asyan.org
добавить свой файл
1

Ендоскопічна служба


В1974 році на базі обласної лікарні у гастроентерологічному відділенні був відкритий ендоскопічний кабінет. Засновником і організатором роботи з ендоскопічних обстежень шлунково-кишкового тракту в умовах спеціалізованого кабінету стала Марія Сергіївна Яснолобова, медсестра Радчук Г.А.
Яснолобова М.С.- лікар гастроентеролог-ендоскопіст з багатим практичним досвідом, першою в області почала проводити ендоскопічні обстеження шлунково-кишкового тракту, протягом 28 років очолювала ендоскопічну службу області. Первинну підготовку з ендоскопії всі лікарі-ендоскопісти області отримували саме у Марії Сергіївни Ясно лобової. Нею були впроваджені нові методи досліджень в діагностиці та оцінюванні динаміки захворювань органів травлення, а саме ерозійно-виразкових уражень верхнього відділу шлунково-кишкового тракту, хронічних гастритів, пухлин шлунка, товстої кишки та інших. І сьогодні Марія Сергіївна Яснолобова-блискучий лікар-ендоскопіст, продовжує працювати в лікарні, передає свій досвід молодим лікарям.


У 1976 році був відкритий бронхоскопічний кабінет, де почали проводитись піднаркозні бронхоскопії, які виконував лікар бронхолог-пульмонолог Лоза Євген Олексійович, медсестра Талденко Л.Д. З 1985 року ендоскопічні обстеження бронхолегеневої системи проводяться фіброволоконними бронхоскопами. Їх ефективно виконував Лоза Є.О., медсестри Манджай І.М., Богданова В.П., які продовжують працювати в лікарні.

Євген Олексійович Лоза, досвідчений лікар, прекрасний діагностик, за багаторічний період роботи значно розширив діапазон методик досліджень, накопичив колосальні знання про характерні ознаки захворювань та їх виявлення при проведенні бронхоскопічного обстеження, зокрема хронічних захворювань легенів, кровотеч, пухлин, тощо. Особливу увагу приділяє Євген Олексійович Лоза профілактичним обстеженням, контролю за ефективністю терапії та оглядам пацієнтів з так званих груп ризику, щодо специфічних хвороб легенів, в першу чергу туберкульозу.


В 1985 році були відкриті 2 ендоскопічні кабінети: в поліклінічному та хірургічному відділеннях лікарні.


В поліклініці ендоскопічні обстеження шлунково-кишкового тракту проводили Ясно лобова М.С., Сніцар О.В. В ендоскопічному кабінеті хірургічного відділення працювали лікарі-хірурги Новиков М.Ю., Пустовий А.І., Борисенко О.І., медсестри Бага Л.І., Богданова В.П.

У 1992 році на базі обласної лікарні організовано ендоскопічне відділення зі штатом у 10 спеціалістів, а саме 4 посади лікарів, 4-медичні сестри та 2-молодші медсестри.

З 1992 до 2000 року ендоскопічне відділення очолювала Ясно лобова М.С., старшою медсестрою була Радчук Г.А.

Після відкриття центру шлунково-кишкових кровотеч у 2000 році було введено додатково 4 посади ургентного лікаря-ендоскопіста та 4 посади медсестри. З 2002 року ендоскопічне відділення має 19 посадових одиниць: 8,5 посади лікаря; 8,5 посади медсестри та 2 посади молодшої медсестри.

З 2002 року ендоскопічне відділення очолює Бабак Віра Павлівна, старша медсестра Лукіна Світлана Іванівна.

Ендоскопічне відділення виконує весь обсяг діагностичних та лікувальних ендоскопічних досліджень шлунково-кишкового тракту і бронхолегеневої системи, функції організаційно-методичного центру з ендоскопії в області.

В 2007 році для ендоскопічного відділення придбаний сучасний відеоендоскопічний цетр «Олімпас» CV-70 з відеогастроскопом та відеоколоноскопом. Центр має високі діагностичні можливості завдяки багаторазовому збільшенню зображення, що дозволяє виявляти злоякісні захворювання на ранніх стадіях, є можливість збереження відеоінформації на паперових та електронних носіях.