці змагання проводяться у травневі дні – дні святкування річниці Перемоги. Тому серед гостей у нас ветерани Великої Вітчизняної війни.


Оголошується склад журі, до якого входять: учитель-ветеран, ветеран Великої Вітчизняної війни, воїн-афганець та інші почесні гості. Затим учасників змагань вітають директор школи, ветерани війни.


Ведучий: Наші змагання називаються “Козацькі забави”, бо ми ж із вами нащадки славних запорізьких козаків. А чи гідні ми їх? Чи маємо ту силу духу, чи тренуємося, загартовуємося фізично? Адже народ, який не має своєї історії, не має й майбутнього.

У часи Запорозької Січі існував культ фізичної досконалості людини. Наприклад, запорізькі козаки ніколи не обирали старшинами фізично недосконалих людей, а свій вільний час присвячували фізичним вправам. Одним із основних критеріїв переходу молодика в “істинного” запорожця була його фізична підготовка. Можна навести чимало фактів, які підтверджують культ фізичної досконалості серед запорізьких козаків. Проте, необхідно зазначити: якби козаки керувались у своїх діях тільки силою, то розвитку освіти і культури чекати б не довелося. Тільки гармонійне поєднання високої моральності і фізичної досконалості сприяло вихованню справжніх лицарів, еліти українського народу. Ця єдність надзвичайної сили і моральної довершеності, яка була основною ознакою ще багатирів Київської Русі, неодмінно має стати взірцем для нинішньої молоді.

Чи знаємо, шануємо ми це прагнення до гармонії в усьому? Сьогодні ми станемо свідками того, наскільки наші допризовники сильні, спритні, умілі, наскільки ерудовані. Отож нашу конкурсну програму продовжить вікторина, яка дасть змогу виявити, як наші козаки знають історію своєї держави, села.

^

Запитання вікторини


  1. Що означає слово “козак”?

  2. Коли була створена Запорізька Січ?

  3. Назвіть прізвища видатних полководців ХУІІІ-ХІХ ст.

  4. Назвіть найбільші битви Великої Вітчизняної війни.

  5. Коли визволено від німецько-фашистських загарбників село Любимівку.

  6. Скільки воїнів поховано в Братській могилі на території села, хто був їхнім командиром?

(кожна команда відповідає письмово, а для дітей – музична пауза).


Ведучий: Переходимо до наступного етапу змагань. Прошу активно підтримувати наших молодих козаків. Бо їм доведеться пройти такі випробування: естафета в мішках, конкурс “Гладіатори” , козацька естафета “Коти воза”, затим естафета “Повзуни”, конкурс капітанів “Амреслінг”, естафета “Точно в ціль”, конкурси “Мішень” (стрільба по тарілках) та перетягування канату.


Ведучий: Для оголошення результатів змагань надамо слово поважному журі. (Оголошуються переможці). Змагання завершилися. Від щирого серця дякуємо всім учасникам змагань, гостям, які знайшли час, щоб завітати до нас. Низький уклін вам, люди! Хай любов’ю повниться земля. Любов’ю, а не жадобою та помстою. Хай завжди сміються діти. І нехай завжди щасливими будуть ваші батьки.

І як колись велося, після славних битв, змагань, на лицарів завжди чекали вірні подруги: дружини, матері, сестри. І не просто чекали, а прагнули створити умови, щоб чоловіки змогли відпочити і набратися сил для нових славних подвигів. На наших козаків також чекають вірні подруги – їхні однокласниці, які підготували для своїх лицарів приємний “смачний” сюрприз. Будь-ласка, дівчатка, пригостіть своїх козаків і побажайте їм приємного апетиту. А наші “Козацькі забави” на цьому “солодкому” ритуалі завершені.