asyan.org
добавить свой файл
1

ПОЛОЖЕННЯ

ПАТ «Прикарпаттяобленерго»

про конкурс дитячих творчих робіт «НАШ ЛЕЛЕКА»

І Вступ

У 2011 році ПАТ «Прикарпаттяобленерго» започаткувало спеціальну природоохоронну програму зі збереження біорізноманіття «Лелека». Екодіяльність енергетиків полягає у піднятті на спеціальні металеві платформи гнізд, що влаштовані птахами на діючих електричних опорах, підтримці центру реабілітації диких тварин, наукових орнітологічних дослідженнях, а також у приверненні уваги громадськості до питань охорони білого лелеки та проведенні освітніх заходів серед дітей. Зокрема енергетики розраховують на школярів, які можуть взяти під свою опіку лелечі сім’ї, зокрема ті, гнізда яких були переселені на платформи.
ІІ Мета конкурсу

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» оголошує і проводить конкурс дитячих творчих робіт за інформаційної та методичної підтримки природоохоронних організацій, а також сприяння освітніх закладів області. Мета конкурсу – зацікавити дітей та шкільні колективи Івано-Франківської області до участі в освітній програмі Західноукраїнського орнітологічного товариства «Лелека». Завданням конкурсу також є розвиток творчих здібностей учнівської молоді та їх спрямування у річище екоетичної діяльності, поєднання активної охорони природи та здобуття конкретних знань з творчістю, вироблення активної життєвої позиції та навчання бути відповідальним за стан довкілля.
ІІІ Учасники конкурсу

Учасниками конкурсу можуть бути окремі школярі та учнівські колективи Івано-Франківської області, що беруть участь в освітній програмі «Лелека» зі збору конкретної наукової інформації щодо стану популяції білого лелеки в Україні. Для реєстрації у Програмі слід заповнити відповідний бланк підтвердження (див. на сайті: http://aves.org.ua/pages/education.htm). Заповнену форму необхідно надсилати на адресу: Західноукраїнське орнітологічне товариство, ДПМ НАНУ, вул. Театральна, 18, Львів, 79008.
ІV Тематика та жанри творчих робіт

На конкурс приймаються творчі роботи, пов’язані з життям та захистом білого лелеки. Адже лелека з давніх-давен користується в Україні симпатією і повагою. В нашій державі цей птах охороняється законом «Про тваринний світ», також Боннською, Бернською та Рамсарською конвенціями, які Україна ратифікувала у 1996 році.

На конкурс приймаються:

  • літературні твори (легенда, казка, репортаж, стаття, гумореска тощо, які мають бути оформлені в електронному варіанті у форматі Word);

  • малюнки (форматом А4, виконані на папері будь-якою технікою);

  • фотографії (в електронному варіанті або надруковані на фотопапері розміром 15х21)


V Порядок проведення конкурсу

1. Конкурс стартує в Міжнародний день птахів – 1 квітня 2012 року і триває до кінця 2012 року.

2. Впродовж гніздового періоду лелек учасники виконують завдання освітньої програми «Лелека» та надсилають результати своїх досліджень до Західноукраїнського орнітологічного товариства. У цей же час діти готують свої творчі роботи на конкурс «Наш лелека».

3. Роботи (літературні твори та фотографії) слід надсилати на електронну адресу: Leleka@oe.if.ua, художні твори – на поштову адресу ПАТ «Прикарпаттяобленерго» з позначкою «Конкурс Наш лелека». Роботи на конкурс приймаються до 15 жовтня 2012 року. Роботи не рецензуються та не повертаються. До кожної конкурсної роботи слід додати дані про автора: ім’я та прізвище, вік, навчальний заклад, клас, населений пункт, обов’язково зазначити контактний телефон учасника, а також прізвище та ім’я вчителя.

4. Підведення підсумків творчого конкурсу можливе після опрацювання Західноукраїнським орнітологічним товариством даних щодо гніздування білого лелеки, що надсилають учасники освітньої програми «Лелека». До 15 грудня 2012 року ПАТ «Прикарпаттяобленерго» остаточно підведе підсумки конкурсу «Наш лелека». Результати конкурсу будуть повідомлені учасникам особисто та оприлюднені на сайті ПАТ «Прикарпаттяобленерго» www.oe.if.ua .
VІ Визначення переможців, критерії оцінки та відзнаки

Переможців конкурсу визначає Журі конкурсу, до складу якого входять представники ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Для вибору кращих робіт Журі може залучати на правах консультантів спеціалістів – партнерів енергокомпанії (Західноукраїнського орнітологічного товариства, Галицького національного природного парку, а також фахових письменників, художників чи фотографів).

Журі визначає одного переможця в кожній з трьох номінацій («Літературний твір», «Малюнок», «Фотографія»). Критерії оцінки творчих робіт: відповідність темі, оригінальність творчого задуму, новизна художніх рішень, думок, роздумів, художня вартість та рівень викладу, самостійність роботи. За наявності робіт, підведення підсумків конкурсу відбуватиметься в окремих вікових категоріях: молодша (1-4 класи), середня (5-9 класи) та старша (10-11 класи).

Усі учасники будуть нагороджені дипломами, а переможці – грамотами та цінними подарунками. Про церемонію нагородження переможців учасники будуть повідомлені додатково. Кращі творчі роботи будуть використані у тематичних публікаціях та продемонстровані на спеціальній виставці. Хід та результати конкурсу будуть висвітлюватися у регіональних засобах масової інформації, на сайті ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та його партнерів.
VІІ Контакти

ПАТ «Прикарпаттяобленерго»

76014, Україна, м. Івано-Франківськ,

вул. Індустріальна 34,

з позначкою «Конкурс Наш лелека»;

e-mail: Leleka@oe.if.ua;

довідки тел.: 0342 59-41-94.

www.oe.if.ua

Контактна особа: Тишко Ольга Степанівна