asyan.org
добавить свой файл
1ДЛЯ НЕБАЙДУЖИХ, РОЗУМНИХ І ПОРЯДНИХ ЛЮДЕЙ

Інформаційний бюлетень №7

13 жовтня 2010 року

АНАТОЛІЙ ГРИЦЕНКО ПРО ПОДІЇ В УКРАЇНІ:

«…Важны не только властные полномочия для развития страны, но и баланс - для того, чтобы устойчивость власти не зависела от фамилии того, кто будет избран Президентом»

«Я шукаю ЖИВИХ, яким не байдуже. Які вірять, що можуть впливати на ситуацію - в своєму мікрорайоні, місті-селі, регіоні, в своїй країні. Які вірять, що від них багато що залежить. Які не опускають руки в складній ситуації. Це - найголовніше»

«Українська армія не може бути переведена на контракт з першого січня 2011 року. Таким поспішним рішенням ми взагалі зруйнуємо армію»
^

Якщо люди виконують Конституцію, чому ВР й президент мають бути виключенням? – Гриценко, 8 жовтня


Скасування політреформи й внесення змін до Конституції ставлять під сумнів легітимність повноважень парламенту й президента, адже вони обиралися на підставі іншої редакції Основного Закону. Анатолій Гриценко, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» в ефірі телеканалу «Рада» пояснив, чому поставив підпис під вимогою опозиції провести дострокові вибори президента й парламенту.

«Мене, як депутата, і всіх нас обирали на підставі повноважень попередньої Конституції й на термін, визначений попередньою Конституцією – п’ять років. Зараз набули чинності  нова Конституція, в якій прописані інші повноваження з терміном чотири роки», - пояснив Гриценко. Теж саме стосується президента: «Його обирали на підставі тієї Конституції, з меншими повноваженнями». Гриценко зауважив, що, можливо, хтось не проголосував би за Януковича, якби знав, що в нього будуть «широкі повноваження царя».

Тому, на думку Гриценка, цілком логічно було б провести перезавантаження влади. «Якщо ми вимагаємо зараз, щоб Кабмін, всі люди виконували положення Конституції 96 року, то давайте й Верховна Рада і президент будуть виконувати ті самі норми!», - наголосив політик. Втім, він визнав, що влада не буде реагувати на таку вимогу опозиції. «Хто ж хоче йти з крісла?, - іронізує він. - Зрозуміло, що ті бізнесмени, які підтримують владу й підтримувати її на виборах, не хочуть ще раз вкладати мільярди у виборчу кампанію». Тому Гриценко не очікує, що влада прийме рішення про переобрання президента й парламенту через зміну Конституції. А опозиція не має достатньої кількості голосів, щоб провести відповідний закон у парламенті. «Однак ми політично виступаємо за це рішення. І  «Громадянська позиція», яку я очолюю, також його підтримала, разом з іншими дев’ятьма опозиційними партіями», - пояснив він.

Гриценко попередив Януковича: не можна однією рукою виписувати проекти реформ, а іншою – красти, 9 жовтня

«Команда Януковича неспроможна провести жодної системної реформи, бо в цій команді права рука не знає, що робить ліва». Таку оцінку роботі влади дав 9 жовтня на Донеччині Анатолій Гриценко, голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція». «У той час, як ліва рука краде, права продовжує виписувати якісь ефемерні плани реформ», - заявив він. Як приклад Гриценко навів спроби урядовців від економічного блоку внести якісь стимули для підприємництва у податкове законодавство, і в той же час - існування контрабанди.

«Під патронатом митниці й частини правоохоронних органів у країну завозиться дешева контрабандна продукція з інших держав. ЇЇ обсяги оцінюються у мільярди доларів. І ця контрабанда вбиває вітчизняне виробництво й знищує робочі місця в Україні», - пояснив політик. Ще один приклад – намагання Кабміну збалансувати бюджет через отримання додаткових позик й кредитів, але при цьому через Нацбанк у найближчі до влади комерційні банки вливаються мільярдні кошти. Більше інформації на сайті Гриценка www.grytsenko.com.ua

Гриценко про Податковий кодекс: Це кодекс для податківців, а не виробників, 8 жовтня


Зараз немає потреби у прийнятті Податкового Кодексу. Насправді економіка потребує кількох законів, що стимулюватимуть виробництво й обмежать репресивний тиск на підприємців. Про це у програмі «Парламентська трибуна» на ТРК «Рада» заявив Анатолій Гриценко, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони. Він пропонує два таких законопроекти: про скасування податкової міліції та заміну корумпованого ПДВ податком з обороту.

