asyan.org
добавить свой файл
1

Єдиний
розрахунковий центр


комунальне підприємство76018, вул. Незалежності, 9
м. Івано-Франківськ, Україна
т./ф. (0342) 75-25-08, 750-600
ercentr@gmail.com www.domivka.if.ua

Інформаційна довідка

Щодо ненадання чи неналежного надання послуг
з централізованого опалення


Згідно зі ст. 19 і ст. 20 Закону «Про житлово-комунальні послуги» надання житлово-комунальних послуг здійснюється на підставі договору, укладеного між споживачем і виконавцем (постачальником послуг). Споживач зобов'язаний укласти договір про надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, затвердженого постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року. При цьому порядок надання житлово-комунальних послуг за договором, їх якість і кількість повинні відповідати вимогам, встановленим законодавством і ст. 16 Закону «Про житлово-комунальні послуги». 

Питання пов’язані з централізованим опаленням регулюється наступними нормативно правовими актами:

  • Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. N 630 (далі - Правила).

  • Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затвердженими наказом Мінпаливенерго та МінЖКГ від 10.12.2008 № 620.

  • Правилами користування тепловою енергією затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 3 жовтня 2007 р. N 1198.

  • ГОСТ 30494-96 Будівлі житлові і суспільні. Параметри мікроклімату в приміщеннях. Міждержавний стандарт.

^ Температурний режим

Температурний режим в приміщенні визначається не за температурою опалювального пристрою (радіаторів), а температурою в житловому приміщенні.

Сумарно температура в приміщенні складається з суми двох показників – температури повітря і температури внутрішніх поверхонь конструкцій в приміщенні.

Порядок визначення температури повітря в житловому приміщенні багатоквартирного будинку (вимірювання) проводять спеціальним приладом – «термогігрометр» на внутрішній стіні, на відстані 1м від зовнішньої і 1,5 м від підлоги. Згідно п. 4.1 зазначеного ГОСТу вимірювання показників мікроклімату в холодний період року слід виконувати при температурі зовнішнього повітря не вище мінус 5 °С. Не допускається проведення вимірювань при безхмарному небі в світлий час доби. Перед проведенням вимірювань забороняється проводити додатковий обігрів приміщень.

Показники температур для житлових приміщень відповідно до ГОСТу

^ Період року

Тип приміщення

Температура повітря, °С

Оптимальна

Допустима

Холодний (температура за вікном 8°С і нижче)

Жила кімната

20-22

18-24

Кухня, туалет

19-21

18-26

Ванна, санвузол

24-26

18-26

Теплий

(температура за вікном вище 8 °С)

Жила кімната

22-25

20-28

^ Відповідальність виконавців послуг

Відповідно до рішень виконавчого комітету в Івано-Франківську виконавцями послуг з централізованого опалення визначені ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго» та ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія».

У разі надання послуг не в повному обсязі або зниження якості послуг, виробник (виконавець) зобов'язаний здійснити перерахунок їх вартості в сторону зменшення (ст. 22 Закону «Про житлово-комунальні послуги»).

При цьому факт ненадання послуги або зниження якості наданої послуги (що є порушенням умов договору в розумінні ст. 526, ст. 530 ЦК України) повинен бути зафіксований належним чином.

Відповідно до п. 36 «Правил користування тепловою енергією» теплопостачальна організація зобов'язується забезпечувати протягом обумовленого в договорі часу безперервне постачання теплової енергії (за винятком нормативно встановлених перерв), підтримувати параметри теплоносія, що подається з колекторів джерела теплової енергії, на вході в теплову мережу споживача теплової енергії відповідно до температурного графіка теплової мережі, не допускаючи відхилення параметрів, визначених договором.

Згідно п. 19 Типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення саме виконавець зобов’язаний утримувати внутрішньобудинкові мережі у належному технічному стані, здійснювати їх технічне обслуговування та ремонт.

При цьому згідно п. 22 Типового договору точкою розподілу передачі послуг з централізованого опалення у багатоквартирному будинку є відгалуження від стояків у межах квартири.

^ Порядок перерахунку

Згідно зі ст. 18 Закону «Про житлово-комунальні послуги» у разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника з тим, щоб зафіксувати порушення договірних зобов'язань і скласти акт-претензію.

Згідно п. 33 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення споживач може викликати представника виконавця двома способами:

1) усно (за допомогою телефонного зв'язку);

2) письмово (зареєструвавши відповідну заяву в приймальні виконавця або надіславши відповідну заяву листом (краще всього з повідомленням про вручення, за адресою, вказаною в договорі)).

У заяві (повідомленні) повинні бути вказані:

  • ПІБ, адресу проживання / перебування споживача;

  • найменування виду неналежно наданої або ненаданої послуги (п. 33 зазначених Правил).

Незалежно від форми заяви (повідомлення), виконавець зобов'язаний зареєструвати його в Журналі реєстрації заявок споживачів, повідомивши при цьому споживачеві вхідний номер заяви, ПІБ особи, що зареєстрував (прийняв) його, і час реєстрації заяви (п. 34 зазначених Правил).

Після того як заяву буде зареєстровано, представник виконавця, в термін, зазначений у договорі про надання послуг, зобов'язаний прийти для перевірки та фіксації безпосередньо самого факту неналежного надання або ненадання послуги.

Форма акту-претензії затверджена постановою КМУ «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

В цьому акті зазначаються: види, показники і терміни порушення, ПІБ представників виконавця і їх посади. А також ставляться підписи сторін та дата складання акта-претензії.

^ У разі, якщо представник не з'явиться в зазначений термін для складання акту-претензії або відмовиться його підписувати, його можна оформити і самостійно. Для цього необхідні підписи як мінімум двох споживачів послуги (п. 3 ст. 18 Закону «Про житлово-комунальні послуги» та п. 38 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»). Акт-претензія має бути складений у двох примірниках, один з яких залишається у споживача послуг.

