asyan.org
добавить свой файл
1

Неофіційний переклад

Заходи боротьби проти фінансування

розповсюдження зброї масового знищення

 • Наказ Президента 13382, виданий 28 червня 2005 року, надає повноваження Сполученим Штатам блокувати, або "заморожувати" активи, тих, хто розповсюджує зброю масового знищення (ЗМС) і тих, хто їх підтримує. Особам, включеним до переліку в рамках Наказу, забороняється доступ до фінансової та комерційної систем США і іншим особам США забороняється проводити опреції з ними.

 • Згідно до нових повноважень, Президент включив до переліку вісім організацій в Північній Кореї, Ірані та Сирії. Перелік цих організаційнаведено в Додатку до Наказу.

 • Установи, наведені у Додатку до Наказу Президента 13382, було включено до переліку не довільно, але ці організації широко відомі, як одні з найбільших розповсюджувачів ЗМС, чия діяльність явно підпадає під критерії наказу Президента 13382: вони або займались, або мали намір зайнятись діяльністю, що становить ризик сприяння розповсюдженню ЗМС, або засобів їх запуску. (Подальша інформація про ці організації - нижче по тексту).

 • Наказ також надає повноваження Державному секретарю та Міністру Фінансів США повноваження по додатковому включенню до переліку розповсюджувачів ЗМС і тих, хто підтримує діяльність по розповсюдженню.

 • Наказ надає новий інструмент боротьби з розповсюдженням ЗМС і є важливим кроком по втіленню зобов'язань в рамках резолюції РБ ООН 1540 по встановленню національного контролю проти фінансування розповсюдження ЗМС.

 • Ми також працюємо в контексті Ініціативи по Безпеці Розповсюдження ЗМС і у відповідності до резолюції РБ ООН 1540 для посилення співпраці з забезпечення втілення міжнародного законодавства проти торгівлі ЗМС іфінансових операцій, які її підтримують.

 • Ми прохаємо про підтримку Вашого уряду, щоб забезпечити, що компанії Вашої країни не проводять бізнес з організаціями, внесеними до переліку розповсюджувачів (організації, які безпосередньо розповсюджують та посередники, які діють від їх імені) відповідно до Додатку до Наказу Президента 13382.

 • Це продемонструє Вашу глобальну провідну роль по боротьбі з розповсюдженням та надасть сигнал можливим торговцям та фінансистам ЗМС, які працюють в рамках Вашої юрисдикції, що Ви не будете терпіти діяльність з розповсюдження ЗМС.

 • Ми розуміємо, що Ваш уряд може не мати законних повноважень, які б дозволили проводити юридичні дії проти фінансистів розповсюдження ЗМС. В такому випадку, ми закликаємо Вас розробити повноваження, подібні до Наказу Президента 13382 і вжити дій проти розповсюджувачів ЗМС і тих, хто їх підтримує.

 • До того ж, Служба фінансової розвідки США (СФР) зв'язалась з СФР Вашого уряду з конкретним проханням про обмін фінансовою інформацією стосовно організацій, наведених в Додатку Наказу Президента 13328. Ця ініціатива проводиться в рамках існуючої співпраці між СФР в боротбі з фінансуванням тероризму.

 • Ми розглядаємо цей запит як важливу частину наших спільних зусиль для розбудови співпраці проти торгівлі ЗМС відповідно до резолюції РБ ООН 1540 та Ініціативи по Безпеці Розповсюдження ЗМС і сподівається на швидку відповідь від Вашого СФР

Інформація про організації, визначені в рамках Наказу Президента


^ КОРЕЙСЬКА ТОРГОВА КОРПОРАЦІЯ ПО ГІРНИЧОМУ ВИДОБУТКУ” (КОМГО)

 • КОМГО є основним торговцем зброї в Пхеньяні і основним експортером товарів та устаткування, пов'язаного з балістичними ракетами та звичайною зброєю.

