asyan.org
добавить свой файл
1

THE SCHOOL IS FUN. 2 FORM.

Вершиніна В.О., ЗОШ №18, м. Артемівськ, Донецької обл.

Мета: формувати комунікативну компетенцію учнів на основі вивчених ЛО, мовних структур із теми «The School is Fun» з використанням інтерактивних технологій.

Завдання:

практичні: активізувати знання, вміння й навички учнів із теми «The School is Fun»; перевірити засвоєння лексичного матеріалу з теми; активізувати вживання ЛО з теми в усному мовленні; розвивати навички аудіювання із загальним розумінням змісту й добуванням певної інформації; розвивати навички усного мовлення;

освітні: сприяти усвідомленню учнями особливостей свого мислення;

розвиваючі: розвивати довгострокову пам’ять учнів; здатність дітей до розподілу уваги; розвивати логічне мислення, мовну здогадку;

виховні: підвищити інтерес учнів до вивчення іноземної мови.

Обладнання: підручник для 2 класу І.Ф. Горець, І.Г. Щупак; мультимедійний проектор; фрагмент відеокліпу: «Паровозик з літерами англійського алфавіту»; аудіозаписи пісень: «Hello! How are you?» та «What is your name?»; аудіозаписи віршиків «What`s This?» та «How is your mother?»; презентація відеослайдів; малюнок паровозика із Ромашкова; трафарет із словом «School»; сигнальні картки для гри «Світлофор»; тематичні малюнки; текст для аудіювання; картки для заповнення; таблиця для гри «Школа»; кросворди.

^ ХІД УРОКУ.

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

1) Привітання. Організаційний момент.

Т. Hello, children! How are you today?

Ps. Hello, we are fine!

T. Let`s sing the «Hello song»! (all together)


Song

(аудіозапис)

Hello! (3) How are you?

Let`s make a cirсle? (3)

Good idea!


Hello! (3) How are you?

Let`s walk this way(3)

Good idea!


Hello! (3) How are you?

Let`s clap our hands? (3)

Good idea!


^ 2) Повідомлення теми та мети уроку.

T. The theme of our lesson is «The school is fun». Today we`ll repeat some words and learn the names of different school subjects; we`ll have a talk about our school life; name the things you use at school; remember some rules of reading. (Сьогодні ми повторимо деякі слова; вивчимо назви різного шкільного приладдя; поговоримо про шкільне життя; згадаємо правила читання).


T. I hope you are ready for our lesson.

Let`s start now.


^ 3) Бесіда з черговим.

T. Who is on duty today?

P1.2. (together) We are on duty today.

T. Who is absent?

P1. Nobody is absent. All are present.

T. Is the class ready for the lesson?

P1. The class is ready for the lesson. The blackboard is clean. The duster is on the blackboard. The chalk is on the blackboard too. The books, the copy-books, the pens and the pencils are on the desks.

T. What is the weather like today?

P2. It is autumn now. It is October now. The weather is not very good. It is cold. It is rainy. The sky is grey. The sun is not shining.

T. So, let`s revise the poem about such kind of weather.

Poem

All together.

What a rainy day today!

The sky is dark, and grey.

I don`t like such a weather (речення перекладається)

And you?

I don`t like such a weather too.

T. And who knows a poem about all seasons of the year?


Poem

(слайди №1, 2, 3, 4)

All together.

Spring is green,

Summer is bright,

Autumn is yellow,

Winter is white.


^ 4) Фонетична зарядка.

T. As a rule the next part of our lesson is the fonetical drills

T. А почнемо ми з розминки з чарівним паровозиком із Ромашкова! (Вчитель дістає малюнок паровозика). Давайте привітаємося з нашим паровозиком. (Good morning!) і заспіваємо йому ABC, покажемо, що ми грамотні дітки. Супровід відеофрагменту «Паровозик з літерами англійського алфавіту».

Ось ми і в дорозі. Паровозик біжить швидко вперед і співає різні пісеньки. Ми їдемо на ньому в школу Буратіно й Мальвіни!

