asyan.org
добавить свой файл
1 2 3

інформаційний Звіт

про роботу Української асоціації районних та обласних рад

за січень-квітень 2013 року
Однією з основних цілей Асоціації є представлення спільних інтересів територіальних громад, органів місцевого самоврядування, що функціонують на місцевому та регіональному рівні в органах державної влади, захист їх прав та інтересів, у підготовці програм державної підтримки розвитку місцевого самоврядування, розробці проектів законодавчих актів з питань місцевого самоврядування.
Членство в Асоціації

Станом на 01 травня 2013 року до складу Асоціації входять: Верховна Рада АР Крим, 24 обласних рад, 391 районна рада, ( 80,1 % від загальної кількості районних рад ), 2 колективних члени: Тернопільська обласна асоціація органів місцевого самоврядування «Ради Тернопільщини» Асоціація органів місцевого самоврядування Харківської області. Всього: 418 членів
^ Нормотворча робота Асоціації

Нормотворча робота Асоціації полягала в проведенні експертизи, обговоренні членами Асоціації, підготовці пропозицій щодо проектів нормативних актів, які вносились на розгляд Кабінету Міністрів, профільних Комітетів Верховної Ради України а також розроблялися центральними органами виконавчої влади.

Перелік основних проектів та чинних нормативно-правових актів, які опрацьовувались в Асоціації:

 1. Проект Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Асоціацією надано пропозиції головному розробнику проекту Закону, а також забезпечено участь у роботі робочої групи по доопрацювання цього проекту та проведено засідання круглого столу з обговорення цього проекту. 24 квітня ц.р. доопрацьований робочою групою Нацдержслужби проект закону було розглянуто на засіданні Правління Асоціації в м. Дніпропетровську та прийнято відповідне рішення.

 2. Проект Закону «Про засади державної регіональної політики». Асоціацією надано пропозиції головному розробнику проекту Закону та забезпечено проведено засідання круглого столу з обговорення цього проекту. 24 квітня ц.р. доопрацьований Мінекономіки проект закону було розглянуто на засіданні Правління Асоціації в м. Дніпропетровську та прийнято відповідне рішення.

 3. Проект Закону «Про місцевий референдум» (реєстр. № 0867 від 12.12.2012). Асоціацією надано пропозиції профільному Комітету Верховної Ради України.

 4. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про освіту" (щодо безкоштовного підвезення дітей та педагогічних працівників у сільській місцевості) (реєстр. № 2243 від 07.02.2013). Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 5. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (щодо безкоштовного підвезення дітей та педагогічних працівників у сільській місцевості) (реєстр. № 2244 від 07.02.2013). Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 6. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо створення рівних можливостей для отримання освіти) (реєстр 2087-1 від 07.02.2013). Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 7. Проект Закону про внесення змін до статті 90 Бюджетного кодексу України (щодо включення видатків на деякі загальноосвітні навчальні заклади до видатків бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів) (реєстр. № 2087 від 24.01.2013).При цьому, зазначаємо, що аналогічний проект Закону (реєстр.№ 9327 від 21.10.2011 Верховна Рада України VI скликання) був підтриманий Асоціацією. Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 8. Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо підтримки загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості (реєстр. № 2280 від 12.02.2013), внесений народними депутатами Деркачем А., Шенцевим Д., Голубом О., Смітюхом Г., Волковим О., Пшонкою А., Мурєвим Є. Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 9. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальну середню освіту" щодо підтримки загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості (реєстр. № 2281 від 12.02.2013), внесений народними депутатами Деркачем А, Шенцевим Д., Голубом О., Смітюхом О., Волковим А., Пшонкою А., Мураєвим Є. Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 10. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо комплектації груп дошкільних навчальних закладів та врегулювання інших питань в галузі освіти) (реєстр. № 2322 від 18.02.2013), внесений народним депутатом Сичем О. Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 11. Проект Закону про встановлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів (реєстр. № 2352 від 20.02.2013). Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної ради України.

 12. Проект Постанови Верховної Ради України про впровадження мораторію на закриття навчальних закладів системи загальної середньої освіти, розташованих у сільській місцевості (реєстр. № 2367 від 21.02.2013). Висновок Асоціації направлено профільному Комітету Верховної Ради України.

 13. Проект закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо обслуговування місцевих бюджетів за доходами і видатками, що не враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів та доходами і видатками спеціального фонду) (р.н. 2283, від 12.02.2013 року). Опрацьовується Секретаріатом.

 14. Проект Закону «Про внесення змін до до статті 12 Закону Про засади запобігання і протидії корупції», розроблений Нацдержслужбою. Опрацьовується Секретаріатом та профільною Комісією Асоціації.

