asyan.org
добавить свой файл
1


Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека
Довідка про культурне життя області

Вип.4

2014р.
Театрально-концертне життя
Зал камерної та органної музики м. Рівне

3 квітня – «Вечірні музики Катерини Огаркової запрошують…».

7 квітня – О. Саратський – Джаз - кантата «Рух» для фортепіано, хору та струнного оркестру на вірші Л. Українки, В. Симоненка, Р. Кіплінга, О. Олеся, П. Маги, Л. Долик та С. Почаївського. Виконують: О. Саратський (ф-но, Київ), зведений хор музучилища та кафедри хорового диригування РДГУ (диригент О. Одинець), академічний камерний оркестр РОФ (диригент Ю. Скрипник).

10 квітня – «Концерт у солом’яних капелюшках – неділя за містом» К. Дебюссі, М. Равель, Ж. Бізе, Г. Форе та інші у виконанні Анн Баке (спів), Катерін Веіль (фортепіано), Ізабель Гранде (фортепіано). Проект Французького інституту в Україні у партнерстві з Альянс Франсез м. Рівне.

13 квітня – «Органна академія для дітей та їх батьків» із циклу «Дитячий».(програма «Подорож крізь простір та час»).

«Музика в Дубенському замку» – Дж. Перголезі – кантата «Стабат матер», для сопрано альта і оркестру.

Органний зал – Дірк Ян Варнаар (орган, Нідерланди).

14 квітня – Дж. Б. Перголезі кантата «Стабат матер»у виконанні С. Жуковської (сопрано), Л. Лінчук (мецо-сопрано), академічного камерного оркестру РОФ, дир. П. Товстуха.

29 квітня – «Володар мудрих пророцтв…». До 200-ліття Т. Г. Шевченка – концерт за участю народної артистки України Наталії-Марії Фарини (сопрано).
^ Музейна справа
Рівненський обласний краєзнавчий музей:

1 квітня – екологічне свято «Відзначимо день птахів разом», присвячене Міжнародному дню птахів.

16 квітня – відзначення ^ 25 років з дня виходу в світ книги «Дорогами южной Ровенщины». Її автором є відомий дослідник історії та культури Рівненської області П. Ричков – доктор архітектури, професор, завідувач кафедри архітектури Національного університету водного господарства та природокористування.

17 квітня – відкриття виставки «Хрінники. 20 років археологічних досліджень». Під час відкриття учасники експедицій розповіли про хід розкопок, згадали унікальні речі, які їм пощастило виявити (багато з них експонуються на цій виставці). Серед них, наприклад, фігурка давнього єгипетського бога Сарапіса, (ще одна знаходиться у Ватикані). І ще багато цікавого: глиняний посуд, прясла, кістяні голки, проколки, серпи, зернотерки… Експонати виставки великий інтерес викликали не лише у спеціалістів – археологів, але й у пересічних відвідувачів. Вони відносяться до різних епох: періодів енеоліту – бронзи, ранньозалізного часу, археологічних культур: лендельської, кулястих амфор, поморсько–кльошової, зубрицької, вельбарської, часу розвитку ранніх слов’ян та княжої доби. У вітринах представлені знаряддя праці і предмети озброєння давнього населення краю з кременю та каменю, кістки та рогу, глини, металів, різноманітний глиняний посуд та фотографії розкопок. Серед унікальних експонатів представлені: частина глиняної амфори з прорізним зображенням прадавнього рала, кістяні рибальські знаряддя (гарпун та ості), фібули – застібки для одягу, амулети, римські монети, бронзова скульптурка античного божества – Сарапіса та полив’яна писанка. Виставку прикрашають роботи – реконструкції художниці І. Д. Ковтун.

17 квітня – відкриття в музеї бурштину м. Рівне виставки, яка представляє неповторну Великодню символіку. Кожна виставочна робота є особливою, бо більшість виробів виготовлені руками дітей та молоді з особливими потребами, об'єднаних спілкою інвалідів з дитинства «Передзвін». Всього експонується близько 100 виробів.
^ Бібліотечна справа
Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека

1 квітня – чергове засідання English Club в інформаційно-ресурсному центрі «Вікно в Америку» у формі скайп-діалогу членів клубу з волонтером Корпусу Миру Грейс Ансані, що перебувала із волонтерською місією на Рівненщині останні два роки і нещодавно повернулася до США.