 • США неодноразово вводили санкції проти організації КОМГО протягом
  останніх десяти років за торгівлю ракетними технологіями.
^

КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК ТАНЧОН


 • Комерційний банк ТАНЧОН з головним офісом в Пхеньяні є наступником Корейської Корпорації кредитного банку Чангванг (КССВС) і є основним фінансовим агентом Північної Кореї з продажу звичайної зброї, балістичних ракет та товарів для зборки та виробництва такої зброї.

 • З кінця 198Ох, попередник Танчон, КССВС, отримував виручку від продажів товарів, пов'язаних зі зброєю, які було зконцентровано в ряді країн, в основному розташованих на Близькому Сході і в декількох Африканських країнах. Ця виручка надає Північній Кореї значну частку експортної виручки і фінансове допомагає Пхеняну у розробці власної зброї та закупках, пов'язаних зі зброєю.
^

КОРЕЙСЬКА ЗАГАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ РІОНБОНГ


 • Оборонний конгломерат Північної Кореї, Корейська загальна корпорація Ріонбонг, спеціалізується на придбанні оборонних виробництв Північної Кореї і підтримці військових продажів Пхеньяну, її внесено до спостережного переліку експортного контролю Сполучених Штатів та союзників США.

 • На Торгову групу Ріонбонг були спарямовані зусилля США та союзників по припиненню розповсюдження підконтрольних матеріалів та товарів, пов'язаних зі зброєю, зокрема балістичних ракет.

^ ОРГАНІЗАЦІЯ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ІРАНУ (АЕОІ)

 • АЕОІ, яка підпорядковується безпосередньо Президенту Ірана, є основним інститутом Ірана по дослідженням та розробці в сфері атомних технологій, включаючи програму збагачення урану в центрифузі та експериментальну програму лазерного збагачення урану і управляє загальною атомною програмою Ірану.


^ ОРГАНІЗАЦІЯ АЕРОКОСМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (АЮ)

- АЮ є дочірнім підприємством Міністерства оборони Ірану і Міністерства Збройних сил і логістики і є загальним менеджером та координатором Іранської ракетної програми та наглядає за всіма ракетними виробництвами Ірану.


^ ПРОМИСЛОВА ГРУПА ШАХІД ХЕММАТ (SHIG)

 • SHIG відповідає за програми Ірану по балістичним ракетам, з найбільш відомою серією балістичних ракет середньої дальності Шахаб, на базі розробленої в Північній Кореї ракети Но Донг.

 • Шахаб може нести хімічні, ядерні та біологічні боєголовки і має дальність щонайменше 1500 кілометрів. SHIG отримував допомогу від Китаю та Північної Кореї при робробці цієї ракети.


^ ПРОМИСЛОВА ГРУПА ШАХІД БАКЕД (SBIG)

SBIG є філіалом Організації аерокосмічної промисловості (АЮ) Ірану і також бере участь в Іранських ракетних програмах.

- Серед видів озброєння, SBIG виробляє ракету Фатех-110 з дальністю 200 кілометрів та ракетні системи Фаджр, серія ракет, розроблених в Північній Кореї по ліцензії SBIG, з дальністю від 40 до 100 кілометрів. Обидві системи можуть бути озброєні щонайменше хімічними боєголовками.

^ ЦЕНТР НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ І РОЗРОБОК (SSRC)

SSRC є установою Сирійського уряду, що відповідає за розробку та виробництво особливих видів озброєння і ракет для їх доставки.

 • S S RC займається також цивільними дослідженнями і пропагує цей вид своєї діяльності; однак, її діяльність по суті зосереджена на придбанні біологічної та хімічної зброї
 • ^ Повідомлення ФінСен до СФР

28 червня 2005 року, Президент підписав Наказ 13382 з метою проведення додаткових заходів в рамках боротьби з торгівлею зброєю масового знищення (ЗМС) шляхом блокування, або "замороження" активів осіб, які займаються розповсюдженням ЗМС та тих, хто їх підтримує і заборони особам США проводити економічні операції з ними. Таким чином, Президент включив до переліку вісім організацій з Північної Кореї, Ірану та Сирії, згідно до нових повноважень, наданих Наказом. На Службу контролю за закордонними активами (OFAC) Міністерства Фінансів СІЛА покладаються зобов'язання по адмініструванню та введенню в дію санкцій, накладених за цим Наказом. З метою просування поточних розслідувань і кращої оцінки впливу санкцій OFAC, через ФінСен прохає про надання інформації, такої як Звіти про підозрілу діяльність/Звіти про підозрілі транзакції, інформація кореспондентських рахунків та банківські відносини по кожному з восьми організацій:

