asyan.org
добавить свой файл
1

Юрса Г. Ікони божественної краси Геннадія Сімонова [Текст] : [в ТОБМ відкрито виставку ікон тернопільського художника Г. Сімонова] // Вільне життя. - 2011. - 1 лип. - С. 8.

Ікони божественної краси Геннадія Сімонова

Слухаючи класичну музику та оглядаючи ікони тернопільського художника Геннадія Сімонова, відчуваєш гармонію, великий приплив внутрішніх душевних сил і невимовну радість. Так, напевно, на кожну людину впливає все, що називаємо вічним.

В обласній бібліотеці для молоді відкрито виставку творів сакрального миcтецтва народного майстра України Геннадія Сімонова. Порівняно недавно митець пише ікони, проте його твори вражають оригінальністю: написані на дерев'яній основі, прикрашені інкрустацією, різьбою, художнім ковальством. Якби для огляду виставили лише один твір автора, в нього можна було б вдивлятися і відкривати для себе щось нове. Адже кожна картина - іконостас. На одній з них бачимо святі лики Ісуса, дванадцяти апостолів, інших біблійних осіб.

З біографією художника, його творчістю присутніх на відкритті виставки ознайомила завідувачка мистецького відділу бібліотеки Леся Олійник. Поздоровити митця прийшли його друзі та побратими художники Володимир Якубовський, Юрій Криворучко, Ярослав Омелян. Чудова фортепіанна музика звучала у виконанні студентки Тернопільського музичного училища імені Соломії Крушельницької Діани Чубак.

Цікаво, що саме в цій бібліотеці десять років тому вже експонувалася виставка художніх полотен Геннадія Сімонова Тоді митець представив пейзажі, натюрморти. «А нині вже і до ікон доріс», - жартує майстер. Його живописні твори зберігаються у приватних колекціях в Україні, за кордоном, а також - чим дуже гордиться автор - у Золотоверхому та Володимирському соборах. Твори тернопільського художника побували в Алма-Ати, Актюбінську, Донецьку, Києві і, звичайно ж, у рідному Тернополі, де художник народився, провів свої дитячі та юнацькі роки, а 1997-го повернувся, щоб писати божественної краси ікони і робити людей щасливими.