Натомість, законопроект від уряду не передбачає таких кроків, а залишає посилені повноваження податкової служби й міліції. «Це кодекс не для виробників, - зазначив Гриценко. – Це кодекс для податківців. Саме тому він відторгається підприємцями, ми бачимо це по всій країні». На переконання Гриценка, цей Податковий кодекс має всі шанси підтвердити вислів «первый блин комом». «Цей документ зараз виглядає таким чином: згребли всі закони, що діяли до того, в одну книжку і внесли декілька легких змін, які колись десь спрацюють – там на 2% зменшили, там на відсоток, і то відкладено у часі». До того ж, зазначив політик, самі урядовці підтверджують, що зміни до кодексу вносяться десятками, а то й сотнями щодня. «Нема ще навіть в уряді усталеної позиції, яку б всі поділяли», - прокоментував Гриценко, додавши, що кодекс мав би право на життя лише в одному випадку – якщо він залишатиметься незмінним протягом хоча б 5 років. Втім, Гриценко прогнозує, що цей документ влада «проломить» у парламенті, президент його підпише, «а потім ніхто інший, як уряд, або представники більшості, ще до кінця цього року почнуть вносити в нього зміни». Гриценко також повідомив, що проект Податкового кодексу розглядався на останньому засіданні Комітету з питань національної безпеки та оборони. «Члени Комітету подивитися на нього з сумом, побачили кіпу зауважень Науково-експертного управління ВР, направили документ у профільний комітет. Цей кодекс сирий, його приймати не можна», - вважає голова Комітету.
^

Януковича можуть захлиснути нові повноваження – Гриценко, 8 жовтня


«Вперше за 19 років незалежності України парламент проголосував за неіснуючий законопроект», - заявив в ефірі програми «Новий час» на «5» каналі голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко, коментуючи розгляд та голосування за проект Закону «Про Кабінет Міністрів України». Народний депутат наголосив, такого не було за жодного з трьох попередніх президентів. «До зали був внесений законопроект «Про Кабмін» за підписом Азарова №7208, але за нього ніхто не голосував. Замість цього було прийнято два закони, яких ніхто не бачив, а текстів їх і досі немає в Раді. Вперше парламент прийняв те, чого не існує в природі», - розповів Гриценко.

За його словами, жоден з парламентських комітетів не дивився, а тим паче не аналізував ці законопроекти. «Вони були прийняті з голосу і одразу у двох читаннях. Народних депутатів позбавили права внести поправки, адже за законопроекти проголосували в цілому. І це при тому, що тексти проектів Закону не були роздані народним обранцям», - зазначив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони. «Але ж у перехідних положеннях включені зміни ще до 32 законів, починаючи від закону про Конституційний Суд до Митного кодексу, від закону про СБУ до закону про рослини, від закону про теплоенергетику до закону про природні монополії тощо. Мета цих новацій – передати Януковичу надзвичайно широкі повноваження, про які Кучма свого часу навіть і не мріяв», - наголосив Гриценко. Народний депутат вкотре розкритикував запропоновані Законом «Про Кабмін» нововведення. Так, за його словами, Кучма мав право звільнити генпрокурора лише за чітко визначених обставин, Януковичу ж сьогодні дали право робити це ще й «з інших причин». «Тепер український глава держави може звільнити генпрокурора, як Медвєдєв Лужкова, «за втрату довіри президента», - зазначив голова «Громадянської позиції». Також, він впевнений, що прийнятим Законом «Про Кабінет Міністрів» нанесено серйозний удар по парламентському і урядовому контролю. Відтепер, як розповів Гриценко, голова СБУ не зобов’язаний відповідати на депутатські запити, надавати інформацію комісіям ВР, бюджетний комітет парламенту, що раніше погоджував будь-який перерозподіл коштів, віднині не матиме таких повноважень, для цього достатньо буде лише підпису голови ВР. «Сотні мільярдів гривень бюджетних коштів аж до рівня міста і села тепер можна перерозподіляти без жодних обмежень і без погодження з бюджетним комітетом парламенту. Верховна Рада з цього процесу виключається», - повідомив народний депутат. Більше інформації на сайті Гриценка www.grytsenko.com.ua
^