 15. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення керівників комунальних загальноосвітніх навчальних закладів (реєстр.№ 2528 від 13.03.2013). Опрацьовується Секретаріатом та профільною Комісією Асоціації.

 16. Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо питань фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (реєстр. № 2531 від 13.03.2013). Опрацьовується Секретаріатом та профільною Комісією Асоціації.

 17. Проект Закону про внесення змін до Глави 14 Бюджетного кодексу України (щодо до Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України та запропоновано провести з даного питання Комітетські слухання.

 18. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок знесення самочинно збудованих об’єктів будівництва», розроблений Держархбудінспекцією. Асоціацією надано пропозиції головному розробнику проекту. фінансування позашкільної освіти) (реєстр. № 2490 від 07.03.2013). Опрацьовується Секретаріатом та профільною Комісією Асоціації.

 19. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо питань фінансування загальноосвітніх навчальних закладів (реєстр. № 2530 від 13.03.2013). Опрацьовується Секретаріатом та профільною Комісією Асоціації.

 20. Проект Державної Стратегії регіонального розвитку України, головний розробник Мінекономрозвитку. Асоціацією надано пропозиції до структури Стратегії та її змісту головному розробнику.

 21. Проект Закону «Про внесення змін до Закону «Про статус народного депутата України»» (щодо прав народних депутатів України у взаємовідносинах із органами місцевого самоврядування)(реєстр. № 1255 від 11.01.2013). Асоціацією надано пропозиції до цього проекту профільному Комітету.

 22. Проект Закону України «Про перелік адміністративних послуг та плату (адміністративний збір) за їх надання», було опрацьовано Секретаріатом та профільною Комісією Асоціації, про що повідомлено Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

 23. Житловий кодекс України в частині порядку про переведення приміщень з житлового фонду у нежитловий. Висновок Асоціації надано

 24. Проект Постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2014 рік (реєстр. № 2769 від 10.04.2013) В рамках Національного конгресу місцевого самоврядування надано пропозиції до цього проекту головному розробнику – Мінфіну. Крім цього дане питання 24 квітня ц.р. було розглянуто на засіданні Правління Асоціації в м. Дніпропетровську та прийнято відповідне рішення.

 25. Проект Указу Президента України про затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України, розроблений Мінрегіоном. Асоціацією неодноразово вносилися пропозиції до проекту Концепції, представники Асоціації брали активну участь на стадії розробки проекту Концепції та експертизи перед внесенням на розгляд Кабінету Міністрів України.

 26. Концепція змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Підготовлена профільною Комісією Конституційної асамблеї до якої входить Президент Асоціації Чернов С.І.Звернення Асоціації

 1. Звернення до Голови Верховної Ради України стосовно законодавчого урегулювання питання проведення чергових місцевих виборів від 18.01.2013 (№П01-06/7).

 2. Звернення до Верховної Ради України,  Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2013 року щодо внесення змін до Кодексу України «Про надра»; до Типового положення «Про бухгалтерську службу бюджетної установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 року №59». (ознайомитись з текстом звернень Ви можете на сайті Асоціації у розділі «Рішення Правління Асоціації»)

 3. Звернення до Кабінету Міністрів України, Міністерства Фінансів України, Комітету Верховної Ради України, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування щодо проекту Основних напрямів бюджетної політики України на 2014 рік (ознайомитись з текстом звернень Ви можете на сайті Асоціації у розділі «Рішення Правління Асоціації»)


взаємодія з кабінетом Міністрів України

^ 5 лютого 2013 року відбулась робоча зустріч керівництва Української асоціації районних та обласних рад з Віце-прем’єр-міністром України Вілкулом О.Ю. На зустрічі було обговорено низку питань щодо регіонального розвитку, територіальної організації влади та забезпечення умов для ефективної діяльності органів місцевого самоврядування.

Президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов у своєму виступі інформував Віце-прем’єр-міністра про основні завдання Асоціації і підкреслив про зацікавленість Асоціації в поглибленні взаємодії з центральними та місцевими органами виконавчої влади з метою координації зусиль у вирішенні, як поточних проблем, так і стратегічних завдань, що стоять перед Урядом та місцевими органами влади. Одне із ключових завдань – підкреслив Сергій Чернов – ухвалити Концепцію територіальної організації влади та реформування місцевого самоврядування, яка була ініційована Асоціацією ще два роки тому, проект якої неодноразово обговорювався в регіонах, на інших всеукраїнських і міжнародних форумах та підтриманий як експертами Ради Європи так і Конституційною Асамблеєю України. Цей документ має стати платформою для розробки низки законодавчих актів для забезпечення реформ.

