asyan.org
добавить свой файл
1

Чубата Д. Минає 300 літ, а біль не вщухає Текст : “круглий стіл” “Батурин 300 і деколонізація України”, одним із організ. якого була Терноп. обл. б-ка для молоді // Вільне життя. 2008. 18 липн. С. 5.


Минає 300 літ, а біль не вщухає

У Галицькому інституті імені В. Чорновола відбувся «круглий стіл» на тему «Батурин-300 і деколонізація України», Його організували згаданий інститут, обласна бібліотека для молоді при сприянні тернопільських осередків Наукового товариства імені Т. Шевченка, Конгресу української інтелігенції, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка, товариства політв'язнів і репресованих, Української асоціації релігієзнавців.

Науковці зі Львова, Києва, Волині, Тернопілля розглянули історію трагедії гетьманської столиці, кваліфікуючи її як «гуманітарну катастрофу», розробили рекомендації, які надіслали головам обласної ради і обласної держадміністрації та міському голові Тернополя. Зокрема, науковці пропонують нашій владі протягом вересня-жовтня провести в усіх навчальних та культурно-освітніх закладах, в трудових колективах тематичні бесіди, лекції, «круглі столи», наукові конференції, «де б звучала історична правда про людиноненависний злочин московських колонізаторів на нашій землі»; 300-літню трагедію столиці Івана Мазепи увічнити пам'ятним знаком «Жертвам Батурина». Пропонується також 2 листопада 2008 року, в день 300-річчя штурму Батурина і кривавої оргії, в усіх наших церквах вшанувати пам'ять її жертв поминальними панахидами.
Д. ЧУБАТА.