Далі акт-претензія (екземпляр виконавця послуги) реєструється в Журналі реєстрації актів-претензій виконавця.

Згідно з п. 4 ст. 18 Закону «Про житлово-комунальні послуги» та п. 39 Правил акт-претензія споживача розглядається виконавцем протягом трьох днів з дня її реєстрації у Журналі.

^ Через три дні виконавець повинен або розпорядитися про перерахунок платежів, або надати мотивовану відмову в перерахунку. При цьому, у разі, якщо по закінченню 3-х днів не буде дана відповідь на акт-претензію, то вважається, що виконавець визнав факти, викладені в акті-претензії (п. 39 Правил), і відповідно зобов'язаний здійснити перерахунок за ненадані послуги.

У разі, якщо від виконавця надійде відмова в задоволенні акта-претензії, споживач має право зобов'язати виконавця здійснити перерахунок в судовому порядку (п. 5 ст. 18 Закону «Про житлово-комунальні послуги» та п. 39 Правил).

^ Межі балансової належності мереж теплопостачання

Теплопостачальна організація (ІФТКЕ або СТЕК, виконавці послуг) надає послуги з централізованого опалення у багатоквартирному будинку від мережі центрального теплопостачання до відгалуження (трійників) від стояків у межах квартири Споживача та здійснює технічне обслуговування та ремонт зовнішніх мереж теплопостачання, а також обслуговування внутрішньобудинкової мережі центрального опалення.

Обслуговування та ремонт зовнішніх мереж теплопостачання та теплових вводів у будинок здійснюється коштом теплопостачальної організації.

^ КП «Єдиний розрахунковий центр» (балансоутримувачем) виконуються технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи централізованого опалення від зовнішньої стіни будинку (крім транзитних трубопроводів) до першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі споживача (житлового приміщення у гуртожитку), нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).

Технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж теплопостачання здійснюється КП «ЄРЦ» за тарифом, затвердженим виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради.

Поточний та капітальний ремонт внутрішньобудинкових мереж центрального опалення виконується відповідно до «Положення про дольову участь співвласників у поточному та капітальному ремонтах житлових будинків м. Івано-Франківська», затвердженого рішенням сесії Івано-Франківської міської ради від 06.06.2013р. №1122-36

Споживачем за власний кошт виконуються технічне обслуговування та ремонт внутрішньоквартирної мережі теплопостачання від першої запірної арматури на відгалуженні від стояка або (у разі її відсутності) трійника (врізки) включно, що знаходиться у квартирі.

Споживач зобов’язаний самостійно проводити ремонт внутрішньоквартирного теплопостачального обладнання – рушникосушок та батарей.

^ Відключення від мереж центрального опалення

Порядок відключення споживачів від мереж центрального опалення встановлений Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів від 21.07.2005 р. N 630 та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 р. № 4.

При проектуванні будинку було передбачено систему теплопостачання — централізоване теплопостачання. Згідно з вимогами відповідних державних будівельних норм щодо питань влаштування системи опалення, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі при проектуванні гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи системи опалення будинку.

Відключення окремих квартир по стояку призводить до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньобудинкової системи опалення, перерозподілу теплоносія, що є причиною зменшення подачі теплоносія на інші стояки і, внаслідок цього, скарг споживачів на незадовільне опалення.

Відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання можливе лише за умови дотримання всіх вимог, визначених Порядком, серед яких основною вимогою є рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення що підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Крім того, як виняток в Івано-Франківську передбачена можливість поетапного відключення центрального опалення для будинку – стояками. Відповідний Порядок затверджений рішенням сесії міської ради від 08.12.2011 р. №509-17.
З повагою,

Вадим Войтик,
директор КП «Єдиний розрахунковий центр»
АКТ-ПРЕТЕНЗІЯ
про неналежне надання або ненадання послуг___м. Івано - Франківськ___ _______________ 201 __ р.

(назва населеного пункту) (дата складення)Згідно з договором N ________________________________________
споживач _________________________________________________________
(прізвище, ім'я та по батькові)
висловлює претензії виконавцю щодо якості надання послуг

__________________________________________________________________
(види послуг)
за відхилення ____________________________________________________
(види порушень, кількісні та/або якісні показники надання послуг
__________________________________________________________________
згідно з умовами договору)
__________________________________________________________________

період порушень __________________________________________________
з _____________________ 201 __ р. до _________________ 201 __ р.
період порушень __________________________________________________
з _____________________ 201 __ р. до __________________ 201__ р.

У зв'язку з викладеним виконавець повинен забезпечити
відповідний рівень надання послуг, зробити перерахунок розміру
плати за неналежно надані або ненадані послуги та сплатити
неустойку споживачам згідно з умовами договору про надання послуг
з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і
водовідведення.

Інші умови: _________________________________________________
Цей акт склали
виконавець ___________________ споживач _______________________
(посада, (підпис,

прізвище, ім'я та по батькові) прізвище, ім'я та по батькові)
адреса _______________________ адреса _________________________
телефон ______________________ телефон ________________________
________________ _____________
(підпис) (підпис)
М.П.

У разі неприбуття представника виконавця в установлений
договором строк для проведення перевірки кількісних та/або якісних
показників або необґрунтованої відмови від підписання
акта-претензії він вважається дійсним, якщо його підписали не менш
як два споживачі:

споживач, що проживає у будинку споживач, що проживає у будинку
N __________ кв. ______________ N __________ кв. ______________
_______________________________ _______________________________
(прізвище, ім'я та по батькові) (прізвище, ім'я та по батькові)
___________________ ___________________
(підпис) (підпис)