Крім цього учасники зустрічі обговорили низку інших питань, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, щодо шляхів підтримки Урядом проектів та програм місцевого і регіонального розвитку, зокрема програми «доступне житло», розв’язання проблеми передачі водойм в комунальну власність. Також представники Асоціації звернулись до Віце-прем’єр-міністра з прохання підтримати ряд інших ініціатив, особливо в частині зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

В зустрічі взяли також участь: Качний О. С. - віце-президент Асоціації з економічних питань та зовнішніх зносин, голова Київської обласної ради; Пундик М. В. - віце-президент Асоціації з гуманітарних питань та кадрової політики в органах місцевого самоврядування, голова Одеської обласної ради; Татусяк С. П. - віце-президент Асоціації з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, голова Вінницької обласної ради; Ковальчук М. М. - голова Комісії Асоціації з питань бюджетної та податкової політики, голова Кіровоградської обласної ради; Пелих В. Г. - голова Комісії Асоціації з питань економічного розвитку, комунальної власності та земельних відносин, голова Херсонської обласної ради.

***

Віце-президент Асоціації, голова Вінницької обласної ради Сергій Татусяк брав участь в щотижневих засіданнях Кабінету Міністрів України – як представник всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування. (Довідково: Постановою №1065, від 21 листопада 2012 року внесено доповнення до Регламенту Кабінету Міністрів України такого змісту: «У засіданні Кабінету Міністрів під час розгляду питань, що стосуються функціонування місцевого самоврядування, прав та інтересів територіальних громад, місцевого та регіонального розвитку, може брати участь уповноважений представник всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування з правом дорадчого голосу»).

Інформаційно-роз’яснювальна робота.

За звітній період (січень - квітень 2013 року) на офіційному сайті Асоціації було розміщено понад 200 статей та новин, які висвітлюють новини місцевого самоврядування України, діяльність Асоціації та її керівних органів, діяльність членів Асоціації, новини законодавства, роз’яснення стосовно деяких нормотворчих актів. Постійно діє «Стрічка регіональних новин» до якої щодоби додається в середньому 20 посилань на новини з сайтів членів Асоціації. Користувачами сайту стало більше 30 000 осіб.

За звітній період Секретаріатом Асоціації забезпечено підготовку та видання наступних інформаційних матеріалів:

 1. Роз’яснення стосовно застосування положень Закону України «Про доступ до публічної інформації».

 2. Роз’яснення стосовно діяльності архівних установ районів, надане Державною архівною службою України.

 3. Роз’яснення стосовно застосування положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

 4. Роз’яснення стосовно застосування положень Закону України «Про захист персональних даних», надане Державною службою України з питань захисту персональних даних.

 5. Роз’яснення стосовно плати за оренду комунального майна, надане Фондом Державного майна України.

Із змістом роз’яснень можна ознайомитись на сайті Асоціації в рубриці «Роз’яснення».
Участь Асоціації в консультативно-дорадчих органах

^ Конституційна Асамблея України

Участь президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Чернова С.І. в роботі Конституційної Асамблеї України, зокрема в опрацюванні проекту Концепції змін до Конституції України в частині місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

^ Рада регіонів при Президентові України

Участь членів Правління 21 березня поточного року в засіданні Ради регіонів на якому було розглянуто проект Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в України.

Радою Регіонів прийнято рішення про проведення широкої роз’яснювальної роботи щодо положень цього проекту Концепції серед органів місцевого самоврядування та територіальних громад України.

^ Координаційна рада з питань розвитку громадянського суспільства

Участь президента Асоціації, голови Харківської обласної ради Чернова С.І. в роботі Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства , зокрема 19 квітня поточного року було схвалено пропозиції щодо проекту Закону «Про свободу мирних зібрань», підготовлений громадськістю, та ініційовано внести проект Закону на розгляд Верховної Ради України.

На засіданні робочої групи з питань місцевої демократії та самоорганізації населення Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства, яку очолює президент Асоціації Чернов С.І., 16 квітня поточного року було розглянуто наступні законопроекти:

проект Закону України «Про місцевий референдум», що готується профільним Комітетом Верховної Ради України до другого читання;

проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення», що готується профільним Комітетом Верховної Ради України до другого читання;

проект Закону України «Про загальні збори (конференції) членів територіальної громади за місцем проживання»;

проект Закону «Про органи самоорганізації населення» (нова редакція).

За підсумками дискусії Робоча група ухвалила рішення підтримати ці законопроекти та рекомендувати їх до розгляду на одному з найближчих засідань Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства для остаточного їх затвердження та подальшого подання у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України.

На наступних засіданнях буде обговорено впровадження Закону України «Про громадські об’єднання», регіональних програм сприяння розвитку громадянського суспільства, Концепцію модернізації системи організаційно-правового забезпечення місцевої демократії в Україні, яка була напрацьована Комісією з питань адміністративно-територіального устрою і місцевого самоврядування Конституційної Асамблеї України.

