asyan.org
добавить свой файл
1

Тема.Попередження захворювань.


Мета: Сформувати в учнів поняття про захворювання, розвивати навички адекватного оцінювання ситуації;виховувати бажання бажання щодо здорового способу життя


Базові поняття та терміни: хвороба,інфекційні хвороби, неінфекційні хвороби, імунітет


Тип уроку:комбінований


План уроку

1. Які бувають хвороби.

2. Захисні реакції організму.

3. Шляхи зараження і барۥєри на шляху інфекції

4.Методи профілактики захворювань


Хід уроку

І. Організаційний момент


ІІ. Перевірка Д/З

Що вам запамۥяталося з минулого уроку?

Так, ми з вами на минулому уроці вивчали тему Дорожньо – транспортні пригоди.Хто мені скаже

^ 1. Що ж таке дорожньо – транспортна пригода?

( Це подія за участю транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи заподіяно матеріальних збитків)

^ 2. Чому ДТП називають « убивцею №1 » у світі?

3.Які ви знаєте види ДТП?

( зіткнення, наїзд на пішохода, перешкоду, перекидання)

4.Як захиститися при наїзді автомобіля ззаду?

5. Як захиститися під час наїздів і зіткнень?

^ 6. Як потрібно діяти коли ти став свідком ДТП?


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Проблемна ситуація

У прохолодну погоду в школі багато учнів занедужало на грип. Учителі- в масках. Більшість учнів зробили так само, а решта – проігнорували. Хто з дітей учинив правильно? Чому?


ІУ.Постановка завдань уроку перед учнями

Отже, тема нашого уроку « Попередження захворювань ».

Сьогодні ми з вами вивчемо що таке імунітет, хвороба,інфекційні хвороби, неінфекційні хвороби.Дізнаєтися про захисні функції організму , пригадаєте свої відчуття під час хвороби, та зۥязуємо які існують методи профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань.У нас є гора знань .Я вам пропоную розмістити стікери на цій горі так, як ви розумієте і які знання ви маєте по цій темі.

^ У.Вивчення нового матеріалу

У нас час важко знайти хоча б одну людину , яка жодного разу не хворіла. Тому кожному важливо знати, які бувають хвороби,як ім запобігти, а також як відновити здоровۥя, як захворів.

^ 1. Я вам пропоную виконати таке завдання.

Але з минулих уроків згадайте що ж таке здоровۥя?

На дошці записую

Ознаки людини

Хворої Здорової

-кволість -веселий настрій

-непрацездатність -посмішка

-підвищення температури -нормальний сон

-головний біль - працездатність

-біль у всьму тілі - відсутність хвороб

-слабкість

-поганий апетит


^ 2.Давайте зۥясуємо можливі причини хвороб( інфекція, травма, переохолодження, неправильне харчування, тютюнопаління ..)

3.Пригадайте випадок, коли ви хворіли?Розкажіть:

- Що вам найбільше дошкуляло під час хвороби?

- Що вас найбільше втішало?

А що ж таке хвороба?

Хвороба – це порушення життєдіяльності організму внаслідок дії факторів ураження. Всі хвороби поділяються на інфекційні та не інфекційні.

Інфекційні хвороби – це захворювання,які викликаються бактеріями, вірусами і грибками і передаються від зараженої людини чи тварини здоровій людині.Хвороби,які викликані паразитами,збудниками тваринного походження (червами, комахами ,кліщами) називаються паразитальними.

^ До вірусних інфекцій відноситься: грип, вітряна віспа, ВІЛ – інфекція, герпес,мінінгіти, фарингіт,конۥюктевіт та багато інших.

До бактеріальних відносяться такі хвороби: туберкульоз, дизентирія,коклюш,холера,гонорея та багато інших.

^ Решта захворювань –неінфекційні. Це, наприклад,серцево – судинні захворювання,цукровий діабет, психічні захворювання, розлади зору,інсульти, виразка шлунку.


- Назвіть кілька відомих вам хвороб.

- Які з них інфекційні, а які неінфекційні.

Далі завдання на с.24( 2,3,4 )


Проводиться дослід,водночас це в нас і руханка


Розповідаю про методи щодо профілактики захворювань

З винайденням антибіотиків і вакцин у людства зۥявилася надія назавжди подолати небезпечні інфекції. Однак єдиною інфекцією, яку вдалось подолати є віспа. Таку страшну хворобу як СНІД людство подолати не в змозі.

^ Заходи профілактики здійснюються на державному та особистому рівні.

Методи щодо профілактики інфекційних захворювань

  • вакцинація та імунізація здорових людей;

  • обмеження контактів між хворими та здоровими людьми;

  • дотримування правил гігієни;

  • використання засобів захисту( масок);

  • підвищення імунітету людини до інфекційного захворювання.

Неінфекційних захворювань

  • дотримання режиму дня;

  • збалансоване харчування;

  • рухова активність;

  • правильність постави;

  • загартовування;

  • уникання шкідливих звичок;

  • обстеження у лікарів.


Читаємо притчу « Нас троє » на с. 28 і обговорюємо


УІ. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

То ж давайте підведемо підсумок нашого уроку.

Гра « Мікрофон »

Кожен учень повинен взяти інтервۥю « Що ти нового дізнався на уроці?»


На початку уроку ми з вами прикріплювали стікери на нашу гору знань. А тепер я вас попрошу перемістити іх так, як ви зрозуміли новий матеріл. Чи дізналися ви чогось нового?Чи збільшився ваш багаж знань? Прикріплюючи стікери побажайте нам здоровۥя.

Вправа «Віночок побажань » .

Учні стають у коло. По черзі кладуть руку на плече сусуду справа і бажають йому здоровۥя. Руку не знімають. Коли останній учасник висловить своє побажання, утвориться своєрідний віночок.


Виставляю оцінки за урок


УІІ.Домашнє завдання

С. 23 – 28 читати та вивчити