asyan.org
добавить свой файл
1

За період реалізації Проекту в Луцьку здійснено низку заходів


1. У листопаді консультанти «Інституту місцевого розвитку» (ІМР) в ході робочого візиту ознайомились з роботою та інформаційною базою ДКП «Луцьктепло», щодо централізованого теплопостачання та постачання гарячої води у житловому фонді міста.

У грудні-січні працівниками відділу з енергозбереження департаменту економіки Луцької міської ради за активної підтримки Луцького Національного технічного університету проведено вибіркове обстеження споживачів послуг централізованого теплопостачання міст та аналізу їх платоспроможності.

Мета дослідження полягає у вивченні думки мешканців міста, щодо якості послуг централізованого опалення, можливості оплачувати послуги, готовності платити більше за умови підвищення якості послуг, зацікавленості в реалізації енергозберігаючих заходів та готовності співфінансувати їх впровадження, самооцінки рівня матеріального добробуту та платоспроможності тощо. За результатами дослідження, буде зроблено оцінку взаємовідносин між споживачами та постачальниками послуг, та очікуваної поведінки споживачів в умовах підвищення цін на газ.


2. Працівники відділу з енергозбереження Луцької міської ради та спеціаліст КП «ІАЦ Волиньенергософт» в грудні 2009 року у Львові, березні – Краматорську прийняли участь у програмі навчання «Енергетичний аудит будівель в Україні».

В ході тренінгів представники міст-партнерів ознайомились з організацією служби муніципального енергоменеджменту, найкращими практиками енергетичного розвитку міст в Україні, розробкою та фінансуванням енергоефективних проектів у сфері теплозабезпечення.

Під час навчальних заходів фахівці з енергоаудиту опанували програмний комплекс ЕАВ (Energy Auditing of Building), який був створений та адаптований для України норвезькою консалтинговою компанією ENSI – партнером проекту РМТ. Програмний комплекс ЕАВ дозволяє створити енергетичну модель будь-якої будівлі, що значно полегшує проведення енергетичного аудиту та дає змогу визначити потреби будівлі в енергозберігаючих заходах.

Після завершення повного курсу навчання та успішного складання іспитів, фахівці з енергоаудиту отримають ліцензії на право використання програмного комплексу ЕАВ в роботі своїх компаній. Найуспішніші з них – будуть залучені до проведення енергоаудитів у решті міст-партнерів РМТ.


3. В жовтні місяці 2009 року представниками ПЕФ «ОптімЕнерго» та International Resources Group було проведено огляд, запропонованих, містом будівель на доцільність і можливість встановлення індивідуальних теплових пунктів (ІТП). В ходів обстеження було обрано дошкільно-виховні заклади № 13 та №30 та 3 житлових будинки.

Для виконання даних робіт в листопаді тендерним комітетом Проекту проведено відбір з числа енергосервісних компаній, переможцем якого стало приватне підприємство «Аква Україна» з м.Київ. Від м.Луцька участь у тендері приймали ВАТ «ПМК Волиньцукробуд», ТзОВ Фірма «Дріада» ЛТД, ТзОВ Фірма «ЕКС»ЛТД, ПП «Меркурій-В».

В квітні-травні плануються роботи по встановленню засобів обліку споживання теплової енергії та систем автоматичного регулювання подачі теплоносія.


4. У січні консультанти Інституту місцевого розвитку (ІМР) в рамках першого робочого візиту, розпочали у Луцьку підготовку до формування плану дій щодо підвищення спроможності ОСББ впроваджувати у своїх будинках заходи з енергоефективності. Спеціалісти ІМР вивчили досвід міста та ознайомили міську владу, ОСББ та громадські організації з цілями і можливостями Проекту РМТ щодо підтримки ОСББ.

Серед питань, які вивчають фахівці: політика міської влади щодо підтримки ОСББ, вирішення проблем стосовно юридичного регулювання створення та діяльності ОСББ, фінансування капітального ремонту, забезпечення інформаційної та ресурсної підтримки діяльності ОСББ, проведення заходів з енергоефективності у багатоквартирних житлових будинках. Крім того, вивчаються можливі форми та методи впровадження інвестиційних проектів з підвищення енергоефективності в будинках з ОСББ в рамках Проекту РМТ. 

^ 21-27 березня 2010 р. заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Надія Коленда та голова ОСББ «Мрія» Юлія Сабатюк у складі української делегації (всього 14 осіб) перебували у Словаччині з метою ознайомлення з досвідом щодо об‘єктів права власності, статусу ОСББ, статусу управителя, платежів власників квартир, пільг на оплату житлово-комунальних послуг, державних програм підтримки будівництва і ремонту житла.

Під час поїздки українська делегація мала зустрічі з представниками керуючих компаній та їх об‘єднань, представниками об‘єднань власників квартир, представниками Міністерства будівництва та регіонального розвитку, Агенції з інвестицій та інновацій, банками, органами місцевого самоврядування. Також представникам з України було організовано огляд тепломодернізованих будинків у місті Братислава, зустріч з міською владою та управляючою компанією у місті Трнава, огляд надбудови мансардного поверху з одночасним утепленням у місті Модра.


5. Протягом січня-квітня 2010 року в рамках проекту у Луцьку було проведено інформаційну рекламну кампанію «Збережи тепло – збережи Україну!». В ході якої в місті було розміщено 64 біг-борди та продемонстровано 100 відеороликів Волинською обласною телерадіокомпанією. Проект був спрямований на групи населення з низьким і середнім рівнем доходів і роз’яснював, яким чином можна покращити якість комунальних послуг, зменшити витрати на оплату опалення, ефективно підтримувати тепло у власному помешканні, а також покращити стан територій спільного користування.

Крім того, в рамках проекту РМТ наразі створюються широкоформатні плакати, які розкажуть про ті практичні та малозатратні кроки, що їх можуть зробити споживачі для того, щоб зберегти тепло у своїх помешканнях.

6. 15-16 лютого 2010 р. у Києві відбувся семінар присвячений впровадженню програми “Енергоефективні школи та студмістечка”.

Головна мета програми – виховання відповідального та свідомого майбутнього споживача житлово-комунальних послуг, зокрема йдеться про послуги теплопостачання. Майбутні споживачі будуть усвідомлювати важливість збереження енергоресурсів, зберігати й раціонально використовувати теплову енергію, а також своєчасно сплачувати за отримані поcлуги.

В ході робочого візиту експертами «Інституту місцевого розвитку» було відібрано 3 школи міста (Гімназія №4, НВК №7, НВК №24) у яких, з 26 лютого, для учнів 6-их класів розпочато факультативні заняття з основ теплопостачання та теплозбереження. Методологічне забезпеченням програми - Підручник для учнів та Посібник для вчителів до факультативного курсу, було розроблено фахівцями Інституту місцевого розвитку та безкоштовно надано школам.

Тематика та зміст 10 уроків, передбачених за програмою, допоможуть дітям дізнатись більше про проблеми, пов‘язані з наданням послуг теплопостачання, шляхи теплозбереження, отримати особистий досвід та вміння з реалізації конкретних дій, спрямованих на теплозбереження та зменшення впливу на навколишнє середовище, що, в підсумку, допоможе зменшити споживання теплової енергії у школі та у сім‘ях школярів. А допомагатиме дітям дівчинка Теплинка з країни Тепландії.