asyan.org
добавить свой файл
1

Додаток

до рішення двадцятої (позачергової) сесії районної ради

від 25 грудня 2013 року № 11
ІНФОРМАЦІЯ

про хід виконання Програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів Старокостянтинівського району інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" на 2011- 2015 роки
В 35 загальноосвітніх навчальних закладах налічується 320 персональних комп’ютерів різних типів та 46 навчально-комп'ютерних комплексів. З них:

  • 30 комп’ютерів встановлені в шкільних методичних кабінетах чи кабінетах адміністрації школи;

  • 6 – в шкільних бібліотеках;

  • 245 – в ЗОШ І-ІІІ ступенів;

  • 73 – в ЗОШ І-ІІ ступенів;

  • 4 – в ЗОШ І ступеня;

  • 2 – в РЦДТ та ДЮСШ.

За кошти обласного бюджету закуплено в 2011 році 3 навчальних комп’ютерних комплекси комплектацією 1+4, 1 ноутбук та проектор на загальну суму 157510 грн. В 2012 році – 1 навчальний комп’ютерний комплекс з комплектацією 1+7, 1 - з комплектацією 1+5, 14 ноутбуків, 15 персональних комп’ютерів на загальну суму 263436 грн.

На одне робоче місце, обладнане сучасним комп'ютером, у середньому по району припадає 10,1 учня 1-11 класів, 5,8 учнів 5-11 класів. Цей показник дещо кращий прогнозованого показника – 12 учнів 1-11 класу на один комп’ютер. Проте, варто відмітити, що частина комп’ютерної техніки (42% – 133 комп’ютери) встановлена до 2006 року та є морально-застарілою і потребує заміни.

З метою забезпечення вільного доступу до електронних інформаційних ресурсів адміністраціями загальноосвітніх навчальних закладів розроблені графіки роботи комп'ютерних класів.

З 1 вересня 2013 року, згідно нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, в навчальних закладах району введено вивчення інформатики в 2 та 5 класах.

Інформатику в 2 класі читають 33 вчителя. Із них 30 – з вищою освітою. Вчителів вищої кваліфікаційної категорії – 10, першої – 9, другої – 3, вчителів кваліфікаційної категорії "спеціаліст" – 11. Мають звання "вчитель-методист" – 2 педагога, "старший вчитель" – 3. Кількість комп’ютерів на одного учня-другокласника – 1,1.

Інформатику в 5 класі викладають 30 вчителів, всі з вищою освітою. З них: 24 вчителя вищої кваліфікаційної категорії, 1 вчитель І категорії, 4 – ІІ категорії та 1 вчитель кваліфікаційної категорії "спеціаліст". Кількість учнів 5 класу на 1 комп'ютер – 0,7.

Для забезпечення якісного викладання інформатики в 2 та 5 класах підготовлені посібники, проведено семінарські заняття.

Для якісної організації навчально-виховного процесу у навчальних закладах району використовується 22 ноутбуки та 7 мультимедійних проекторів в комплекті з екранами, що дає можливість проводити уроки з використанням інформаційних комп’ютерних технологій в класних кімнатах та навчальних кабінетах. В Староостропільському НВО у кабінеті інформаційних технологій встановлена мультимедійна дошка, придбана за кошти обласного бюджету.

В школах проводяться навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій. Як результат – 215 педагогічних працівників отримали сертифікати за програмою Microsoft "Цифрові технології", 275 – "Інтел. Навчання для майбутнього", 49 – "Вчителі в онлайні", 405 – "Інтел. Партнерство в навчанні". Навчання вчителів проводиться на безкоштовній основі за принципом: навчався сам – навчи іншого.

За наслідками моніторингового дослідження, яке, згідно річного плану роботи районного методичного кабінету було проведено навесні 2012 року, усі 100% вчителів навчальних закладів району володіють інформаційними комп’ютерними технологіями. Усі педпрацівники проходять курсову підготовку підвищення кваліфікації з елементами дистанційного навчання.

Два роки поспіль Старокостянтинівський район тримає в області першість по створенню електронних посібників. 11 посібників, створених вчителями району, отримали дипломи переможців обласної виставки педагогічних інновацій "Хмельниччина на шляхах реформування". 3 роботи, виставленні на освітянській платформі "Щоденник", отримали дипломи переможців, а їх автори – цінні подарунки.

34 навчальних заклади мають доступ до мережі Інтернет. У 70% провайдер – Інтертелеком. Оплату за послуги інтернетом загальноосвітні навчальні заклади здійснюють власним коштом.

Станом на 05.09.2013 року функціонує 38 веб-сайтів (31 – ЗОШ, 1 – РЦДТ, 6 – ДНЗ). Завершується робота по створенню сайтів усіх навчальних закладів району.

Методисти районного методичного кабінету є адміністраторами сайту вчителів природничо-математичних дисциплін, сайту вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін, сайту психологічної служби району. Завершується робота по створенню сайту початкової освіти, сайту дошкільної освіти та логопедичної служби району.

Сайт Лажівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на обласному конкурсі сайтів зайняв ІІ місце (2013 рік), роботу сайту відділу освіти райдержадміністрації (2011 рік, 2012 рік) було нагороджено грамотами ІІІ ступеня.

Є ряд питань, які потребують вирішення: стан забезпеченості персональних комп’ютерів ліцензійним програмним забезпеченням; використання комп'ютерної техніки для ведення бібліотечного фонду шкільних бібліотек; зменшення показника кількості комп'ютерів, встановлених до 2006 року (застарілі і потребують модернізації).

Начальник управління освіти,

молоді та спорту райдержадміністрації Р.А.Кривенький