Гриценко: Законопроекти з корупційним запахом наш Комітет підтримувати не буде, 5 жовтня


«Законопроекти з корупційним запахом, як наприклад №6644, парламентський Комітет з питань національної безпеки і оборони ніколи не підтримував і підтримувати не буде, яку б потужну інформаційну кампанію за його лобіювання не розгортали їх автори», - заявив в інтерв’ю «РБК-Україна» голова Комітету, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Він нагадав, що запропонований Олегом Черпіцьким законопроект №6644 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання земель оборони був відхилений Комітетом, адже міністр оборони, глава МВС або голова СБУ не повинні мати права торгувати землею.

«Нехай цим займаються Фонд держмайна або інші структури, які визначить Кабінет міністрів, але ні в якому разі не керівники військових відомств! До речі, в Китаї комерціалізація армії закінчилася корупцією і, як наслідок, покаранням високих чинів у вигляді повішення», - зазначив народний депутат. Гриценко також відмітив, що з позицією очолюваного ним Комітету ВР стосовно законопроекту Черпіцького повністю погоджуються і всередині самого уряду. «Уповноважений Кабміну з питань антикорупційної політики Андрій Богдан у доповіді першому віце-прем’єру Андрію Клюєву дав таку оцінку законопроекту №6644: «Буде сприяти корупційним правопорушенням, а також послабленню контролю над процесом відчуження земель, внаслідок чого держава може зазнати суттєвих збитків», - повідомив голова «Громадянської позиції».

За словами голови Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони, зараз надлишкове військове майно продають так звані уповноважені Кабміном структури - це держкомпанії «Укрспецекспорт», «Укроборонсервіс», «Прогрес», «Укрінмаш», «Національна мережа аукціонних центрів» та ін. «Якщо ж уряд не влаштовує якість роботи будь-якої з компаній, він може позбавити її ліцензії. Якщо не влаштовує прозорість процедур продажу - в повноваженнях Кабміну їх змінити», - наголосив народний депутат і додав, що за дорученням Клюєва Кабмін повинен розробити свій власний законопроект, альтернативний депутатському. «Сподіваюся, він не буде містити корупційних норм, які ми побачили в документі №6644», - підкреслив Гриценко.
^

Гриценко закликав Хорошковського розібратися з охоронцем Януковича, 8 жовтня


Служба безпеки України повинна негайно перевірити оприлюднену в ЗМІ інформацію щодо російського громадянства особи, яка організовує особисту охорону президента України Віктора Януковича, та вжити негайних заходів щодо недопущення такої ситуації. Про це УНІАН заявив голова Комітету Верховної Ради україни з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко, коментуючи оприлюднену 6 жовтня в інтернет-виданні «Українська правда» інформацію, що «керівником охорони Януковича є громадянин Росії».

«Якщо інформація щодо російського громадянства людини, яка безпосередньо організовує особисту охорону президента, відповідає дійсності, то у цьому випадку необхідні негайні й рішучі рішення», - наголосив народний депутат.

Він також заявив, що оприлюднену у публікації інформацію зобов’язана перевірити Служба безпеки України для того, щоб забезпечити, по-перше, дотримання закону, а, по-друге - гарантувати безпеку глави держави. «Це не питання прізвища президента. Це системне питання, і тут має бути дотриманий закон», - підкреслив Гриценко. Разом з тим він зазначив, що «за жодних умов не повинні організовувати особисту охорону президента України громадяни іншої держави». «Це є не лише відповідальною справою, але й пов’язано із допуском до державних таємниць України. Тому я вважаю, що це не те питання, яке може бути замовчане або відкладене на потім. Тут потрібне негайне розслідування й прийняття негайного рішення», - вважає голова Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони.

НОВИНИ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ:
^

Гриценко на Тернопільщині, 13 жовтня

У четвер, 14 жовтня, Анатолій Гриценко перебував у Тернопільській області.
Він провів зустріч з мешканцями міста Чортків.
О 15:30 Гриценко спілкувався з громадою міста Кременець (Будинок культури, вул. Шевченка, 58). Увечері, о 21:00 Гриценко став гостем прямого ефіру на телеканалі ТV-4.

