asyan.org
добавить свой файл
1


Постійна комісія обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров`я, материнства, дитинства та

розвитку зон відпочинку
Голова постійної комісії - Відяпін Віктор Олександрович. Члени постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку основною метою своєї роботи вважають професійний, кваліфікований розгляд питань щодо своєї компетенції, постійний контроль за виконанням рішень ради та власних рекомендацій, а також вирішення питань, з якими до них звертаються виборці.

За період шостого скликання проведено 12 засідань, розглянуто понад 200 питань, з них більше 100 профільних.

^ На постійному контролі в комісії знаходяться профільні обласні програми

галузі охорони здоров`я:

обласна Програма протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках;

обласна Комплексна програма "Здоров`я нації" на 2002-2011 роки;

обласна програма запобігання профілактики Віл-інфекції, лікування та підтримки хворих на СНІД на 2009-2013 роки;

обласна Програма "Репродуктивне здоров`я населення Миколаївської області" на період до 2015 року;

обласна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року;

Програма імунопрофілактики та захисту населення Миколаївської області від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки;

обласна Програма "Цукровий діабет";

обласна Програма із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території Миколаївської області неякісних (субстандартних), фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів на 2011-2015 роки;

галузі соціального захисту:

Комплексна програма соціального захисту населення "Турбота" на період до 2015 року;

обласна програма "Безбар`єрна Миколаївщина";

Програма зайнятості населення Миколаївської області на 2010-2011 роки;

обласна Програма відпочинку та оздоровлення дітей Миколаївської області на 2009-2013 роки;

Програма соціально-економічного розвитку Чорноморського узбережжя Миколаївської області.

Питання про хід виконання обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2007-2011 роки протягом шостого скликання вивчалося з виїздом до закладів охорони здоров`я депутатами Відяпіним В.О., Кравченком А.М., Мартиросовим С.В. Узагальнені матеріали з районів області підготовлено депутатами Гоменюком М.А., Зайченко В.П., Степановою О.В., Капустою М.О. За результатами вивчення приймалися рекомендації комісії щодо виділення коштів обласного бюджету Миколаївської області на вирішення проблемних питань.

Депутатами вивчено ситуацію, що склалася з матеріально-технічним забезпеченням Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру, Миколаївського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Дубки", Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-III ступенів Жовтневого району.

На контролі комісії залишаються питання щодо:

створення відділення хіміорезистентного туберкульозу, придбання медичного та лабораторного обладнання для обласного протитуберкульозного диспансеру з метою забезпечення невідкладних потреб діагностики та лікування хворих, ремонту операційного блоку № 6 Миколаївського обласного протитуберкульозного диспансеру;

ремонту 2 спальних приміщень з урахуванням заміни лінолеуму з промисловим покриттям, придбання комп'ютерів, меблів, ігрового обладнання, упорядкування території для встановлення спортивного майданчика, будівництва 2 дитячих веранд Миколаївського обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Дубки";

капітального ремонту медичного блоку, який знаходиться в аварійному стані, Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату I-III ступенів Жовтневого району.

На постійному контролі комісії вирішення проблемних питань, пов`язаних із функціонуванням Снігурівської виправної колонії №5 на території Миколаївської області. Завдяки спільним зусиллям облдержадміністрації та депутатів питання зрушено з місця. Питання профілактики туберкульозу серед населення вивчалося головою постійної комісії обласної ради Відяпіним В.О. під час проведення дня обласної ради у Снігурівському районі.

На виконання заходів обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках у поточному році з обласного бюджету виділено 326,7 тис. гривень. На виконання депутатами обласної ради доручень виборців згідно з цією Програмою у 2011 році виділено кошти у сумі 15 тис. гривень.

Зважаючи на соціально небезпечний характер епідемії туберкульозу, з метою поліпшення організації надання фтизіатричної допомоги населенню області та за ініціативою постійної комісії на VI сесії обласної ради шостого скликання прийнято рішення "Про продовження терміну дії обласної Програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках на період до 2012 року".

Метою Програми є поліпшення епідеміологічної ситуації, проведення профілактичних заходів щодо своєчасного виявлення захворювання на туберкульоз з обов’язковим бактеріоскопічним обстеженням, зменшення захворюваності, взяття на контроль та підвищення ефективності методів лікування, зменшення кількості летальних випадків та інвалідності, забезпечення медичними кадрами сфери боротьби з туберкульозом та підвищення професійного рівня медичних працівників.