3 квітня – з нагоди 200-ліття від дня народження Т. Г. Шевченка – літературно-музична композиція «У майбуття із наймолодшими іде пророк зорі…» за участю зразкової капели бандуристів «Нащадки», учнів школи-інтернату Рівненського обласного ліцею художньо-естетичного напрямку «Кобзарства» (художній керівник І. Горбатюк).

5 квітня у відділі мистецтв – день інформації на тему: «Мистецтво України ХХ ст.: історико-культурна спадщина» для спеціалістів післядипломної практики з Хмельницької, Херсонської, Житомирської, Вінницької, Рівненської областей. Працівники відділу провели екскурсію бібліотекою, організували перегляд літератури з питань теорії та історії вітчизняної культури ХХ століття, сучасного мистецтва України. Учасники заходу довідалися також про місце сучасної бібліотеки в світовому інформаційному просторі, ознайомилися з досвідом інноваційних послуг нашої книгозбірні, реалізацією різноманітних проектів, спрямованих на розширення спектру послуг бібліотеки для громади міста, для різних категорій користувачів.

5 квітня в рамках реалізації проекту «Рівне читає «Пригоди Тома Сойєра» відділ обслуговування документами іноземними мовами відвідали вихованці центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з особливими проблемами «Передзвін». В ході зустрічі присутні долучилися до розповіді про М. Твена та його твір, перегляду фільму за мотивами роману, проглянули чудові музичні трейлери, приєдналися до розмалювання портрету автора та головних героїв твору – М. Твена, Т. Сойєра, Беккі, Гекльберрі Фінна.

10 квітня у відділі інформації та документів виробничої тематики відбулося відкриття обласної виставки-конкурсу технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!».

Конкурс є підсумком роботи технічних гуртків, наукових та творчих об’єднань учнів Рівненського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді. У конкурсі брала участь учнівська молодь загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів усіх районів Рівненської області (вік – до 18 років). У цьому році були представлені роботи, пов’язані із вирішенням конкретних проблем у галузі науки, техніки та виробництва, а також на вільну тему за розділами виставки-конкурсу, а саме: електротехніка та радіоелектроніка; промислова техніка; транспортні засоби; сільськогосподарська техніка; спортивно-технічне моделювання; техніка майбутнього; історичні моделі; ігри та іграшки з елементами техніки; архітектура та будівництво та ін. Експонувалися прилади, пристрої, обладнання, моделі, макети, інструменти, проекти споруд, зразки саморобних ігор та іграшок, пов’язаних з тематикою розділів.

У 12-ти номінаціях конкурсу визначено переможців, яким під оплески присутніх були вручені дипломи.

14 квітня у відділі мистецтв – презентація п’ятої традиційної виставки декоративно-ужиткового мистецтва «Великодня писанка».

Виставка організована за сприяння Управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації та Рівненського обласного центру народної творчості.

В експозиції представлені творчі роботи майстрів-писанкарів: Наталії Дребот, Вікторії Степанюк, Леоніда Гринбокого (керамічна писанка) з Рівного. Всі вони працюють викладачами Рівненської державної дитячої художньої школи. Є учасниками міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних виставок декоративно-ужиткового мистецтва, свят, фестивалів. Їхні роботи знаходяться у музеях України та приватних колекціях в Україні і за кордоном. Виставка декорована вишитими рушниками заслуженого майстра народної творчості О. Рябунець, народного майстра декоративно-ужиткового мистецтва О. Мякоти, молодих майстрів-вишивальниць Ю. Гончарової, яка цього року отримала стипендію Президента України для молодих майстрів народного мистецтва та Ю. Верхоли, бронзового призера міжнародного конкурсу вишивки «The Hand & Lock Prize for Embroidery Design 2013» (Лондон), яку висунуто на здобуття стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва на 2015 рік. Фото робіт майстрині опубліковані в британських журналах про вишивку та текстиль «Selvedge» (січень 2014 р.), «New Stitches» (№ 249, січень 2014 р.).

