asyan.org
добавить свой файл
1

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Хмельницької обласної ради до

Верховної Ради України
Депутатський корпус Хмельницької обласної ради стурбований станом будівництва доступного житла в регіоні та впровадження «пілотних» проектів будівництва доступного житла. Нині у цій сфері існує низка не вирішених законодавчо питань, що стримує темпи реалізації заходів державної та регіональних програм будівництва доступного житла. Так, в діючих законодавчих актах чітко не виписані такі питання:

- надання земельних ділянок під будівництво доступного житла без проведення аукціонів;

- здешевлення іпотечних кредитів для громадян, що бажають стати учасниками програм будівництва доступного житла;

- надання громадянам податкового кредиту на здійснені видатки для будівництва доступного житла;

- механізм розподілу коштів державного бюджету, передбачених на будівництво доступного житла, між регіонами країни;

- інвестування будівництва житла із залученням коштів житлово-будівельних кооперативів тощо.

Відповіді на ці та інші питання в певній мірі дають два законопроекти, прийняті Верховною Радою України за основу, проте винесення їх на друге читання затримується.

Так, законопроект «Про забезпечення громадян доступним житлом» (№4124/п) прийнято за основу Постановою Верховної Ради України від 10 лютого 2010 року N1863-VI та надано на доопрацювання Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики.

Законопроект «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо залучення інвестицій житлово-будівельних кооперативів у масове житлове будівництво» (№3545/п), прийнятий за основу Постановою Верховної Ради України від 8 вересня 2011 року N 3729-VI, виносився на розгляд Верховної Ради України 9 грудня 2011 року, проте був знятий з розгляду і повторно направлений на доопрацювання в Комітет Верховної Ради України з питань економічної політики.

З метою активізації житлового будівництва в регіонах України, успішної реалізації «пілотних» проектів будівництва доступного житла в рамках національного пріоритету «Нова якість життя», вирішення та врегулювання ряду організаційних, правових та економічних питань, Хмельницька обласна рада звертається з клопотанням прискорити розгляд законопроектів «Про забезпечення громадян доступним житлом» та «Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо залучення інвестицій житлово-будівельних кооперативів у масове житлове будівництво» та прийняття відповідних законів.

Схвалено

на сьомій сесії обласної ради

21 грудня 2011 року