^

Гриценко у Чернівцях у п’ятницю, 15 жовтня


У п’ятницю, 15 жовтня, Анатолій Гриценко з робочою поїздкою перебуватиме у Чернівцях. О 10:00 він зустрінеться зі студентами кафедри політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету (вул. Кафедральна, 2, корп. №14). О 15:00 Гриценко спілкуватиметься з мешканцями Чернівців у Будинку офіцерів (Театральна площа, вхід вільний).
^

Гриценко в Ужгороді, 13 жовтня


У середу, 13 жовтня, Анатолій Гриценко з робочою поїздкою перебував в Ужгороді. Поспілкуватися з лідером «Громадянської позиції» можна було під час зустрічі з мешканцями мікрорайону Дравці, мікрорайону Горяни, також він прочитав лекцію для студентів Ужгородського національного університету, увечері зустрічався з ужгородцями та зі студентами та молоддю міста.
^

Гриценко у Львові, 11 жовтня


У вівторок, 11 жовтня, Анатолій Гриценко з робочою поїздкою перебував у Львові, де він дав чат-конференцію на сайті ZAXID.NET. Увечері Анатолій Гриценко зустрівся з львів’янами в актовому залі НУ «Львівська політехніка».
^

Анатолій Гриценко відвідав Луганськ, 10 жовтня


У неділю, 10 жовтня, голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко перебував у Луганську. Він зустрівся з представниками демократичних сил Луганщини. Гриценко був гостем прямого ефіру програми «Депутати і життя» на Луганському обласному телеканалі, а в ефірі Луганського обласного радіо увечері транслювався запис програми за участю народного депутата.
^

Гриценко радить Азарову пройтись по магазинам, 10 жовтня


Оприлюднені урядом і держкомстатом показники інфляції за вересень на рівні 2,9% - абсолютно неправдиві. Це – спроба приховати реальний стан економіки, вважає Анатолій Гриценко. Під час спілкування с журналістами у Луганську голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» сказав, що останніми днями, крім Луганщини, був на Донеччині, Черкащині, в Івано-Франківській та Львівській областях. Причому відвідував не лише обласні центри, а й райони, міста, села. «Всюди одним з перших постає питання стрімкого зростання цін, яке не можна приховати в межах зафіксованих урядом 3% інфляції, - зазначив Гриценко. - Люди не вірять рапортам уряду щодо практично стабільних цін, в той час коли вони стрімко зростають».

Найбільш відчутними, на його думку, для людей є зростання цін на молочні продукти: молоко, масло, сир. А також на м'ясо-ковбасні вироби, які в ряді регіонів подорожчали на 20%. Зросли ціни на крупи, зокрема, на гречку у 2 рази й більше, а також на хліб – на 10-15%, містами - 20%. Крім того, додав Гриценко, у більшості регіонів зростають ціни на проїзд і послуги зв’язку. Особливо відчутним є зростання цін на ліки - на 30%, 50%, а то й на 100%. Надходять перші платіжки з новими цінами на газ і гарячу воду, хоча уряд обіцяв не підвищувати ціни на газ й комунальні послуги під час підписання харківських угод. «В цей час уряд намагається подати ситуацію кращою, ніж вона є. Це свідчить або про відрив уряду від реальної ситуації в країні, або про навмисне окозамилювання», - вважає Гриценко.

Серед основних причин зростання цін він назвав побори на митниці при розмитнені товарів імпортного виробництва, у тому числі – ліків. За інформацією Гриценка, суми хабарів складають від 15 до 30 тис. доларів за розмитнення кожного контейнеру, і це – на додачу до офіційних платежів. Друга причина, на думку Гриценка, полягає у «неспроможності Кабінету міністрів реально  стимулювати розвиток вітчизняного виробництва продовольчих товарів і товарів широкого вжитку». Ще однією з причин подорожчання товарів є реакція виробників на очікуване зростання цін на газ та комунальні послуги. Враховуючи це, Гриценко пропонує прем’єр-міністру Азарову й міністрам економічного блоку уряду – Тігіпку, Цушку, Ярошенку – «вийти зі своїх кабінетів, проїхатися по регіонам країни, особисто зайти у магазини та на ринки й пересвідчитися в тому, якою насправді є реальна ситуація в країні».

