asyan.org
добавить свой файл
1

7-14 березня 2013 р. відбулися дні вшанування славетного сина українського народу Т. Г. Шевченка у Кіровській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Ми вважаємо, що наша Шевченкіана –є складовою загальноукраїнської скарбниці народної пам’яті про Великого Кобзаря. Тематика заходів яскраво демонструвала цілісний живий образ Т.Шевченка як людини і поета – нашого генія, національного пророка, ідеолога української державності. Адже нам, педагогам, необхідно допомогти учням повніше осмислити життєвий і творчий шлях письменника, викликати бажання глибше збагнути велич українського генія.

7 березня о 9 годині пройшла  шкільна лінійка «Слава Кобзарю», на якій були оголошені заходи тижня.  Також на лінійці прозвучали вірші переможців конкурсу на кращу авторську поезію, присвячену Т.Г. Шевченку. Усі учні школи отримали зразки найкращих віршів і вклеїли їх у щоденники.

10 березня бібліотекарем репрезентували увазі школярів книжково - ілюстративну виставку «Обніміться ж брати мої, молю вас, благаю», присвячену 199-річчю від дня народження Т.Шевченка, де Мінашкіна Л.В. ознайомила читачів з новинками книг, а також провела екскурсію до куточка під назвою «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом.»


11 березня проводився конкурс читців «В сім’ї вольній, новій…». Учні напам’ять розповідали поезії, уривки із поем Шевченка, деякі під музичний супровід. Мета цього заходу повторити й узагальнити матеріал про творчість Т. Шевченка, розвивати логічне мислення,  навички виразного читання напам’ять, акторські та ораторські здібності; виховувати естетичний смак, свідому громадянську позицію, кращі людські якості.

12 березня учні 1-4 класів стали учасниками літературно – музичного дійства «У полоні музи і долі». Захід сприяв вихованню поваги  до Шевченкового слова та зацікавленість до детального вивчення його життя та творчості.
14 березня учитель української мови та літератури  Коврига Н.М. з учнями 9-11 класів провела урок-лекцію на тему «Тарас Шевченко та Варвара Рєпніна: історія стосунків». Школярі розширили свої знання про життєвий та творчий шлях Т. Г. Шевченка, отримали цікаву та різноманітну інформацію про невідомі сторінки життя письменника.

Тиждень пройшов на високому рівні, усі класи взяли участь в проведенні заходів. Учителями української мови та літератури була проведена значна робота у підготовці до Шевченківського тижня. На відкритих та позакласних заходах використовували різні форми проведення заходів; використовувалися інформаційно-комунікативні технології, інтерактивні методи, що сприяло кращому засвоєнню матеріалу учнями, вихованню поваги до творчості Кобзаря, залучення дітей до глибин шевченківської мудрості, утвердження його духовних заповідей як важливого чинника консолідації суспільства серед учнів.