asyan.org
добавить свой файл
1

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Хмельницької обласної ради до Кабінету Міністрів України

щодо відновлення гарячого водопостачання населенню окремих міст області
Ми, депутати Хмельницької обласної ради, звертаємося до вас у зв’язку з припиненням гарячого водопостачання в окремих населених пунктах області. Так, з 10 вересня 2012 року котельні у містах Хмельницький, Кам’янець–Подільський, Красилів, Старокостянтинів та Волочиськ відключені від газопостачання та опломбовані, а отже населення цих міст не отримує послуги з гарячого водопостачання, що викликало обурення жителів і соціальну напругу у зазначених населених пунктах.

Основною причиною ситуації, що склалася, газопостачальні підприємства визначають борги за природний газ, спожитий теплопостачальними підприємствами за минулий опалювальний період. Фактичний стан розрахунків за вказаний сезон становить майже 65 відсотків.

Загальна заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики становить 132,7 млн грн, у тому числі: заборгованість різниці в тарифах - 109,8 млн грн; борг установ, які фінансуються з державного бюджету - 13 млн грн; невідшкодовані пільги і субсидії - 3,4 млн гривень. У цілому - 127,9 млн гривень. За умови відшкодування коштів з цих джерел борги майже повністю погашаються (98%).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.06.2012 № 517 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2012 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування» Хмельницькій області виділено лише 3,9 млн грн на погашення різниці у тарифах або 2,3% від потреби, тоді як при пропорційному розподілі область мала би отримати щонайменше 70 млн гривень.

Без надання державою субвенції у повному обсязі на погашення вказаної різниці, 100% розрахунків підприємств з державного бюджету, отримання передбачених пільг і субсидій теплопостачальні підприємства області ліквідувати борг не зможуть.

На місцевому рівні вживаються усі можливі заходи для поліпшення ситуації. Разом з тим, неодноразові звернення керівництва області, міських голів до НАК «Нафтогаз України» про виділення природного газу на потреби гарячого водопостачання враховані лише частково. Виділено незначні ліміти, які дозволили подати гарячу воду на вихідні - 22, 23, 29 та 30 вересня.

Просимо вас сприяти вирішенню вищезазначеного проблемного питання, а саме виділенню коштів для ліквідації вказаної заборгованості перед газопостачальними підприємствами, якнайшвидшому відновленню гарячого водопостачання жителям названих міст Хмельницької області та упередженню виникнення подібних ситуацій у майбутньому.

Схвалено

на тринадцятій сесії обласної ради

26 вересня 2012 року