Країні потрібна пенсійна реформа, а не тупі ситуативні рішення – Гриценко, 10 жовтня


Підвищення пенсійного віку для жінок – це не реформа, а просто нісенітниця. Про це у прямому ефірі Донецької державної телекомпанії заявив Анатолій Гриценко, голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція». Гриценко піддав критиці чинну пенсійну систему, що містить великі дисбаланси: максимальна пенсія перевищує мінімальну у 75 разів. Лідер «Громадянської позиції» переконаний, що різниця не може бути вищою за 10 разів. Крім того, він вважає несправедливим, коли людина, яка працювала 10 років і той, хто пропрацював 40 років, отримують однакову пенсію.

«Пенсія повинна залежати від стажу роботи, отримуваної заробітної плати та умов праці. Тобто бути вищою там, де людина може втрачати здоров’я», - переконаний Гриценко. Також він звернув увагу на постійний дисбаланс у Пенсійному фонді. «Ми працюємо і кожного дня з нашої заробітної плати беруть гроші до Пенсійного фонду. А потім нам розповідають, що кожного року, і цей рік – не виняток, чомусь у тому ж самому Пенсійному фонді грошей немає», - пояснив політик. Дефіцит Пенсійного фонду зазвичай покривається з бюджету, забираючи кошти, що могли піти на медицину, освіту тощо.

Причини дефіциту Пенсійного фонду, на переконання Гриценка, лежать не тільки у демографічній площині. Велику проблему становить тіньова економіка, адже більшість людей працюють без офіційного оформлення на роботу. Або оформлюються частково, отримуючи переважну більшість зарплати «у конверті». Не надають відсотків до Пенсійного фонду й ті українці, що працюють сьогодні за кордоном – від Португалії до Сибіру. «Тому підходити до вирішення пенсійної проблеми треба комплексно, тоді це буде реформа. А підняття пенсійного віку – лише тупе ситуативне рішення», - констатував Гриценко.
^

У суботу Анатолій Гриценко побував на Донеччині, 9 жовтня


У суботу, 9 жовтня, на Донеччині перебував голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

м.Донецьк, м.Дружківка

Він зустрівся з мешканцями міста Дружківка Донецької області у Центрі дитячої та юнацької творчості.

Також Гриценко спілкувався з мешканцями Донецька у приміщенні прес-центру «Донбас-медіа», там же пройшла прес-конференція для представників ЗМІ. Увечері Гриценко став гостем програми «Політичний діалог» у прямому ефірі Донецької державної обласної телерадіокомпанії.
^

З новим кодексом Азарова «завтра» для малого бізнесу не буде – експерти, 6 жовтня


Більшість поправок, які ініціювали спеціалісти громадських бізнес-організацій та підприємці, не враховані  в оновленій редакції податкового кодексу, що  призведе до тінізації малого та середнього бізнесу або змусить зійти з ринку сотні підприємців. Таку думку озвучив голова асоціації «Бізнес-Луцьк», представник «Громадянської позиції» Анатолій Носалюк на круглому столі «Податковий кодекс. Мале та середнє підприємництво: шляхи до виживання», який днями пройшов у Луцьку. Він зазначив, що, незважаючи на те, що протягом кількох останніх місяців йшло активне обговорення кодексу, основні поправки зі сторони малого та середнього бізнесу не були враховані.

Зокрема, Носалюк пояснив, що згідно з новою редакцією підприємців, які торгують нині на ринку і сплачують фіксований патент, примушують перейти на спрощену, або загальну системи оподаткування. Обидві передбачають введення журналу обліку доходів та витрат, обов’язковість квитанцій про походження товару, касовий апарат та 12 статей відповідальності за порушення введення касового апарату.  Згідно з кодексом торгуватися на базарі буде не можливо, адже за продаж товару з відмінною від фіксованої ціною – передбачено штраф у розмірі 20% від вартості товару. При повторних таких порушеннях сума штрафу збільшується до 50 та 100%. Вартість торгового патенту збільшується. Якщо раніше вона становила до 200 гривень, то тепер - від 200 до 600 гривень, а за торгівлю по Україні – 1500 гривень в місяць. При цьому для спрощенців зменшується можлива кількість найманих працівників від 10 до двох та кількість річного обороту від 500 тисяч в рік до 300. Цієї суми не вистачить аби в рамках закону забезпечити достойний рівень зарплати для підприємця та одного найманого працівника.   

