asyan.org
добавить свой файл
1

Методика підписання петиції

Що має мати з собою людина, яка збирає підписи:
- 1-2 листки самої петиції, які не треба підписувати, а просто показувати людям, щоб роз”яснити, що ми підписуємо

- листи для підписів. На кожному листку – 20 місць для підписів. Починати наступний листок потрібно після завершення попереднього.

- ручки

- 60-100 маленьких листочків з текстом петиції (їх можна роздавати і залишати тим, хто хоче прочитати петицію повністю).
Як збирати підписи:

- звертатися до людей і пропонувати підписати петицію. Наприклад, можна говорити: „Доброго дня, ми збираємо підписи під петицією за розвиток велотранспорту в Україні. У петиції йдеться про необхідність вносити зміни до Державних будівельних норм (це застарілі норми, за якими зараз намагаються будувати велоінфраструктуру, і все розвалюється), до Правил дорожнього руху та інших документів. Ми підписуємо петицію по всій Україні, і потім передамо у Кабмін, Президенту та Верховній Раді. Результат буде опубліковано на нашому велосипедному сайті (скажіть, якому)”.

- якщо питають, хто організатор: „Ініціаторами підписання є сайт «Харків Турист» та „Асоціація велосипедистів Києва”), кияни підготували чернетку, в яку потім вносили зміни всі міста”.

- будьте ввічливі та чемні. Якщо людина не хоче підписувати петицію – не вимагайте, це її позиція, яку треба поважати. Можна подякувати і відійти.

- не дозволяйте людям підписуватися „за когось”. Все має бути чесно.

- ім’я та прізвище можна ініціалами, не повністю.

- якщо людина не хоче вказувати свою адресу, хай не вказує № будинку або квартири. Але це дуже небажано.

- неважливо, чи людина вказує адресу за пропискою, чи за місцем проживання.

- телефон бажано вказувати домашній, але мобільний теж припустимо

- якщо питають, чи не будуть десь використані дані цієї людини: „Ми ніде не будемо використовувати ці дані, окрім як для передачі в Кабмін, ВР і Президенту. Ми не ведемо ніякої бази”.

- ВАЖЛИВО!!! Не нумеруйте рядки з прізвищами людей. І не нумеруйте сторінки!!! Інакше потім це буде неможливо об”єднати в єдиний документ з єдиною системою нумерації.

- не скріплюйте листки степлером

- якщо у вас залишилися порожні поля знизу під підписами – не закреслюйте їх. Ми можемо дозбирати більше підписів.