Паровозик співає пісеньку вітру: [f], [f], [f], який підсилюється: [f], [f], [f]. Вітер шелестить листям, і паровозик заспіває пісеньку дерев: [h], [h], [h]. Колеса паровозика теж співають:[t], [t]-[d], [d]-[t], [t]-[d], [d]. Паровозик співає пісеньку вітру: [f], [f], [f], який підсилюється: [f], [f], [f]. Вітер шелестить листям, і паровозик заспіває пісеньку дерев: [h], [h], [h]. Колеса паровозика теж співають пісеньку:[t], [t]-[d], [d]-[t], [t]-[d], [d]. Паровозик пам’ятає, як влітку розмовляють квіточки, і співає їхню пісеньку: [n], [n], [n]-[nei], [nei], [nei]. Паровозик задумався і заспівав романтичну пісеньку: [m], [m], [m]. Тепер він згадав бджілок і співає їхню пісеньку:[p], [p], [p]. А ось як дзижчать комарики: [z], [z], [z]. Весела пісенька вийшла у паровозика: [p], [p], [z], [z], [p], [z], [p], [z], [z], [z]. А тепер паровозик випускає дим з труби. Ось так: [w], [w], [w].

- Час і відпочити. Let`s play sounds. (Давайте пограємо в звуки).

- Яку пісеньку співав вітер? [f], [f], [f].

Name the words with this sound: (Five, four, forest).


- Яку пісеньку співали дерева? [h], [h], [h].

Name the words with this sound: (How, he, hi, his)


- Як паровозик випускав дим з труби?

Name the words with this sound: (Where, what)

-Very good! Паровозику сподобалися ваші пісеньки.

T. Ми їдемо в школу Буратіно й Мальвіни, тому нам необхідно знати, як називаються потрібні для школи речі (показує й називає, діти повторюють)

[b] – book, box, bag.

[p] – pen, pencil, pencil-box.

[r] – ruler.

[d] – desk, door.

[t] – table, teacher.

[w] – window.

T. Try to, guess

-По-англійськи кожен день

Називаємо ручку – (pen).

-Книга – твій надійний друг.

По-англійськи книга – (book).

-Моя парта – просто блиск!

Точно мені по зросту.

Парта по-англійськи – (desk).

Це так просто!

- Вчу англійські слова,

Запам’ятаю їх навік

Портфель мій шкільний – це – (bag)

й сумка теж – (bag).


T. Now, listen to the poem « What`s This?» («Що це таке?»)

Послухайте віршик. Диктор читає віршик з паузою після кожного речення.

Listen and repeat.


What`s this? It`s a school-bag.

What`s that? It`s a pencil.

What`s this? It`s a pen.

For a pupil I am.


^ 5) Мовленнєва розминка


T. Наша подорож продовжується. Але дивіться у нас на шляху світлофор. Давайте пограємо в таку гру. (Гра «Світлофор» (на увагу)). Вчитель каже, що він буде називати речі, які учні звичайно кладуть в портфель, коли йдуть до школи. Якщо те, що називає вчитель правда, учні показують зелену картку «світлофора», а якщо ні, то червону (картка «світлофора» з одного боку червона, а з іншого – зелена). Гру проводять в швидкому темпі.

T. Ось наш паровозик під'їжджає до станції «School» (Школа).

Дивіться, хто нас зустрічає. Це ж Карлсон. Він теж вчить англійську мову й хоче говорити з вами тільки англійською мовою. Карлсон познайомиться з вами й покаже вам дорогу до школи Буратіно й Мальвіни.

Carlson. Good morning boys and girls!

Good morning, Carlson!

T. Carlson do you want to speak to the children?

Carlson. Yes, I do. I want to speak to the boys and girls.

T. Карлсон хоче у вас про щось запитати.

(Карлсон задає дітям різноманітні питання в швидкому темпі. Учитель з Карлсоном підходить до кожного з дітей, але не по черзі, а у вільному порядку, раптово для дитини.

Carlson`s questions and statements:

- What`s your name?

- How do you do, Ann?

- Is your name Katya?

- How are you Katya?

- Are you Petya?