14 квітня у відділі інформації та документів виробничої тематики в рамках діючого клубу «Майстриня» гол. бібліотекар Л Шапірко представила членам клубу прийоми французького в’язання та найпростіший вузол макраме. Посібником для цього заняття стала книги Харді Е. Модні штучки – К., 2012 (серія «Живі іграшки») та Величко Н. В. Саморобки з ниток. – Х., 2011. (серії «Дива власноруч»).

На майстер-класах навчаються створювати, майструвати корисні речі, тут ще й відпочивають, знаходять нових друзів. Так з своїми новими віршами завітала до клубу рівненська поетеса В. Я. Примак. Вона читала вірші для дітей, кохання, про наше нелегке життя, ділилася спогадами про свої молоді роки, розповідала, як у її 70 років до неї прийшло натхнення писати вірші, про перші публікації у «Рівненській газеті» і плани на майбутнє.

Організатор заходу розповіла про техніку «Ошібана» – мистецтво флористики, створення картин з висушених під пресом квітів та листя.

Також були представлені картини майстринь техніки ошібана, які вражають своєю красою і неповторністю.

На завершення присутні переглянули документальний фільм-дилогію «Т. Г. Шевченко. Спадщина. Надії».

14 квітня у відділі мистецтв в рамках заходів вихідного дня пройшов перший тренінг «Основи фінансової грамотності» з пенсіонерами Рівненщини. Кілька десятків рівненських пенсіонерів, незважаючи на свій поважний вік, як на уроці, рахували власні доходи і витрати та міркували над тим, як відтепер будуть вести свій власний бюджет. Тренінг провела гостя з Києва, О. Шніцер, тренер з фінансової просвіти, голова правління ПВКС (Першої всеукраїнської кредитної спілки).

Тренінг допоміг пенсіонерам пізнати ази непростої арифметики – як правильно вести свій бюджет: визначати пріоритети фінансових цілей на певний період, складати плани джерел доходів (постійних, сезонних, тимчасових), планувати види витрат, шукати своїх так званих «викрадачів грошей», які в тій чи іншій мірі непомітно забирають з бюджету чималі кошти.

16 квітня у відділі обслуговування документами іноземними мовами в рамках «Французької весни», що проходить цими днями в Рівному, відбулося відкриття цифрової інтерактивної виставки "Альбер Камю, 1913–2013", що приурочена до 100-річчя від дня народження відомого французького письменника, філософа, драматурга, публіциста, одного із засновників філософського напряму екзистенціалізму, лауреата Нобелівської премії з літератури 1957 року. Присутній на презентації радник з питань культури та співпраці Посольства Франції в Україні та директор Французького інституту в Києві Ерік Тозатті розповів, наскільки важливою для французів є постать Альбера Камю. Директор Рівненської обласної організації Альянс Франсез Н. Чумак наголосила на тому, що унікальність виставки полягає в тому, що вона є цифровою і експонується на теренах області вперше. Дуже цікавим і змістовним було повідомлення викладача Рівненського гуманітарного університету О. Залевської про творчість великого письменника. В свою чергу працівники бібліотеки підготували присутнім невеличкий відеофільм про життєвий та творчий шлях Альбера Камю, познайомили із аудіозаписом Заповіту іспанським біженцям Камю, де він висловив своє життєве кредо – «Без справжньої свободи та честі життя не існує». Особливо вразив гостей виступ бандуристки М. Очеретяної, яка заспівала «Аве Марія» українською та «У мене не буде часу…» французькою.

25 квітня вчетверте на теренах нашої області відбувся конкурс «Краща книга Рівненщини», заснований Рівненським обласним відділенням Української бібліотечної асоціації. Бібліотеками області з 1 лютого 2013 до 1 лютого 2014 року було опитано та проанкетовано близько 19 тис. осіб (бібліотечні фахівці, вчителі навчальних закладів, представники виконавчого і управлінського апаратів, читачі обласних, центральних районних (міських), сільських бібліотек), які назвали 462 книги. На заключному етапі з 71 книги, що отримала найбільшу кількість голосів, журі конкурсу визначило кращі видання у десяти номінаціях. 

