asyan.org
добавить свой файл
1


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Хмельницької обласної ради

до Кабінету Міністрів України щодо врегулювання питання

збору та утилізації небезпечних відходів енергоощадних ламп
Україна здійснює заходи із запровадження енергозберігаючих технологій. На жаль, вони носять несистемний характер, про що свідчить приклад впровадження енергоощадних ламп, які містять токсичний метал - ртуть.

З одного боку Уряд своїм розпорядженням заборонив бюджетним організаціям з 1 січня 2009 року купувати лампи розжарювання, а з іншого - не забезпечив прийняття нормативно-правових актів, що врегульовували б діяльність виробника чи імпортера ртутних ламп щодо збору та утилізації небезпечних відходів, які вже сьогодні викидаються на смітники.

Як уже зазначалося, кожна така лампа містить ртуть, яка вважається однією з найтоксичніших речовин, відомих людині. Вона здатна впливати не тільки на фізичний стан людини, але й на її психічне здоров'я і може спричиняти розлад роботи м'язів, поганий сон, постійні головні болі, дратівливість, аж до божевілля.

Особливо вразливі до цього токсичного металу жінки та діти.

Кількість ртутних енергоощадних ламп, ввезених з-за кордону (Китай, Польща, США…) та вироблених у нашій країні, ніхто не обліковує та не контролює.

Звісно, що про заборону енергоощадних ламп не йдеться. Однак, якщо державні органи лобіюють перехід на ці освітлювальні прилади, то необхідно, аби ті ж самі державні органи подбали й про утилізацію небезпечних відходів. Має бути встановлена жорстка відповідальність виробника та імпортера ртутних ламп за порушення умов їх утилізації та запроваджено позитивний досвід західних країн, які подбали про захист своїх споживачів.

Депутати Хмельницької обласної ради звертаються до Кабінету Міністрів України щодо необхідності термінового здійснення нормативно-правових заходів для забезпечення інформування наших громадян про токсичну продукцію, її безпеку та про можливість поводження з нею після закінчення терміну експлуатації.
Схвалено

на четвертій сесії обласної ради

18 травня 2011 року