Новий кодекс зменшує перелік суб’єктів, які не можуть бути спрощенцями, в тому числі це стосується продажу секонд-хенду. Оманливими вважає Носалюк і так звані податкові канікули, які звільняють від сплати патентів спрощенців на п’ять років, але змушують встановити касовий апарат. Голова асоціації каже, що якщо до малого бізнесу не дослухаються, можливі громадські акції, які були вже були у 1997 році. Тоді підприємці також протестували проти введення касового апарату і товарно-касових книг. Носалюк не заперечує, що переходити до касових апаратів колись таки буде потрібно, проте тоді варто, аби на ринках були відповідні умови. Адже урівнювати умови роботи на ринках Києва та районних центрів поки що не можливо.

«Не такий страшний касовий апарат, як його адміністрування і штрафні санкції. Коли кожен повинен вибити нульовий чек, підклеювати стрічки, зберігати їх.. Необхідно найняти додаткову людину для адміністрування апарату. Крім того, хто пояснюватиме тисячам підприємців, як  працювати з новими 500 сторінками кодексу», - коментує Носалюк. Піти у тінь – найменше, чого б хотіли підприємці, які працюють чесно. У Верховній раді маховик запущений так, що реакція в кращу сторону навряд чи буде. Адже за кермом люди з мільярдним бізнесом… Проте в цьому процесі ми маємо зайняти свою позицію, аби за круглими столами генерувати ідеї, виходити на всеукраїнський рівень», - каже інший член Волинської обласної організації «Громадянської позиції» Олександр Кралюк… Більше на сайті poryadok.org.ua

^ ВІД ПЕРШОЇ ОСОБИ:

Донбас прокидається? 10 жовтня

Не думаю, що Янукович читає мої блоги. Але цей переглянути йому би не завадило. Мабуть, менеджери виборчої кампанії Партії Регіонів переконують Януковича: на Донбасі "усьо путьом!", його підтримка земляками - безмежна, а ПР якщо не забере усі 100%, то 85-90% мандатів у місцевих Радах - це вже напевно. Не факт. Щодо кількості мандатів не перечитиму, бо забирати навчилися і нарахувати можуть і більше 100%. А от щодо безмежної підтримки - то її нема. Надія ще є, за ПР ще голосуватимуть, але...Зустріч з людьми у місті Дружківка, Донецька область. Субота, вихідний. На вулиці дощ, злива. Але люди прийшли, небайдужі.

Що їх турбує, про що питають, як оцінюють ситуацію? Жодного питання про велику політику, про мову-язык, про НАТО, про Чорноморський флот. Тож "НАТО - нет", "Русский язык - да" - ці два гасла-фішки ПР уже проїхали, вони більше не цікаві на вотчині Януковича. До речі, говорив я з людьми українською мовою, і всі вони добре мене розуміли. Жодного критичного слова на адресу опозиції. Люди бачать, що Янукович підкорив собі усю владу і сьогодні опозиція йому не на заваді - Янукович може робити все, що він хоче. Так от, роботи якраз і не бачать, відповідно позитивних результатів від приходу команди Януковича - теж не бачать.

^ Людей турбують і збурюють шість головних проблем:

(1) зростання цін, практично на все - молоко, масло, сир, хліб, ковбасу, крупи, овочі, проїзд у транспорті, ліки...;

(2) підвищення цін на газ, комунальні послуги - публічну обіцянку не підвищувати ціни на газ із уст Януковича тут почули і не забули;

(3) низькі пенсії і зарплати, безробіття - обіцяних під час виборів підвищень не дочекалися, люди обурені;

(4) підвищення пенсійного віку для жінок та інші пенсійні "новації", що болісно вдарять по людям;

(5) свавілля місцевих чиновників, насамперед - міліції, прокуратури, судів - жодного покращення за 8 місяців люди не відчули;

(6) ще більші побори, хабарі, корупція і зловживання чиновників.