Переможцями конкурсу стали:

Краще історико-краєзнавче видання – «Новомалин у просторі і часі: краєзнавче дослідження волинського села», редактори – М. Лаврук, А. Мельник. 

Краще довідкове видання ‑ «Острозька академія XVI–XVII ст.», редактори – І. Пасічник, П. Кралюк, А. Атаманенко. 

Краща поетична збірка – «Запахла нехворощ і м’ята», автор – В. Лящук. 

Краще прозове видання – «Басів кут», автор – Л. Рибенко.

Краще видання з мемуаристики та документалістики – «Українські остарбайтери: 1941–1947 р. р. (на прикладі Рівненської області)», автор – В. Данильчук. 

Краще видання для юнацтва та молоді – «Бот», автор М. Кідрук. 

Краще видання для дітей – «Дідусева казка», автор – О. Богачук 

Кращий літературний дебют – «Симфонія хаосу», автор – А. Шпилевська. 

Краще художнє оформлення – «Історія та легенди давнього Острога», автор – М. Бендюк, художник – Ю. Нікітін.

Спеціальна номінація до 200-річчя Т. Шевченка «Видання, присвячене Т. Г. Шевченку» – «Тарас Шевченко», автор – М. Шагінян, підготовка до друку – М. Борейко.

Поза основними номінаціями було також нагороджено авторів книг, які отримали високий читацький рейтинг: Л. Г. Рибенко, голова обласної організації Національної спілки письменників України відзначила книгу Сергія Гулі «Серце чує». І. В. Вєтров, голова обласного об’єднання всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка  – книгу Г. Олійник «Танець розквітлого саду». А. М. Українець, завідуюча відділом етнографії Рівненського обласного краєзнавчого музею – книгу А. Жив’юка «За московським часом контроверсії радянізації Рівненщини (кінець 1930-х – початок 1950-х років)».

30 квітня до річниці аварії на ЧАЕС – тематична зустріч «Гортаючи чорнобильський щоденник…». Із хронологію подій самої аварії, процесами ліквідації та екологічними  наслідками  катастрофи ознайомила аудиторію завідуюча відділом інформації та документів виробничої тематики Р. Гірак . Присутня на заході молодь з неабиякою увагою слухала розповідь ліквідатора аварії на ЧАЕС М. Д. Гайбонюка та переглянула документальний аматорський фільм про сучасні проблеми зони відчуження. Науковий співробітник відділу історії Рівненського обласного краєзнавчого музею Н. К. Радіонова ознайомила присутніх із станом забруднення території нашого регіону та показала світлини наших земляків-ліквідаторів різних періодів.

29 квітня з метою ознайомлення та популяризації інтелектуального відпочинку книгозбірня зустрічала школярів для участі у грі-квесті. Незвичайна пригода чекала гостей, адже сам Дух бібліотеки супроводжував та давав завдання, які вони отримували у листах. На самих кмітливих учасників в кінці пригоди чекали солодкі подарунки. Усі завдання були різноманітними, школярі мали можливість ознайомитись майже з усіма відділами бібліотеки. Учасники гри обрали капітана команди та придумали назву команди – «Смішарики». Розгадуючи завдання, дітвора мала можливість: намалювати Дух бібліотеки; ознайомитись з можливостями тренінгового центру; в читальній залі – відшукати та продекламувати вірш про книгу; за планом схемою-евакуації віднайти підземелля бібліотечного замку та його хранителя і відгадати загадки. У відділі абонемента відредагувати переплутані назви казок та зробити театральну постановку уривку з української народної казки; в «Кімнаті сімейного читання» у книжковій шпаківні віднайти кросворд та вписати ключове слово; у секторі статистики заспівати пісню, щоб душу звеселити; у відділі виробничої літератури скласти літературний пазл, назвати автора та назву книги та ще раз повернутись до «Кімнати сімейного читання» і знайти серед малих м'яких іграшок солодкий скарб.

30 квітня в рамках університету «Здоров’я нації» проведено інтерактивний урок «Сучасні спортивні ігри», в якому взяли участь учні та вчителі природничо-математичного ліцею «Елітар», ЗОШ № 1, ЗОШ № 13. Із сучасними спортивними іграми: регбі, американський футбол, софтбол присутніх ознайомили відомі рівненські спортсмени та тренери.