- How old are you?

- Where are you from?

- Where do you live?

T. Карлсон багато дізнався, про вас. Давайте по дорозі заспіваємо йому пісеньку й продовжимо розмову.

Let`s sing a song.

Song «What is your name?» (аудіозапис)

C. (after the song). How is your mother, Olya?

P1. She is fine, thanks.

C. How is your father, Sasha?

P2. He is fine, thanks.

C. How is your sister, Lena?

P3. She is fine, thanks.

C. How is your brother, Kolya?

P4. He is fine, thanks.

T. Oh, we know such a poem! Let`s tell it together.

Poem «How is your mother?»


^ 6) Перевірка домашнього завдання.


Т. Діти, скоро ми під’їдемо до школи, а чи все шкільне приладдя ви взяли с собою?

С. Так, ось погляньте, у мене цілий портфель.

Т. А давайте перевіримо, чи все необхідне Карлсон взяв з собою до школи. Але спочатку повторимо, як називаються найпотрібніші для школи речі.

а) Активізація лексики теми.

Let`s play the game «Snowball». Вчитель організовуючи гру, нагадує дітям правила гри.

T. We will remember the words on the topic «School». The first pupil will think of one word, the second pupil will repeat it and add another word, the next pupil will repeat two words and say one more. The winner is the pupil who will repeat the chain of all the words on the topics.

Example

P1. A pen.

P2. A pen and a pencil.

P3. A pen, a pencil and a pencil-box.

P4. A pen, a pencil, a pencil-box and a ruler.

Під час проведення гри учитель вивішує на дошці картинки з теми «Школа».

T. Now, looking at the pictures answer the question:

What`s this?

P1. (a pen, a pencil, a book, a desk, an eraser, a ruler, a pencil-box, a copy-book and so on).

T. What have you got in your bag?

P2. I have got …

T. Say what you take to school.

P3. I take a pencil-box …

T. Now let`s try to guess: «What Carlson has got in his bag?»

P5. Carlson has got a pen, a book, … etc.

^ Робота в парах. Навчальні мікродіалоги.

T. Я бачу, що більшість хто з вас добре підготувалася до школи, а ті, хто щось забув, зможуть придбати все необхідне в магазині.

Look this is a shop. Let`s play the game «In the shop». (вживаються структури: Give me … Take it, please…)

На уроці кожен, хто хоч раз поговорив з учителем чи з учнями уроку, отримує кольорову фішку паперу. В кінці уроку кожен учень може отримати фішки, це і буде оцінка. Окрема оцінка ставиться за повну відповідь.

Т. А ось і школа Буратіно і Мальвіни. Вони зустрічають нас біля входу.

Ps. -How do you do, Malvina!

- How do you do, Buratino! How are you?

- Thank you, well.

Carlson. Meet my friends, please.

в) Складання монологічних висловлювань.

P6. Hi! My name is … . I am a … . I am from … . I live in … . I am … years old. I have got … .

P7.. (розповідь про друга).

Malvina. I am glad to meet you. Але до школи зможе зайти тільки той учень, який скаже, що написано на запрошеннях (На картках, які отримують діти, треба прочитати назву шкільного предмета. Коли діти кажуть, що написано на квитку, вони показують його класу й клас вирішує, чи можна його пропустити. Якщо ні, то йому видається інший квиток з малюнком і учень називає слово).

ІІ. Основна частина уроку.

1) Подання лексичного матеріалу.

1. Відпрацювати ЛО теми.

Malvina. Now, welcome to our school! Я хочу запропонувати вам екскурсію по школі. This is our classroom. (Перелічує вхідні слова, вказує на предмети, які знаходяться у класі, та підготовлені малюнки). (School, blackboard, door, window, wall, desk, chair, ceiling, floor, clock).

Вчитель допомагає перелічувати предмети у класі та зображення на малюнках, які знаходяться у класі. Потім ще раз в іншій послідовності.

Malvina. Тепер я буду називати те, до чого треба доторкнутися, а ви будете віддавати накази Буратіно.

The door.

Ps. Buratino, touch the door.

