asyan.org
добавить свой файл
1

УРОК ЧИТАННЯ В 3 КЛАСІ ТЕМА. Вступ до теми «Життя і творчість великого педагога Василя Сухомлинського» О.Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло». МЕТА:познайомити учнів з творчістю письменника В.Сухомлинського;удосконалювати навички правильного, свідомого читання; розвивати образне мислення , мовлення учнів ; виховувати доброту ,чутність. ОБЛАДНАННЯ: портрет В.О.Сухомлинського, складові таблиці для швидкісного читання . ОФОРМЛЕННЯ ДОШКИ: портрет В.О.Сухомлинського,дати життя письменника , прислів*я «Людина красна не словами, а добрими ділами» , «Добре діло роби сміло». ТИП УРОКУ: вивчення нового матеріалу. УИТЕЛЬ: НОВІК МАРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА. ХІД УРОКУ I ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ. II МОТИВАЦІЯ. 1.Розучування скоромовки. Ніс сміхунчик сміху міх - Міх розсипався на сміх. Діти читають скоромовку повільно і прискорюючи темп і виконують вправи для пальців рук. а) «Кулачки» - діти стискають і розтискають кулачки прискорюючи темп. б) «Піаніно» - діти торкаються кожним пальцем по черзі поверхні парти , уявляючи гру на піаніно ,прискорюючи темп. в) « До великого» - діти по черзі торкаються кожним пальцем руки великого пальця , прискорюючи рух. 2.Працювання зі складовими таблицями для швидкісного читання.


III АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ. .Працювання з прислів*ями написаними на дошці. –Як ви розумієте ці прислів*я? -Які діла добрі? -Яку людину називають доброю? IV ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. V ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. 1.Ознаїмлення з життєвим і творчім шляхом В.О. Сухомлинського. а)Пригадати які твори Сухомлинського діти вивчали в цьому році і познайомитись з якими будуть працювати. б)Розповідь вчителя про життя і творчість В.О.Сухомлинського. Народився Василь Олександрович на Кіровоградщині в родині бідного селянина 28вересня 1918 році .У 1933 році він закінчив семирічну школу. Однокласники згадували, що у Василя був чудовий характер. Він був енергійним життєрадісим хлопнчиком, дуже любив читати твори Т.Г.Шевченка ,П.Мирного. Закінчив Кременчуцький педінститут і працював учителем української мови та літератури,був завучем школи .У 1941 році,коли розпочалася війна ,Сухомлинський пішов на фронт,але довелося воювати не довго,бо був двічі поранений і довго лікувався. У 1948 році Василь Олександрович стає директором Павлиської школи. в) ознайомлення зі статею «Василь Сухомлинський».(самостійне читання ) г) бесіда за прочитаним: -Яким незвичайним учителем був Василь Сухомлинський? -Кому Василь Олександрович присвятив все своє життя? -Що робив він у Павлиській школі? -Що він намагався відобразити у своїх творах? д) доповнення вчителя Понад 35 років працював В.О.Сухомлинський учителем і директором школи.Тридцять два роки вів педагогічний щоденник, у якому записував свої спостереження за поведінкою дітей . А потім його роздуми виливалися на папір , ставали книгами статтями. Всього він написав понад 70 томів цікавих розповідей для дітей : мініатюр-казок, оповідань,легенд,новел. ФІЗХВИЛИНКА. 2 Опрацювання оповідання «Красиві слова і красиве діло» а) Робота над назвою твору : -Як ви думаєте про шо йдеться мова в цьому творі? б) Виразне читання оповідання вчителем . в) Бесіда за прослуханим. – Коли і де відбуваються описані події ? - Чому діти були у хатинці серед поля ? - У яких словах оповідання висловлено його головну думку ? - Чий поступок ви вважаєте красивим? г ) Самостійне читання оповідання: –читання впівголоса ; - «Бросок –засічка» ; -«Буратіно» (швидке читання зі стуканням ) ; - «День-ніч» (учні читають мовчки текст і по команді «Ніч» заплющують очі ,а по команді «День» продовжують читати текст ); - «Диктор» (виразне читання уявляючи себе дикторами ). д ) Аналіз змісту і вибіркове читання. –Що це за маленька хатинка стояла у полі? Прочитайте. –Чи знали друзі четвертого хлопчика? Прочитайте який у нього був вигляд . –Що йому сказав перший хлопчик? А що промовив другий? Прочитайте ці слова. –Чи можна сказати, що слова цих двох хлопчиків красиві? -Що зробив третій хлопчик?Прочитайте. –Поміркуйте, що змоклому хлопчикові було в цей момент було потрібніше : красиві жалісливі слова чи сухий одяг ? -У яких словах оповідання висловлено його головну думку? Прочитайте. –Що автор хотів показати вам вчинками героїв? е )Читання «Ланцюжком». ж )Читання за особами (змагання ). 3. Розвиток мови. Складання розповіді за малюнком . VI Підсумок уроку. –Чого вчить нас оповідання В.О.Сухомлинського «Красиві слова і красиве діло» ? - Хто написав це оповідання ? --Що ви знаєте про Сухомлинського? VII Домашнє завдання. Навчитись стисло переказувати оповідання. Відповідати на питання.