Президент Федерації регбі Рівненської області Є. Голенко розповів про історію виникнення та розвиток цієї  гри у світі та зокрема, на Рівненщині, наголосив, що спорт вчить боротись, перемагати, досягати успіху в житті. Майстер спорту України, капітан команди з софтболу «Західний вогонь» Ю. Міронова, тренер з американського футболу С. Грицак ознайомили молодь із правилами та технікою ігор, продемонстрували спортивні знаряддя, форму гравців, використовуючи відеоматеріали. Інтерактивний урок було продовжено на відкритому майданчику поблизу бібліотеки. Під керівництвом тренерів А. Хрусюка, В. Дячка, Ю. Міронової, С. Грицака учні з захопленням навчалися техніці та основним прийомам ігор.
^ Рівненська обласна бібліотека для молоді:

- мистецькій залі проведний майстер-клас для учнів ЗОШ № 10, який провела майстриня декоративно-ужиткового мистецтва В. Денисюк. У виготовленні писанок була використана техніка воскового письма. Учасники виготовили жовто-блакитні писанки, які символізують єдність України.

- відкриття персональної виставки-презентації аматорських світлин «Віддзеркалення» відомого рівненського митця В. Ходакові, присвяченої місту Рівне. В. Ходаков народився у 1953 році в м. Рівне. Закінчив Харківське державне художнє училище. Отримав фах художника-оформлювача. Протягом багатьох років працював художником у різних установах. Захоплюється лозоплетінням, вишивкою та іншими видами декоративно-ужиткового мистецтва. Нещодавно спробував себе у фотомистецтві. Започаткував у Рівному неформальні виставки аматорів декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема «Музейні гостини». Приймав участь у багатьох художніх виставках («Дивовижна лоза», м. Рівне; «Світ України І-ІІ», санаторій «Червона калина», с. Жобрин) та реалізував авторські творчі проекти («Великодній ярмарок», м. Рівне). Привітати дебютанта із виставкою прийшли друзі, рідні, близькі, а також вся творча інтелігенція міста. Музичним вітанням для винуватця події та всіх присутніх на заході стали чуттєві композиції у виконанні баяністів-віртуозів Рівненського музичного училища РДГУ.

- в рамках Всеукраїнського тижня читання відбулась презентація першої збірки поезій «Віками зшиті слова» молодої рівненської поетеси І. Мельник.

І. Мельник – поетеса, педагог, член Національної спілки письменників України. Закінчила факультет української філології РДГУ. Працює викладачем Рівненського автотранспортного технікуму. Свої твори публікувала у альманахах «Простір», «Наше коло», «Первоцвіт», «Весняна муза», журналах «Погорина», «Мистецькі грані», «Шухляда», газетах «Сім днів», «Слово і час» та ін. У 2012 році Ірина виборола ґрант Президента України, коштом якого видала свою збірку поезій. Привітати авторку  з нагоди виходу першої книги прийшли письменники,  журналісти, студенти, друзі та поціновувачі художнього слова. Зокрема, як зазначив відомий рівненський журналіст М. Береза, «творчість молодої письменниці досить нетрадиційна, крім того, Ірина перша поетеса, яку прийняли до Спілки письменників ще до виходу її першої збірки». Емоційну атмосферу презентації доповнили ліричні композиції у виконанні лауреатів обласних та міжнародних конкурсів музичної школи № 1 з їхнім викладачем П. Подранецьким. А заслужений артист України О. Заворотній прочитав вірші І. Мельник. До уваги присутніх була представлена книжково-ілюстративна виставка «Віками зшиті слова», на якій представлені твори поетеси та література про неї.
^ Рівненська обласна бібліотека для дітей:

