asyan.org
добавить свой файл
1


Звіт

голови постійної комісії обласної ради

з питань бюджету та фінансів у звітному періоді 2012 року


Постійна комісія обласної ради з питань бюджету та фінансів
(голова комісії – Кіщенко Сергій Олександрович) має у своєму складі
12 депутатів. За функціональною спрямованістю до компетенції постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів належить опрацювання проектів рішень з бюджету області та контроль за їх виконанням.

У звітному періоді до комісії надійшло близько 80 звернень, депутатських запитів різного рівня, громадських організацій в тому числі
15 інформаційних запитів громадян нашої області та інших регіонів.

Всього підготовлено комісією та прийнято обласною радою більше
27 рішень сесій, в які включено фінансування практично усіх сфер життєзабезпечення області.

За звітний період комісією встановлено, що 26 регіональних обласних програм з 27 які визначені обласною державною адміністрацією пріоритетними до фінансування з обласного бюджету у 2012 році на суму 24,6 млн. гривень профінансовано на 55,2%.

На виконання заходів регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення „Власний дім” на 2012 – 2020 роки у першому півріччі 2012 року для надання пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам спрямовано із загального фонду обласного бюджету 720,8 тис. грн., із спеціального фонду, за рахунок повернення кредитів позичальниками, –
750 тис. грн.

З метою подальшого розвитку в області молодіжного житлового кредитування для надання довгострокових пільгових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам з обласного бюджету спрямовано 2558,8 тис. грн, у тому числі із загального фонду 2371,3 тис. грн, із спеціального фонду – 187,5 тис. грн, або 100 відсотків до планових призначень відповідного періоду. На обслуговування зазначених кредитів спрямовано 118,1 тис. грн.

Постійною комісією підтримано необхідність внесення на розгляд обласної ради пропозицій щодо перерозподілу обсягів субвенції з державного бюджету на здійснення в області програм соціального захисту населення окремо по кожному виду між районними та міськими (міст обласного значення) бюджетами, виходячи з фактично нарахованих обсягів відповідних пільг, субсидій та допомоги населенню. Слід зазначити, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до загального фонду місцевих бюджетів збільшилися на 17,5%, зокрема, за рахунок податку на доходи фізичних осіб та плати за землю. З державного бюджету отримано дотацію вирівнювання на 100% до плану, визначеного місцевим бюджетом області в розписі державного бюджету на цей період. Область у повному обсязі отримала додаткову дотацію на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевих бюджетів.

Дотації отримано на виплату допомог по догляду за інвалідами
І-ІІ групи на 100% до плану, на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення.

Також надійшли кошти субвенції на придбання медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги (100% до плану).

Отриманий обсяг бюджетного фінансування дав змогу повністю розрахуватися з одержувачами державних допомог сім’ям з дітьми та з одержувачами пільг і субсидій населенню з оплати електроенергії, природного газу, послуг тепловодопостачання та квартирної

На останню сесію обласної ради постійна комісія ініціювала виділення коштів з обласного бюджету на здійснення заходів Комплексної програми організації допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та профілактики злочинності у Херсонській області на 2011-2015 роки у сумі 151,0 тис. гривень, що будуть спрямовані на поліпшення діяльності дільничних інспекторів, які працюють у сільській місцевості області.

Комісією розглянуто пропозиції від районних, міських рад та обласної державної адміністрації щодо спрямування коштів обласного бюджету на вирішення нагальних потреб районів та міст області. Кошти обласного бюджету перераховані районним бюджетам на проведення капітальних ремонтів, реконструкцію систем опалення, водопостачання та газифікації.

Протягом звітного періоду в обласному бюджеті було вишукано кошти на проведення поточних ремонтів пов’язаних із будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення за рахунок надходження збору за першу реєстрацію транспортного засобу.

Також постійною комісією було підтримано внесення змін до Програми стабілізації екологічного стану навколишнього середовища та підвищення рівня соціально-економічного розвитку Херсонської області «Екологія-2015» та доповнення до Переліку першочергових природоохоронних заходів, затверджених рішенням сесії обласної ради VI скликання від 04 жовтня 2012 р. № 568, яким на реконструкцію очисних споруд у смт. Надніпрянське Дніпровського району м. Херсон виділено 844,8 тис. грн.; на захист від шкідливої дії вод смт. Нова Маячка Цюрупинського району виділено 291 тис. грн., а також на проведення науково-дослідної роботи з визначення рівнів ґрунтових вод та формування відповідного картографічного матеріалу для прийняття рішень щодо боротьби з проявами регіонального підтоплення виділено 249,0 тис. грн.

Оскільки місцевими бюджетами області у повному обсязі не прораховувався фінансовий ресурс на заробітну плату працівникам бюджетної сфери та на проведення розрахунків за енергоносії, було проведено повну роботу по спрямуванню на вказані видатки нерозподіленого резерву коштів місцевих бюджетів, додаткової дотації з державного бюджету та коштів отриманих від перевиконання дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів.

Враховуючи це, при розгляді Державного бюджету України на 2013 рік є потреба щодо збільшення Херсонській області додаткового фінансового ресурсу державного бюджету у сумі 153,2 млн. гривень.

Нагальні пропозиції для області, розв’язання яких у 2012 році потребує державної підтримки, є будівництво шляхопроводу по просп. Адмірала Сенявіна – вул. Зала Егерсег у м. Херсоні, який буде з’єднувати центр міста з районом ХБК, Півничним та Таврійським мікрорайонами, де проживає близько 100 тисяч мешканців. У державному бюджеті на вказані цілі передбачено 8,1 грн та місцевому бюджеті – 1,5 млн гривень.

У минулому році області було виділено кошти субвенцій з державного бюджету на фінансування робіт з будівництва третього пускового комплексу обласного онкологічного диспансеру у м. Херсоні в сумі
27,3 млн гривень на ІV черги Бериславської центральної районної лікарні в сумі 6 млн гривень.

Із-за виникнення кредиторської заборгованості за бюджетними зобов’язаннями вирішення питання потребує виділення додаткових коштів з державного бюджету

(обласний онкологічний диспансер – 1,2 млн. гривень, Бериславська центральна районна лікарня – 1,2 млн. гривень).

Виділення додаткових коштів також потребує і питання щодо надання пільг та компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян у сумі 38,9 млн. гривень.