Завдяки налагодженій роботі депутатів обласної ради, відповідно до обласної Комплексної програми "Здоров`я нації", починаючи з 2010 року, щорічно з обласного бюджету виділяються кошти у сумі 150,0 тис. гривень на преміювання кращих представників області в галузі охорони здоров`я. У складі конкурсного комітету з питань преміювання кращих медичних працівників найактивніше працювали депутати обласної ради Симоненко О.І., Відяпін В.О., Гоменюк М.А., Зайченко В.П., Степанова О.В., Капуста М.О.

У жовтні 2011 року відповідно до Програми на засіданні постійної комісії розглядалося питання про стан харчування хворих у закладах охорони здоров`я обласної комунальної власності. За результатами вивчення прийнято відповідні рекомендації.

За пропозицією депутатів, членів постійної комісії обласної ради для реалізації заходів ^ Програми профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки передбачено фінансування на проведення первинної профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка повинна здійснюватися починаючи з кожної сім’ї, дитячого садочка, школи і бути спрямованої на здоровий спосіб життя.

Тенденція до зниження темпів поширення епідемії в регіоні підтверджує ефективність провадження широкомасштабної антиретро-вірусної терапії в області. На виконання заходів цієї Програми з обласного бюджету у 2011 році виділено кошти у сумі 649,7 тис. гривень.

На постійному контролі депутатів обласна Програма "Репродуктивне здоров`я населення Миколаївської області" на період до 2015 року. Мета Програми полягає у поліпшенні репродуктивного здоров'я населення як важливої складової загального здоров'я, що значно впливає на демографічну ситуацію та забезпечення соціально-економічного розвитку країни.

Розгляд стану виконання Програми у жовтні 2011 року показав, що завдяки реалізації її заходів в області продовжується забезпечення акушерських стаціонарів необхідними витратними матеріалами, закупівля препаратів для лікування тяжких форм анемії у вагітних та сучасного обладнання.
З метою вирішення проблемного питання щодо створення обласного перинатального центру для надання спеціалізованої медичної допомоги вагітним, роділлям та породіллям за ініціативою профільної постійної комісії прийнято рішення обласної ради від 25 березня 2011 року № 15 щодо надання згоди на безоплатну передачу об`єкта – окремо розташованого корпусу гінекологічного відділення міського пологового будинку № 3 з комунальної власності територіальної громади м. Миколаєва в обласну комунальну власність. В обласному бюджеті на 2011 рік на ці цілі передбачено кошти у сумі 3022,2 тис. гривень.

Враховуючи Державну програму Президента України "Нове життя"; постійною комісією рекомендовано облдержадміністрації вжити заходів щодо будівництва нового корпусу обласної лікарні для розміщення перинатального центру. З цією метою депутатами запропоновано при підготовці проекту рішення обласної ради про внесення змін до обласного бюджету Миколаївської області на 2011 рік передбачити кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації та її експертизу; у проекті обласного бюджету Миколаївської області на 2012 рік розглянути можливість виділення коштів на початок будівництва.

З метою підвищення ефективності заходів з профілактики, діагностики та лікування хворих на цукровий діабет, його ускладнень, запобігання та зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинені ними інвалідність і смертність, збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих області шляхом підвищення рівня та забезпечення доступності медичної допомоги, адаптації їх у суспільстві діє обласна Цільова програма "Цукровий діабет" на 2010-2013 роки". На засіданні постійної комісії обласної ради 13 вересня 2011 року депутати погодили управлінню охорони здоров`я облдержадміністрації зміну напряму використання економії в сумі 835,3 тис. гривень, у тому числі на: препарати глюкогону, витратні матеріали для інсулінових помп, інсулін під інсулінові помпи, аналоги інсуліну для хворих, які незадовільно компенсовані на інших видах інсуліну; препарати десмопресину в межах загального ресурсу видатків для забезпечення лікування хворих на цукровий і нецукровий діабет.

З метою забезпечення епідемічного благополуччя, зниження рівня захворюваності на інфекції, а також смертності та інвалідності внаслідок інфекційних хвороб за ініціативи депутатського корпусу затверджено Програму імунопрофілактики та захисту населення Миколаївської області від інфекційних хвороб на 2010-2015 роки. Враховуючи відсутність матеріалів для вакцинації дітей, що централізовано закуповуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у травні 2011 року постійна комісія звернулася до облдержадміністрації щодо виділення коштів на закупку імунобіологічних препаратів для найбільш небезпечних інфекційних захворювань відповідно до потреб регіону.

На контролі постійної комісії обласна Програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року. За ініціативою депутатського корпусу у 2011 році збільшено видатки обласному онкологічному диспансеру на придбання хіміопрепаратів. Питання про стан забезпечення закладів охорони здоров`я медикаментами неодноразово розглядалося на засіданнях постійної комісії.