В кінці березня відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу дитячого читання „Книгоманія – 2014”. На конкурс прибули 42 дитини з 13 районів області та міст Дубно, Кузнецовськ, Острог та Рівне. Це учні 6,7,8 класів, які стали переможцями районних та міських турів конкурсу. Діти представили на розгляд журі свої читацькі щоденники, відповідали на питання літературного тесту, презентували свою улюблену книгу. Юні книгомани підготувались до змагання: деякі одягнули костюми літературних героїв, створили плакати, малюнки до книг; інші навіть розігрували сценки, танцювали, читали уривки з творів та власні вірші. Журі на чолі з директором бібліотеки Л. Лісовою відзначило 3-х переможців читацьких змагань. Ними стали:

- М. Бурич, учениця 6 кл., с. Друхів Березнівського району;

- В. Колодежна, учениця 7 кл. ЗОШ № 5, м. Костопіль;

- О. Лахманюк , учень 8 кл. гімназії № 2, м. Дубно.

У роботі журі та нагородженні всіх учасників конкурсу брав участь відомий рівненський письменник Є. Шморгун. Діти отримали грамоти, дипломи та подарунки від бібліотеки – книги місцевих авторів.

10 квітня - у відділі естетичного виховання відбулося свято музики „І линуть звуки чарівні”. Присутні на святі учні 3-В класу ЗОШ № 1 мали змогу почути виступи вихованців музичної школи № 1, які подарували всім гарний настрій та позитивні емоції. Більшість виступів юних музикантів були присвячені Великому Кобзарю України – Тарасові Шевченку. На заході були відзначені музичні номери: „Реве та стогне Дніпр широкий” (вик. Я. Стецюк); „Поклін тобі, Тарасе” (вик. О. Полевич); „Тече вода з-під явора” (вик. Ю. Степаненко та Ю. Філатова). Не залишили присутніх байдужими композиції Поля Моріа „Токатта” і „Балада для Аделіни” Де-Сеневіля, які виконали І. Філюк та О. Жукова. Твір відомого українського бандуриста А. Грицая „Бандуронько, голубонько” прозвучав у виконанні Ю. Філатової. На завершення свята І. Максимчук виконала твір Діно Нігдала „Мамині руки” та С. Весни „Рідний край.
^ У бібліотеках регіону:
У Острозькому районі:

З 7 по 11 квітня в шкільному відділі бібліотеки с. Кургани проходив тиждень дитячого читання «Вічний як народ», присвячений 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. Розпочався тиждень літературно-мистецькою вітальнею «Шевченко і сучасність», де за круглим столом шанувальники Шевченкового слова (бібліотекар, учні та вчителі Курганівської ЗОШ І-ІІ ст. ) обговорили актуальність творчої спадщини Шевченка для сьогодення. Зачитувалися уривки віршів та висловлюваня поета. У другий день пройшов конкурс читців «Магія Тарасового слова», перемогу у якому здобули: учень 1 класу Зінчук М., учениці 8 класу Ткачук В. та Самчук І., 3 класу – Шубер В., Головко І. та Богданець Д.. Підкорила журі та усіх присутніх учениця 9 класу Кожановська І. своїм власним віршем про Т. Шевченка. У третій день під гаслом «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…» учні мали можливість ознайомитися з новинками української та світової дитячої літератури під час виставок, організованих у бібліотеці, та перегляду комп’ютерної презентації літературних новинок. Четвертий день запам’ятався цікавою вікториною по творах Т. Г. Шевченка та смачними призами для переможців. Закриття тижня знаменував літературно-художній вечір «України слово – народу мудрість і Тараса заповіт», під час якого, зокрема, було проведено флешмоб з читання рядків Шевченкових поезій.

24 квітня бібліотекарями ЦРБ спільно із працівниками Національного природного парку "Дермансько-Острозький" було проведено годину-реквієм «Чорнобиль – слово, як набат, то наше пекло, наша доля». В рамках заходу, учні ВПУ-28 мали можливість переглянути документальний фільм "Чорнобиль - загублений світ" та поспілкуватися із О. Головко – начальником відділу наукової, еколого-освітньої роботи та рекреації Національного природного парку, яка побувала в Чорнобилі та на власні очі бачила "загублене місто".
^ У Радивилівському районі:

25 квітня у центральній районній бібліотеці відбувся тренінг для голів та секретарів сільських рад району в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», ініціатором якого виступила Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека. Спеціалісти обласної бібліотеки надали слухачам професійні знання з тем електронних послуг, які може надати сучасна бібліотека: урядування, демократії, освіти, медицини, торгівлі, банкінгу та ін.

