asyan.org
добавить свой файл
1

РОЗДІЛ «ІНОЗЕМНА МОВА»

Лучин І.З., вчитель англійської мови Заліщицької державної гімназії

вул. Грушевського, 45, м. Заліщики

Тернопільська обл.

Розпочато у 2008 р.

Мобільний телефон - для навчання англійської мови

Мобільний телефон, використання якого зазвичай забороняють на уроках, можна використовувати для користі навчання. Це ж мультимедійна лабораторія, яку учні щодня носять у своїх кишенях. То ж чому не дозволити їм час від часу користуватися улюбленим приладом?!

На уроках мобільний використовується для виконання різноманітних вправ. У свята чи особливі дати учні працюють у парах, створюючи та записуючи на свої мобільні рінгтони, основу для яких становлять відомі мелодії та слова. Інший тип завдання для групи учнів – створення та запис на мобільний короткого діалогу, серії діалогів або ж створення короткого фільму. Таке завдання мотивує учнів та розвиває їх креативні таланти. Ще однією вправою є написання SMS для різних цілей. Часто у групі вибирають «таємних друзів», які розсилають повідомлення, а ті, хто отримують ці повідомлення, намагаються вгадати особу відправника.

Яке б завдання ви не обрали, використання мобільного на уроці англійської мови є захоплюючим та високо мотиваційним методом навчання іноземної мови!

Лучин І.З., вчитель англійської мови Заліщицької державної гімназії

вул. Грушевського, 45, м. Заліщики

Тернопільська обл.

Розпочато у 2008 р.

^ Уроки англійської – для навчання життєвих компетенцій

На таких уроках учнів готують до життя засобами англійської мови. Учнів вчать розуміти цінність фрази «Я вмію!». Вони приносять на уроки фотографії, що відображають найщасливіші моменти їхнього життя та діляться позитивними відчуттями, що переносяться на урок англійської мови. Вони виконують «Вправу щастя», винайдену британськими психологами, яка допомагає поєднати фізичну та ментальну діяльність. За допомогою цієї вправи активізується мозок і щасливі спогади та відчуття стають частиною навчального процесу. Учні вчаться говорити про свої страхи й розчарування та переборювати їх, працюючи у групах та досягаючи разом хороших результатів. Учні дізнаються про конфлікти та технології подолання цих конфліктів. Такі уроки розвивають компетенції роботи у змішаних групах та сприяють ефективному використанню ментальних та фізичних задатків.

Тернопільська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3

з поглибленим вивченням іноземних мов

вул. Грушевського, 3, м. Тернорпіль

Голова асоціації «ЕНІТО» - Ростоцька Марія Євстахіївна, вчитель англійської мови ТСШ№3, вчитель-методист

«ЕНІТО»

Створена у 2004 році

Творча асоціація вчителів іноземних мов та обдарованих учнів «ЕНІТО»(Енергійні Новатори, Ініціативні, Творчі Особистості) діє на базі Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3 з поглибленим вивченням іноземних мов. «ЕНІТО» покликана допомагати розвивати критичне мислення та креативні навички у найбільш обдарованих старшокласників , готуючи їх до навчання у вищих навчальних закладах, забезпечуючи їм умови для здобуття освіти понад державний освітній мінімум і здійснюючи їхню науково-практичну  підготовку. Це експериментально-пошукова лабораторія з апробації  нового змісту освіти з англійської, німецької, французької мов, де розвивають свої здібності старшокласники. Саме тут ведеться розробка і реалізація програм індивідуального розвитку і саморозвитку творчої особистості, а також забезпечується висока культура діалогу між старшокласниками і педагогами; посилюється роль самостійної роботи учнів, плекається атмосфера інтелектуальної творчості, з урахуванням національних, етнічних та крос-культурних традицій. Асоціація є першою сходинкою у підготовці майбутніх дослідників, науковців.

Щорічно проводяться науково-практичні конференції , де учні мають змогу захищати свої дослідницькі роботи за допомогою мультимедійних презентацій англійською, німецькою та французькою мовами. Оцінюють роботи викладачі тернопільських вузів, представники міського управління освіти, міського інформаційно-методичного центру, обласного інституту післядипломної освіти, волонтери Корпусу Миру США, випускники американських програм обмінів, члени дирекції школи, вчителі іноземних мов міста та області, представники засобів масової інформації міста та батьки учнів.

Дослідницькі роботи старшокласників не лише розкривають по-новому історичні та географічні сторінки інших країн та їх персоналіїв, але також зачаровують легендами та красою тернопільського краю; звучить англійською поезія співвітчизників, уродженців Тернопільщини, полонять присутніх весільні обряди, зворушують серця сумні сторінки з історії українців-емігрантів У школі враховують різноманітні потреби та інтереси обдарованих учнів, допомагають реалізувати їхні  права  на вільний вибір поглядів і переконань. Адже саме такою і є мета «ЕНІТО», Енергійних Новаторів, Ініціативних, Творчих Особистостей.