Про це - у кожному питанні до мене, у кожному виступі людей. Коли поставив питання руба "Чия родина за вісім місяців правління Януковича хоч якось на собі відчула поліпшення ситуації, стала почуватися впевненіше, безпечніше? Підніміть руки!", знаєте скільки рук піднялося? Нуль! Нагадую, це не Волинь і не Франківщина - це Донбас, місто Дружківка. Одна людина, яка очевидно голосувала за Януковича, гаряче сказала, мовляв, і раніше, при тій владі, було "так само погано". Тож висновок очевидний. Обиратимемо владу у форматі: "свій" або"чужий", то й знову буде "так само погано".

Може, швидше дозріємо обирати в іншому форматі: "свій" або "шанс"?
^

Янукович працює – Кучма відпочиває. Буквально! – А.Гриценко, 5 жовтня


За кілька днів Янукович спробує провести через Раду новий закон «Про Кабінет Міністрів України», зареєстрований за №7208. Дуже радив би його почитати. Бо буде лихо! Насправді – це не закон про Кабмін. Це – закон про систему влади в Україні. Влади Януковича. Проект №7208 вносить зміни до тридцяти двох (!) діючих законів і кодексів. Метою цих змін, як виявилося, є не тільки приведення їх у відповідність до Конституції часів Кучми. Янукович хоче отримати набагато більше повноважень, ніж їх мав Кучма. Приховану мету – того диявола, що зазвичай криється у деталях, цього разу знаходимо в Розділі XI «Перехідні та прикінцеві положення». Наведу лише п’ять прикладів того, чого Кучма не мав, а Янукович – матиме.

Перше. Кучма міг звільнити Генерального прокурора згідно визначеного законом вичерпного переліку підстав. Януковичу цього замало. Він матиме право звільняти Генпрокурора «також з інших підстав». Колір прокурорської краватки, приміром, не сподобався, dress-code – штука серйозна! «Інші підстави» для звільнення високих посадовців, крім прокуратури, Янукович включає і до інших законів. Що ж, Янукович навчив Медведєва, як підкорити столицю без виборів – тепер Медведєв вчитиме Януковича, як звільняти чиновників з формулюванням «внаслідок втрати довіри Президента»…

Друге. При Кучмі СБУ була «підпорядкована Президенту і підзвітна Верховній Раді» – Янукович залишає СБУ підпорядкованою собі. Крапка. Ніякої підзвітності – нікому! Вилучаються вимоги закону про СБУ щодо інформування Ради, обов’язку відповідати на запити депутатів, тимчасових і постійних комісій. Такі ж зміни вносяться до закону про Війська урядового зв’язку, як їх раніше називали, а тепер – Державної служби спецзв’язку та захисту інформації. Жодного парламентського контролю! Навіть формального звіту наприкінці року в письмовій формі. А тим часом Лавринович з Грищенком розказуватимуть нам і Брюсселю про приведення українського законодавства у відповідність до європейських норм…

Третє. Янукович буде сам, замість Кабміну (як це було при Кучмі), призначати і звільняти заступників голови податкової служби. Ну, керівника – це зрозуміло, а от заступників? Хіба така вже недовіра всередині «монолітної команди», що Уряду не дають контролювати податкові потоки? При тому, що Янукович може відправити Уряд у відставку за одну хвилину?!

Четверте. Янукович матиме право перерозподіляти бюджет, перекидаючи кошти з однієї програми на іншу, як завгодно. Як державний, так і місцеві бюджети – до області, району, міста і села включно. Без жодного погодження з Бюджетним комітетом Верховної Ради. Про таке Кучма і не мріяв! Якщо не забули, при Кучмі саме опозиції віддавали контроль за розподілом і перерозподілом бюджету (Бюджетний комітет очолювали Тимошенко, Турчинов, Порошенко). Янукович вирішив, що ні «чужим», ні «своїм» депутатам нема чого контролювати розподіл бюджетних коштів. Ще одна європейська норма?

П’яте. Значна частина кадрових призначень, насамперед – усієї вертикалі голів місцевих державних адміністрацій, здійснюватиметься Януковичем за поданням не Кабміну, як це було при Кучмі, а прем’єр-міністра. Жодного обговорення чи хоча б формального схвалення (відхилення) кандидатур Урядом як колегіальним органом!

