asyan.org
добавить свой файл
1



Інтегроване заняття з пізнавального розвитку

«ОСІНЬ ЗОЛОТА ПРИЙШЛА»

(старша група)


Підготувала вихователь

Кошман Л. М.

ДНЗ№19„Кобзарик"

м. Біла Церква


Мета: 1. Розширити та узагальнювати знання дітей про характерні ознаки осені, про послідовність змін, що відбуваються у природі, зокрема, формувати у дітей поняття про ліс як єдину систему; збагатити лексику дітей словами, що означають осінні явища в природі, назвами рослин, грибів, тварин, птахів; учити висловлювати свою думку простими поширеними реченнями; добирати прикметники, синоніми до запропонованих слів; розвивати мовленнєвотворчі здібності, простежуючи функцію очей; орієнтацію в малому та великому просторі; інтегрувати розвивальні впливи, для стимулювання креативності за всіма лініями розвитку.

  1. Закріпити звуковий аналіз слів, поділ слів на склади, вчити називати перший і останній звук у слові, відмічати короткі і довгі слова.

  2. Закріпити знання про цифри, прямий і зворотній рахунок, порівняння множин, геометричні фігури.

Виховувати почуття прекрасного засобами мовлення; учити бачити красу природи та берегти її.


^ Хід заняття


1. Гімнастика для очей.

- Діти, подивіться, до нас через вікно вранці залетів ось цей
листочок. Упродовж ранку з ним бавився вітер, то кружляв його
у своєму танку, то підкидав його високо в небо. Листочок
вивчив танок і хоче нам його продемонструвати.
Гімнастика(діти кліпають очима, водять ліворуч, праворуч,
угору - вниз, роблять»колові рухи», «вісімку»).

2.А ще листочок хоче запитати, чи знаєте ви чому він жовтий?
(Його пофарбувала осінь, саме вона господарює зараз у
природі).

  • А чи знаєте ви, де живе осінь? (Скрізь, а в лісі в неї найбільше роботи).

  • А ви хочете побачити ту галявину, де живе осінь? І я хочу. Але до лісу так далеко, тому самі ми туди не потрапимо. Та я знаю одну історію яку зараз вам розповім.

3. Було це осінньої пори. У цей час майже всі люди йдуть до лісу
по гриби, подивитись на золоту осінь, адже там вона
найкраща. І одного разу на галявині зустрілися двоє людей.

Вони навіть не помітили одне одного, адже обоє захопились красою осіннього пейзажу. Як там було гарно! Один чоловік подумав: «От якби я міг узяти це все до рук і принести, показати людям красу, яку я бачив. Він так і зробив: повернувся додому і намалював ту галявину, щоб усі люди бачили ту красу. Ось вона. (Показую картину). Він був художником. А другий чоловік був поетом. І він передав словами ту красу.

Осінь пензлика взяла Малювати почала Білокорої берізки Золотила довгі кіски, Став багряним колір чуба В мудрого дідуся дуба. Дві вербички - дві сестрички Стали жовті, мов лисички. А довкруг, довкруг травиця Тихо - тихо золотиться. Ось палахкотить калина, Горобина і шипшина. Не вгаває щедра осінь І малює неба просінь, І сріблясті павутинки, Ясне сонце і хмаринки. Пензлик біга без упину -Гарна в осені картина. - Отже, поет і художник нам розповіли, що бачили вони одну й ту саму галявину, або золоту осінь. 4. Діти, сьогодні ми будемо чарівниками. Створюватимемо картину осіннього лісу, тільки не фарбами, а словами. (На фланелеграфі - силуети), а). - Скажіть, що росте у лісі? (Дерева)

- Які дерева ростуть у лісі? (Діти називають, одночасно виставляючи на фланелеграфі зображення: береза, верба, дуб, клен, горобина, ялина, липа, сосна).звуковий аналіз слів. Поділ слів на склади. Назвати перший і останній звук в словах, короткі і довгі слова.

б). - А ще що росте у лісі? (Гриби). Білі гриби (боровики), лисички, опеньки, сироїжки, дощовики - це їстівні. Діти

виставляють на фланелеграфі силуети грибів. Є ще неїстівні: мухомори, несправжні опеньки, неїстівні лисички.

в), діти, пригадаймо, які птахи відлетіли в теплий край, а які залишилися зимувати. Вірші І. Величко «В теплі краї», «Зимовий час».

г). діти, а крім птахів, хто ще живе у лісі. Діти називають відомих комах, диких тварин. Викладають силуети. Розповідають вірші, загадки.

Дидактична гра «Я загадаю - ти відгадай». Фізкультхвилинка.

  1. Діти, осінь передала нам скриньку.( Вікриваємо).

В ній лист і карточки із завданням. Роздає дітям карточки і цифри..

І завдання - викласти цифри від 1 до 10, і від 10 до 1.

ІІ завдання - порівняти множини і порахувати.

ІІІ завдання - дид гра «Що зайве?» (геометричні фігури);

І V Перфокарти. Дидактична гра «Нагодуємо пташок».

V Домалюй і скажи, ( ТРВЗ).

Молодці, діти. Ви всі справилися із завданням. За це осінь приготувала вам гостинці.( Роздає яблука)

Діти, а на завершення, пригадаємо прислів'я про осінь.