asyan.org
добавить свой файл
1ЧИНОВНИКИ РОЗПОЧАЛИ КОНФІСКАЦІЮ МАЙНА МІСЦЕВИХ «ОЛІГАРХІВ»!

Малий бізнес продовжує всіма силами боротьбу за виживання. Методи цієї боротьби найрізноманітніші, від переходу в тінь до припинення діяльності. Головна причина того – стягування податків і зборів не від розміру доходів, а, як кажуть, від «фонаря».

Виходить, що держава не лише відбирає знесені куркою всі яйця, не залишаючи навіть на розплід, не лише общипує її до останньої пір’їнки, а вже й рубає саму курку.

Під прес такої державної політики потрапила і Катерина Борисівна Мартинюк – підприємець з м. Ямполя, яка працює на фіксованому податку. На ній місцева влада випробувала вже всю свою міць – і депутатський корпус, і міліцію, і державну податкову службу, і пенсійний фонд. Ще тільки рекетирів не вистачало для повного комплекту. Хоча, після державного рекету грабіжникам залишається лише відпочивати. Грабувати більше нічого….!


На фото: зліва направо – депутат міської Ради Н.Бойко - послана міським головою для роботи в групі з огляду майна підриємця, Державний виконавець Старжевський В.В. складає акт про огляд майна в хаті К. Мартенюк, засмучений господар хати - місцевий «олігарх» Мартинюк Ф.С. За кадром – міліціонер та ще один працівник ДВС.Захисту серед чиновників в районі жінка не знайшла, а тому, за прикладом підприємців м. Могилева-Подільського, вирішила також боротись із свавіллям місцевих чиновників. Вона змушена була звернутись за захистом до столиці України та направила свою скаргу відомому в Україні юристу, народному депутату Юрію Кармазіну в якій, зокрема, говориться: «Я працюю на фіксованому податку. 15 лютого державна виконавча служба описала моє майно. В акті державного виконавця зазначено, що в результаті огляду моєї хати не знайшлося речей, які можна було б вилучити в рахунок погашення мого боргу пенсійному фонду в розмірі 864 гр.46 копійок, отакий я «олігарх»… Однак вони сказали, що якщо я не сплачу цей борг, охоча б частками, то заберуть і продадуть мою хату з молотка. Між тим, я торгую тільки для того, щоб вижити в цей важний час. Мені 50 років. Торгую я на базарах найдешевшим товаром - «1000 дрібниць». За місяць маю дохід 500-600 гривень. Сплачую з цієї суми фіксований податок – 70 гривень, плачу за місце на ринку три рази на тиждень по десять гривень. В пенсійний фонд додатково за місяць 300 гривень не можу сплачувати. З кожним днем у мене погіршується зір. А лікуватися не маю за що. Збереження які були за радянських часів пропали. В нашому невеличному містечку заробити грошей немає де, особливо в мої роки. Виходить, що такі люди, як я не мають права на життя ( у нас в районі газу немає, вугілля – 1,5 тисячі гривень за тонну, світло – 25 копійок, вода – 3 гривні 60 копійок, а працювати крім базару немає де». Пані Мартинюк слізно просила народного депутата допомогти їй захиститися від державної виконавчої служби і пенсійного фонду.

Ю.А.Кармазін – перший заступник парламентського комітету з питань правосуддя тут же направив депутатське звернення «щодо перевірки фактів грубого порушення конституційного права власності Мартинюк К.Б. посадовими особами органів державної влади, вжиття відповідних заходів реагування» прокурору Вінницької області О.С.Шморгуну. У зверненні, зокрема, зазначається: «Посадові особи державної виконавчої служби Ямпільського РУЮ та УПФ в Ямпільському районі Вінницької області, грубо порушуючи ч.2 ст.6, ч.2 ст.19, ч.6 ст. 41 Конституції України, ст. 2 Закону України «Про державну виконавчу службу», ст. 50 Закону України «Про виконавче провадження», без рішення суду намагаються стягнути на користь пенсійного фонду майно, яке на праві приватної власності належить гр. Мартинюк К.Б.».

Народний депутат України, заступник голови парламентського комітету просить обласного прокурора «організувати перевірку фактів грубого порушення конституційного права власності заявниці посадовими особами органів державної влади та при наявності підстав, вжити відповідних заходів реагування». Про вжиті заходи Ю.Кармазін просить повідомити Комітет Верховної ради з питань правосуддя та заявницю. Ото ж є підстави сподіватися, що те що сталося із пані Мартинюк стане предметом розгляду вищезазначеного комітету...

Цікаво, що в районах, які межують із Ямпільським державну виконавчу службу ще не підключали до такої сумнівної роботи, а тим більше місцевих депутатів і міліцію. В м. Могилеві-Подільському, для прикладу, цю роль взяла на себе прокуратура, але більш цивілізованим шляхом-через позови до суду. А вже в суді підприємці зможуть доводити свою правоту та оскаржувати дії прокурора та ПФУ.

Чому Ямпільський район йде «попереду батька в пекло», можна лише здогадуватися. Тут роблять все, щоб вислужитися перед обласним начальством будь-якими методами.

Живеться в районі людям дуже складно, але статистика на верх йде справна. Іноді така, що, просто диву даєшся. 25 лютого районна газета опублікувала звіт про підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів району у 2010 році. Районка пише, що начальник відділу охорони здоров»я райдержадміністрації Г.Колюшко так охарактеризував демографічну ситуацію в районі: «В 2010 році на Ямпільщині народилося 354 дитини, а померло 772 чоловіка. Природний приріст по району склав 9,63%».

Тобто народжується людей вдвічі менше ніж помирає, а вони звітують про майже десятивідсотковий природний приріст населення району… От вам і статистика, от вам і свята правда… То через скільки ж років від ямпільщини залишиться лише згадка….? То це, що не геноцид проти власного народу, який терпляче мовчить як та отара овець, котру женуть на забій?

А що станеться в районі та державі, якщо безробітними стануть додатково сотні та тисячі таких підприємців як пані Мартинюк? Не важко здогадатися. А якщо почнуть позбавляти їх ще й даху над головою?..


28.02.2011р. Василь Кізка, Ямпіль.