ОРГАНІЗАЦІЯ АЕРОКОСМІЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ (також відома як САЗМАН САНАЙ ХАВА ФАЗА; також відома як АЮ), вул. Лангар, площа Нобонйад, Тегеран, Іран

ОРГАНІЗАЦІЯ АТОМНОЇ ЕНЕРГЕТИКИ ІРАНУ (також відома як САЗМАН-Е ЕНЕРДЖІ АТОМІ), а/с 14144-1339, кінець Норт Карегар авеню, Тегеран, Іран

КОРЕЙСЬКА ТОРГОВА КОРПОРАЦІЯ ПО ГІРНИЧОМУ ВИДОБУТКУ (також відома як КОРПОРАЦІЯ ЧАНГВАНГ СІНИОНГ; також відома як ГЕНЕРАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ ЗОВНІШНІХ ТЕХНОЛОГІЙ; також відома як ПІВНІЧНО-КОРЕЙСЬКА ТОРГОВА КОРПОРАЦІЯ ПО ГІРНИЧОМУ ВИДОБУТКУ; також відома як КОМГО) Центральний район, Пхен'янг, Північна Корея

КОРЕЙСЬКА ЗАГАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ РІОНБОНГ (також відома як КОРЕЙСЬКА ЗАГАЛЬНА КОРПОРАЦІЯ ЙОНБОНГ; раніше відома як ГЕНЕРАЛЬНА ТОРГОВА КОРПОРАЦІЯ ЛЬОНГАКСАН), район Пот'онганг, Корея, Північ; Раквон-донг, район Потхонганг, Піонгйанг, Північна Корея.

ЦЕНТР НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ І РОЗРОБОК (також відомий як ЦЕНТР ДЕТЮДИ Е РЕШЕРШ; також відомий як SSRC), а/с 44706 Дамаск, Сирія

ПРОМИСЛОВА ГРУПА ШАХІД БАКЕРІ (також відома як SBIG), Тегеран, Іран

ПРОМИСЛОВА ГРУПА ШАХІД ХЕММАТ (також відома як SHIG), шосе Дамаванд Тегеран, Тегеран, Іран

КОМЕРЦІЙНИЙ БАНК ТАНЧОН (раніше відомий як КРЕДИТНИЙ БАНК ЧАНГВАНГ; раніше відомий як КОРЕЙСЬКИЙ КРЕДИТНИЙ БАНК ЧАНГВАНГ), район Саемул 1-Донг Шонгчон, Пхен'ян, Північна Корея
^

Спрямовані фінансові заходи


 • Спрямовані фінансові заходи, подібні до зазначених у Наказі Президента 13382, включають не тільки блокування активів тих, хто розповсюджує ЗМС та мережі їх підтримки, а також:

 • Доповнення існуючих повноважень по боротьбі з розповсюдженням ЗМС, що забороняють економічні операції та надання допомоги організаціям, стосовно яких є підозри по розповсюдженню ЗМС;

 • Закриття розповсюджувачам ЗМС та тим, хто їх підтримує доступу до національної фінансової та комерційної систем і до міжнародних систем, при багатосторонньому використанні;

 • Заборона особам, які підпадають під юрисдикцію, або контроль національного уряду, включаючи фінансові установи, проводити операції з забороненими організаціями (тими, хто розповсюджує ЗМС та мережами їх підтримки), таким чином закрити інший шлях можливого надання підтримки розповсюджувачам ЗМС та мережам розповсюдження ЗМС;

 • Надання інформації третім сторонам, які можуть несвідомо сприяти, або іншим чином співпрацювати з організаціями; стосовно яких є підозри по розповсюдженню ЗМС; та відлякування тих, хто, можливо, за інших обставин, мав би бажання займатись розповсюдженням, або надавати підтримку розповсюдженню ЗМС.