asyan.org
добавить свой файл
1

Прес-реліз

Внаслідок складної соціально-політичної ситуації в країні, подій останніх місяців у багатьох містах значно збільшилась потреба у наданні психологічної допомоги населенню, учасникам подій, постраждалим та їх родичам, родичам загиблих. Аналіз ситуації показує, що учасники і жертви подій потребують негайної психологічної допомоги. Найбільш розповсюдженими проблемами є: гострі емоційні розлади, реактивні стани, посттравматичні стресові розлади, горе, переживання втрати близьких, дезорієнтація та панічні напади.

Психологічною службою системи освіти області вживаються термінові заходи щодо надання психологічної допомоги населенню, учасникам подій, постраждалим та їх родичам, родичам загиблих.

26 лютого на базі Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-нарада «Психологічна допомога постраждалим унаслідок суспільно-політичних подій». У заході взяли участь керівники системи освіти області, керівники закладів охорони здоров’я, психологи, психіатри, психотерапевти, керівники районних та міських психологічних служб та голови методичних об’єднань практичних психологів. У ході роботи розглядалося питання створення в області пунктів психологічної допомоги для проведення індивідуальної і групової роботи з учасниками подій, постраждалими та їх родичами.

Працівниками психологічної служби системи освіти створено центри психологічної допомоги при кожній районній та міській психологічній службі системи освіти.

Діяльність центрів триватиме з 4.03.2014 р. до 23.05.2014 р.

Координацію роботи центрів покласти на методистів Р(М)МК (ІМЦ) з психологічної служби (додаток 1).

До роботи в центрах у першу чергу залучатються практичні психологи, які мають додаткову психотерапевтичну освіту (додаток 2).

Консультанти центрів здійснюють діяльність за рахунок робочого часу відповідно до графіків, затверджених начальниками відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій (виконавчих комітетів міських рад) з понеділка по п’ятницю з 13.00 до 17.00 год.

Івано-Франківський обласний центр практичної психології і соціальної роботи здійснює супервізійну підтримку практикуючих психологів, що працюють у центрах психологічної допомоги, щочетверга з 14.00 до 17.00 год. в приміщенні Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (пл. Міцкевича, 3, каб. 105) та Центру планування сім’ї «Дівія» (вул. Чорновола, 59а, 1 поверх, каб. 123).

Координація діяльності центрів психологічної допомоги та центру, що надаватиме супервізійну підтримку, покладена на директора обласного центру практичної психології і соціальної роботи Л. Підлипну

(тел. 0509841850).

Всім, хто потребує допомоги необхідно звертатись до консультативних центрів за територіальним розташуванням.

Просимо представників ЗМІ розповсюдити інформацію про роботу центрів психологічної допомоги населенню.

Боротьба за життя і здоров’я людей продовжується.