M. The floor.

Ps. Buratino, touch the floor.

Буратіно виконує усі накази правильно.

Very good, Buratino!


2. Тренування орфографічних навичок.

Task 1.

Let`s try to read these words in our text books p. 36 and then write down them into our copy-books.

M. Now, children, look at the blackboard. Some letters from these words are lost. Let`s find them.

На наборному полотні на картках виставлені слова з теми «Школа» з пропущеними літерами. Діти по черзі підходять до вчительського столу, шукають на ньому «втрачені» літери, потім прикріплюють їх на дошку.

Приблизне завдання на карточці (Handout 1):

cl_ssroom (classroom)

p_n (pen)

penc_l (pencil)

d_or (door)

d_sk (desk)

w_ll (wall)

wind_w (window)

flo_r (floor)

cha_r (chair)


Після виконання завдання на дошці вчитель організовує виконання вправи у робочому зошиті. Потім розташуйте ці слова в алфавітному порядку.

Task 2.

^ 2) Аудіювання.

M. Listen to the text and fill in the table (Handout 2).

Учні слухають текст і заповнюють таблицю. Відзначають «галочкою» слова з теми «Школа», які почули в тексті.

This is a classroom. These is a door in the classroom. There are two windows in the classroom. There is a blackboard on the wall in the classroom. There are some desks in the classroom. There is a clock on the wall.

Учні слухають текст, заповнюють таблицю, потім називають слова, які вони позначили.

^ 3) Фізкультхвилинка.

M. We work hard, now let`s have a little rest.

Poem

(виконується стоячи з відповідними рухами і ритмічними плесканнями після кожного рядка)


I like to read,

I like to play,

I like to study every day.

I like to run,

I like to jump,

I like to play.

It`s fun.

^ 4) Практикування вживання ЛО.

1. Активізація навичок читання.

M. А зараз давайте складемо разом розповідь про нашу класну кімнату. (Заздалегідь підготувати малюнок класу та картки для заповнення)

Handout 3.002.jpg


At school.

Слова для заповнення: classroom, desks, blackboard, pen, ruler, schoolbag.

Потім учні ланцюжком читають речення вправи.

2. Тренування навичок усного мовлення на основі прочитаного тексту.

Скласти самостійні речення про класну кімнату, спираючись на зразки речень з тексту.

3. Закріплення лексичних навичок з теми «Школа».

Malvina. Now, let`s have a little rest and revise the poem «Peter has a pencil».

Poem

Peter has a pencil,

Peter has a pen.

He draws with the pencil,

He writes with the pen.

Peter has (3) a pencil.

Peter has (3) a pen.

Учні показують предмети та дії, про які говорять.

4. Робота в групах. Повторення вивченого. Учні ще на початку уроку поділені на групи по 3-4 дитини (здвинуті разом парти). Буратіно роздає картки з завданнями та пояснює правила їх виконання.

003.jpg



Handout 3.


Треба кубик та фішку для кожного гравця. Кидається кубик, пересувається фішка. Слово, на яке потрапляє фішка, називається вголос та записується. Перемагає та команда, яка перша набере більше слів.


Handout 4.

004.jpg


Handout 5.005.jpg

Напишіть. Розташуйте слова в алфавітному порядку.


Handout 6.

Знайдіть слова. Ключ (розгадка для кросворду)007.jpg010.jpg


- За кожну перемогу команда переможець отримує вимпел, а кожний учень цієї команди заробляє призовий бал (кольорову фішку).

ІІІ. Завершальна частина уроку

Домашнє завдання

T. Let`s open your diaries and write down your homework.

-Make up flash cards. (Зробити набір карток зі словами теми «School»). Підручник с. 36.

Підбиття підсумків уроку

T. It`s a pity but our lesson is coming to the end. You are good pupils and I`d like to thank you for your hard work. Let`s count our results. Great! Your marks for today`s lesson are …

Наступного разу ми знову приїдемо до школи Мальвіни та Буратіно. Про що ви сьогодні в ній дізналися?

Ps …

T. Well done. Stand up. The lesson is over. You may be free. Good-bye.