На виконання депутатами обласної ради доручень виборців згідно з цією Програмою у 2011 році виділено кошти у сумі 15,8 тис. гривень.

З метою посилення контролю за якістю лікарських засобів, за активної підтримки постійної комісії рішенням обласної ради від 24 червня 2011 року № 2 затверджено обласну Програму із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території Миколаївської області неякісних (субстандартних), фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів на 2011-2015 роки.

Рішенням обласної ради від 16 жовтня 2009 року № 19 прийнято Звернення депутатів Миколаївської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, обласних рад з пропозицією встановити, що частина четверта статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо повідомлення суб’єкта господарювання про здійснення планового заходу не пізніш як за десять днів до його проведення не поширюється на діяльність Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров’я України та її територіальних підрозділів у зв’язку з тим, що перевірка суб’єкта господарювання на наявність в реалізації фальсифікованих, незареєстрованих, неякісних, термін придатності яких минув, лікарських засобів після повідомлення за 10 днів стає неефективною.

За ініціативою постійної комісії підготовлено звернення до керівників депутатських фракцій в обласній раді щодо ініціювання перед народними депутатами України – представниками Миколаївщини внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

За пропозицією постійної комісії для підтримки вразливих категорій населення в області рішенням обласної ради від 15 березня 2011 року № 7 затверджено Комплексну програму соціального захисту населення „Турбота”.

Для реалізації заходів Програми в обласному бюджеті на 2011 рік передбачено кошти у сумі 2474,8 тис. гривень.

Особлива увага приділяється підтримці ветеранів війни, яким за рахунок коштів Програми надається:

матеріальна допомога учасникам бойових дій у Великій Вітчизняній війні до річниць Перемоги та визволення України;

щомісячна допомога особам з числа учасників визволення Миколаївської області;

передплачується комунальне періодичне друковане видання "Рідне Прибужжя";

матеріальна допомога сім’ям загиблих та померлих учасників бойових дій в Афганістані, інвалідам війни в Афганістані.

За рахунок коштів обласного бюджету вирішено питання фінансування видатків на утримання обласної організації ветеранів України, обласної Спілки воїнів – інтернаціоналістів та запасу, обласної громадської організації волонтерів, обласної громадської організації Всеукраїнського товариства політичних в’язнів та репресованих, обласної організації всеукраїнської громадської організації “Союз Чорнобиль України”, обласного відділення Української спілки в’язнів – жертв нацизму.

За пропозицією профільної постійної комісії до Комплексної програми "Турбота" окремим розділом передбачена організація роботи з реінтеграції бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Депутати відмітили, що за роки функціонування центру допомогу в реєстрації, відновленню документів, призначенні пенсії, державної допомоги отримали біля 5 тис. осіб з числа бездомних та звільнених з місць позбавлення волі.

На постійному контролі постійної комісії програма „Безбар`єрна Миколаївщина”, яка сприяє забезпеченню права людей з інвалідністю на отримання реабілітаційних, медичних, освітніх послуг, доступу до ринку праці, інформаційного простору, об’єктів соціальної інфраструктури.

На виконання заходів вищезазначеної Програми в обласному бюджеті на 2011 рік передбачено кошти у сумі 178,4 тис. гривень, в т.ч. на фінансування обласної організації Союзу організацій інвалідів України -107,4 тис. гривень; сурдопереклад програми "Новини" на телеканалі "Миколаїв" - 35,0 тис. гривень, підвищення кваліфікації сурдоперекладачів – 36,0 тис. гривень.

Заходи ^ Програми зайнятості населення Миколаївської області на 2010-2011 роки спрямованої на створення робочих місць, розвиток трудового потенціалу, удосконалення системи соціально-трудових відносин, становлення соціально орієнтованого ринку праці та соціальний захист безробітних.

Найбільш активно на засіданнях профільної постійної комісії депутатами обговорювалися питання легалізації зайнятості населення та заробітної плати працюючих, безумовного укладання трудових договорів з найманими працівниками та реєстрації підприємницької діяльності, інформування населення щодо переваг легалізації зайнятості та соціальних ризиків громадян, які отримують заробітну плату неофіційно, відстеження та своєчасного реагування на процеси ліквідації робочих місць, запровадження режиму неповної зайнятості тощо.

За результатами вивчення рішенням обласної ради від 25 березня 2011 року внесено зміни до Програми стосовно створення робочих місць та працевлаштування безробітних за сприянням служби зайнятості.