Слухачі тренінгу набули практичних навичок з питань: пошуку офіційної і правової інформації, здійснення он-лайн платежів, створення власної електронної поштової скриньки, заповнення різних он-лайн форм, використання інструментів електронного урядування та ін. Під час заходу для присутніх була проведена екскурсія по історико-краєзнавчій фотогалереї «Радивилівщина – сузір’я відомих людей
^ У бібліотеках ЦБС м. Рівного

23 квітня напередодні 28-ї річниці трагедії на Чорнобильській АЕС працівниками бібліотеки-філії № 5 м. Рівне було проведено годину пам’яті «Чорнобиль: горе і біль» для учнів 10-х класів НВК № 17. Бібліотекар Кравець О. нагадала присутнім хроніку подій трагічної квітневої ночі 1986 року, згадала імена героїв, які ціною свого життя рятували світ від наслідків аварії. Під час зустрічі звучали вірші у виконанні старшокласників, в яких прославлялась мужність героїв-чорнобильців. Були зачитані уривки з книги Є. Гуцала «Діти Чорнобиля». Присутні мали можливість переглянути книжкову виставку «Чорнобиль…Трагедія…Пам’ять…».
^ У Костопільському районі:

24 квітня у приміщені ЦРБ проведено науково-практичну конференцію «Успадкування та популяризація історико-культурного надбання Волинського Полісся». Захід організований відділом культури. До конференції долучилися промовці: «Презентація блогу «Від Вараша до Кузнецовська» – бібліотекар О. Антонюк, «Природні та рукотворні чудеса, як джерело туристичної привабливості регіону» – М. Колдун, Кузнецовська гімназія; «Гора Обшар» – І. Гузовата, учениця ЗОШ № 3; «Еколого- географічний аналіз стану малих річок Володимирецького району» – І. Отрода, учениця ЗОШ №3; «Туристичний маршрут по річці Стир» – О. Федорчук, начальник архівного відділу; «Світ твоїх захоплень» народознавча виставка-інсталяція – бібліотекар Л. Шулипа; «Поліська вишивка» – Л. Сніжко, головний спеціаліст відділу культури; «Надбання пам’яток культури Полісся» – директор музею м. Сарни, Р. Тишкевич; «Православні святині Володимиреччини та їх духовна, історико-культурна цінність» – настоятель Свято-Михайлівської церкви с. Стара Рафалівка. Учасники конференції мали можливість відвідати інформаційний центр «Полісся» та відвідати церкву с. Стара Рафалівка.
^ Просвітництво. Художня самодіяльність
Рівненський обласний центр народної творчості:

10 квітня у приміщенні Рівненської обласної універсальної наукової бібліотека» відбулося відкриття виставки декоративно-прикладного мистецтва «Великодня писанка».

Організатори заходу: Рівненський обласний центр народної творчості, Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека.

Виставка декоративно-прикладного мистецтва «Великодня писанка» є традиційним, культурно-мистецьким заходом і проводиться з метою збереження та популяризації традиційного писанкарства та народних ремесел на Рівненщині. Цьогоріч вона пройшла вп’яте.

В експозиції виставки представлені роботи: майстрів-писанкарів – Н. Дребот, В. Степанюк (м. Рівне); майстра з художньої кераміки Л. Гринбокого та його сина Б. Гринбокого (м. Рівне); вишивальниць – заслуженого майстра народної творчості України О. Рябунець, О. М’якоти, Ю. Гончарової, Ю. Ворхоли (м. Рівне). Загалом присутні мали змогу переглянути понад 400 творчих робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

З вітальними словом виступили: С. Хомяк – заступник начальника управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Ф. Васечко – директор Рівненського обласного центру народної творчості, заслужений працівник культури України; А. Іваненко – заступник директора з виховної роботи Рівненської державної дитячої художньої школа та майстри-учасники. Супроводжували відкриття виставки виступи фольклорного гурту «Волиняни» РДГУ (кер. Л. Гапон) та Х. Панасюк – викладача музичної школи № 2.
Матеріал підготовила Г.Споденюк