^ Робочі групи та інші консультативно-дорадчі органи центральних органів виконавчої влади та Комітетів Верховної Ради України

Робоча група з доопрацювання проекту Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» при Нацдержслужбі. До складу входять представники Асоціації.

Робоча група з підготовки до другого читання проекту Закону «Про місцевий референдум» при профільному Комітеті Верховної Ради України. До складу входять представники Асоціації.
міжнароднА діяльність асоціації

У січні 2013 року Асоціацію прийнято до складу Ради Європейських Муніципалітетів та Регіонів (далі скорочено CEMR).

CEMR є міжнародною неприбутковою асоціацією відповідно до французького законодавства 1901 року.

Основоположними цілями CEMR є:

забезпечувати, зміцнювати та захищати самостійність місцевих і регіональних влад;

сприяти діяльності місцевих та регіональних органів влади, охороняти їх свободи та сприяти їх процвітанню, зокрема, шляхом розвитку міжмуніципального співробітництва;

розвивати європейський дух серед місцевих і регіональних влад з метою сприяння об’єднанню європейських держав на основі самостійності цих спільнот;

забезпечувати участь і представництво місцевих та регіональних влад в європейських і міжнародних організаціях;

досягати створення в існуючих і майбутніх європейських інституціях асамблей/асоціацій, що представляють місцеві і регіональні влади

Крім того, враховуючи міжнародні та європейські хартії та інші інструменти з питань захисту прав людини та місцевого і регіонального врядування, CEMR визначила такі завдання:

впливати на європейське законодавство, зокрема шляхом забезпечення консультацій з місцевими та регіональними владами;

просувати принципи доброго врядування серед своїх членів і забезпечувати участь громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні;

стимулювати обмін кращими практиками серед своїх членів;

сприяти європейським місцевим і регіональним владам у розвитку міжнародного співробітництва.
^ Засідання Правління Асоціації
24 квітня 2013 року у м. Дніпропетровську відбулося засідання Правління Асоціації, на якому було розглянуто низку важливих та актуальних питань, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування, діяльності Асоціації та ухвалено відповідні рішення.

Головував на засіданні Правління президент Асоціації, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.
^ Рішення Правління Асоціації:

1. Про прийняття до Асоціації нових членів

Розглянувши рішення рад про вступ до Української асоціації районних та обласних рад та у відповідності до ст. 4 Статуту Асоціації, Правління вирішило прийняти в члени Асоціації наступні ради:

  • Гуляйпільску районну раду Запорізької області;

  • Козівську районну раду Тернопільської області;

  • Красногвардійську районну раду Автономної Республіки Крим;

  • Приморську районну раду Запорізької області;

  • Ренійську районну раду Одеської області;

  • Чутівську районну раду Полтавської області.


2. Про зміни у складі Ревізійної комісії Асоціації

Розглянувши заяву голови Макарівської районної ради Київської області Гудзя Віктора Михайловича про його добровільну відставку, як члена Ревізійної комісії Української асоціації районних та обласних рад, Правління вирішило взяти до відома заяву та припинити його повноваження як члена Ревізійної комісії Асоціації і внести дане рішення для затвердження на черговий З’їзд Асоціації.\
^ 3. Про внесення змін до складу Правління Асоціації

З метою приведення персонального складу Правління Української асоціації районних та обласних рад у  відповідність до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» та ст. 5.3.1. Статуту Асоціації, Правління вирішило (з подальшим внесення даного рішення для затвердження на черговий З’їзд Асоціації):

1. Вивести зі складу Правління у зв’язку з втратою статусу повноважного представника Асоціації Тессіо Олега Болеславовича (Бериславська районна рада Херсонської області) і Христюка Дмитра Вікторовича (Баришівська районна рада Київської області).

2.  Вивести зі складу Правління у зв’язку з прийняттям відповідного рішення повноважних представників членів Асоціації Дехтярчука Олександра Володимировича (Дубенська районна рада Рівненської області).

3. Враховуючи пропозиції повноважних представників членів Асоціації у Донецькій, Житомирській, Київській, Рівненській та Херсонській областях, ввести до складу Правління Асоціації:

 • Габенця Володимира Васильовича – голову Брусилівської районної ради Житомирської області;

 • Гудзя Віктора Михайловича – голову Макарівської районної ради Київської області;

 • Снігур Ларису Олександрівну — голову Цюрупинської районної ради Херсонської області;

 • Хадаєва Віталія Семеновича – голову Тельманівської районної ради Донецької області;

 • Хутиза Рустама Хамзетовича – голову Острозької районної ради Рівненської області.следующая страница >>