Депутатами детально вивчалося питання "Про проект обласної Програми профілактики соціального сирітства, захисту прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на 2012-2015 роки". До проекту зазначеної Програми депутатом Кравченком А.М. внесено конструктивні пропозиції та на засіданні постійної комісії надано рекомендації облдержадміністрації внести це питання на розгляд сесії обласної ради.

Неодноразово проводився аналіз та глибоке вивчення питань, пов’язаних з організацією відпочинку та оздоровлення дітей у літній період. Стан виконання Програми відпочинку та оздоровлення дітей розглядається в постійній комісії кожного року. Традиційним став розгляд цього питання на спільних засіданнях постійних комісій.

Особлива увага приділяється питанням оздоровлення дітей пільгових категорій, проблемам в організації харчування. Завдяки втручанню депутатів вирішувались питання щодо повноцінного харчування дітей, приведення у відповідність з діючими санітарними нормами дитячих оздоровчих закладів, безперебійного їх забезпечення доброякісною питною водою та безпечними продуктами харчування. Активну участь у роботі робочої групи з питання щодо підготовки закладів відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2011 року брали депутати Відяпін В.О., Кравченко А.М.

Депутатами постійної комісії у Березанському районі вивчалося питання щодо роботи закладів оздоровлення та відпочинку спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області та закладів, що знаходяться в оперативному управління структурних підрозділів облдержадміністрації.

На контролі постійної комісії ^ Програма соціально-економічного розвитку Чорноморського узбережжя Миколаївської області. Депутатом Кравченком А.М. у складі робочої групи вивчалося питання про несанкціоновану забудову прибережної захисної смуги Чорноморського узбережжя.

^ Одним із важливих напрямів роботи постійної комісії є розгляд звернень громадян, громадських організацій, бюджетних установ. Активно обговорювалися на комісії питання, порушені у колективному зверненні щодо подальшого функціонування санаторію-профілакторію "Перемога" Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Попередньо з виїздом на місце питання вивчалося депутатами Відяпіним В.О., Кравченком А.М. За результатами вивчення обласна рада звернулася до правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності щодо ліквідації всіх видів заборгованостей, визначення порядку фінансування, господарського утримання та перспективи розвитку та внесла пропозицію облдержадміністрації щодо передачі зазначеного закладу в спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Миколаївської області з метою створення обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

За результатами вивчення стану виконання рішень обласної ради та обласних програм галузей охорони здоров`я та соціального захисту в районах області під час днів обласної ради надано відповідні рекомендації керівництву районів та відповідним структурним підрозділам облдержадміністрації, на комісії розглядалися питання про придбання медичного обладнання для закладів охорони здоров`я області, їх кадрового забезпечення.
Активну участь беруть члени постійної комісії у роботі колегій управлінь облдержадміністрації, засідань експертних груп з визначення претендентів на присвоєння звання "Людина Року Миколаївщини".

Відяпін Віктор Олександрович є членом колегії управління охорони здоров`я облдержадміністрації, співголовою регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій інвалідів у Миколаївській області.

Кравченко Анатолій Миколайович є членом колегії головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації, спостережної комісії при облдержадміністрації.


УКРАЇНА
^

МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
РІШЕННЯ
Від 25 листопада 2011 року № 1

м.Миколаїв

Про звіт голови постійної комісії VII сесія шостого скликання

обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку

Заслухавши та обговоривши звіт голови постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку Відяпіна В.О., відповідно до пункту 8 частини першої статті 43, частини чотирнадцятої статті 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", на підставі статті 4.1. Регламенту Миколаївської обласної ради шостого скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 26 листопада 2010 року № 1, згідно зі статтею 29 Положення про постійні комісії Миколаївської обласної ради шостого скликання, затвердженого рішенням обласної ради від 26 листопада 2010 року № 2, обласна рада

ВИРІШИЛА:


  1. Звіт голови постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку взяти до відома.
  1. Рекомендувати постійній комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров'я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку у подальшій роботі більше уваги приділяти питанням щодо:


контролю за виконанням заходів обласної Програми "Репродуктивне здоров'я населення Миколаївської області", зокрема щодо створення обласного перинатального центру;
2
контролю за виконанням обласних програм та рішень обласної ради, що стосуються забезпечення кваліфікованими спеціалістами закладів охорони здоров'я у сільських населених пунктах;
розробки та внесення на розгляд обласної ради проектів обласних програм: "Здоров'я нації", запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань на наступні роки;
проведення виїзних засідань постійної комісії у районах та містах області;
вивчення досвіду роботи профільних постійних комісій інших обласних рад України.


Голова обласної ради І.С.Дятлов