Не стану перелічувати інші небезпечні для країни «новації», що містяться у законопроекті №7208. Їх там зо два десятки, одна одної краща, почитайте документ.

Янукович контролюватиме і впливатиме майже на все – прокуратуру і суди, силовиків і правоохоронців, податкову і митницю, природні монополії і радіо з телебаченням, комунальні послуги і теплопостачання, ядерну енергетику і поводження з відходами, охорону прав на сорти рослин і теплопостачання, виробництво електроенергії і використання скидного енергопотенціалу,  навіть особисто затверджуватиме Положення про Міністерство охорони здоров’я?! Висновки? Янукович не просто приводить законодавство і свої повноваження у відповідність до Конституції Кучми. Янукович перевершує свого вчителя. Колегіальні органи, що передбачають обговорення і голосування – парламент, Кабмін – нівелюються, їх повноваження і можливості контролю (за Президентом, силовиками, бюджетом) кардинально зменшуються. І ще один висновок – Янукович не довіряє насамперед своїй власній команді. Він хоче не лише уникнути залежності від «своєї» більшості і «свого» Уряду, а ще й кожному чиновнику по всій вертикалі одягти кільце в ніс і взяти на ланцюг.

Що робити? Парламентська опозиція не має голосів, щоб не допустити схвалення цього небезпечного закону одразу в цілому, без обговорення, як це останнім часом робиться. Парламентська більшість голоси має. Вона може, якщо не полінується прочитати законопроект №7208, вилучити з нього найбільш небезпечні норми, що виводять Президента, Кабмін, силові структури і бюджет країни з-під парламентського і взагалі – будь-якого контролю. Доки Литвин не поставив на голосування, а Чечетов не підняв руку догори, парламентській більшості ще не пізно схаменутися! Якщо не заради країни, то хоча б з інстинкту самозбереження.

^ ЗМІ ПРО ГРОМАДЯНСЬКУ ПОЗИЦІЮ ТА ГРИЦЕНКА:

Конференція Анатолія Гриценка на Zaxid.Net, 13 жовтня


Під час робочої поїздки у Львів Анатолій Гриценко взяв участь у конференції на сайті Zaxid.Net. Попри технічні проблеми голові Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідеру партії "Громадянська позиція" вдалося відповісти на питання користувачів сайті, які стосувалися як актуальних політичних питань, так і гастрономічних уподобань.

^ Юлія Мазурик: За якими принципами формувалась команда на Львівщині... Повний текст на сайті Гриценка www.grytsenko.com.ua
^

А.Гриценко: "Думаю, прискорений розвал армії змусить В.Януковича змінити керівництво Міноборони", 5 жовтня


Глава парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко розповів в інтерв'ю РБК-Україна які саме пропозиції його комітет вносив на розгляд Президента Віктора Януковича, як глава держави відреагував на ці пропозиції, а також про роботу комітету з керівництвом Міноборони та СБУ.

РБК-Україна: Після виборів Президента Ви говорили, що від імені парламентського комітету з питань національної безпеки і оборони направили Віктору Януковичу ряд пропозицій, які повинні лягти в основу його діяльності у сфері національної безпеки. У чому суть цих пропозицій?

^ Анатолій Гриценко: Ми узагальнили всі питання, які з різних причин не знайшли свого вирішення при попередніх Президентові й уряді. Вони стосувалися довгострокового планування, розвитку, реформування, фінансування силових структур і визначення їх чисельності. Мова також йшла про стратегічно важливі проекти зі створення нових зразків техніки і озброєнь, або модернізацію існуючих. Зокрема, ми звернули увагу Президента на значимість таких проектів як «Корвет» - це базовий корабель для ВМС, «Сапсан» - новий багатофункціональний ракетний комплекс, а також на модернізацію літака-винищувача МіГ-29 та ударного гелікоптера Мі-24. На думку нашого комітету, ці та ряд інших проектів дозволять не тільки оновити техніку в українській армії, а й відтворити з нині розрізнених підприємств власну оборонну промисловість, у тому числі - ракетно-космічну галузь і військове суднобудування. Обсяги фінансування даних проектів обчислюються мільярдами гривень, завантаження підприємств - на десять років вперед. Повну версію інтерв’ю можна прочитати на сайті Гриценка www.grytsenko.com.ua

Завітайте на сайт www.grytsenko.com.ua