asyan.org
добавить свой файл
1

3 клас, урок читання

Тема: В. Сухомлинський «Красиві слова і красиве діло»

Мета: - ознайомити учнів з творчістю В.Сухомлинського;

- удосконалювати навички правильного, свідомого читання;

- збагачувати активний словник учнів;

- розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності;

- розвивати творчі здібності молодших школярів;

- виховувати чуйність, доброту милосердя.

Обладнання: портрет Сухомлинського, картки з прислів’ям, аркуші для вправи «Добре-погано», крісло автора, мультимедійне обладнання

^ Хід уроку

І. Організація класу

Звучить пісня «Якщо добрий ти» з м\ф про кота Леопольда, діти заходять в клас, розсаджуються за парти.

«Комплімент»

Правила уроку.

ІІ. Мотивація

На дошці запис:

Людимаютьрізнісердця

Роз’єднай слова

  • Пригадайте, з якої це казки. (Дімаров. «Для чого людині серце»)

  • Які серця згадувались цій казці?

ІІІ. Тема та очікування результату

Скласти розсипане прислів’я

На язиком пусто а ділі густо.

(Язиком густо, а на ділі пусто)

  • Про що буде йтися на уроці?

На дошці відкривається тема

Мета: - продовжувати знайомство з творчістю Сухомлинського

  • дізнатися, якими були хлопчики з оповідання

  • вчитися складати розповідь про події, схожі на описані.


ІV. Надання необхідної інформації

  1. Історична справка.

Група «Історичне дослідницьке бюро» знайомить з життям і творчістю Сухомлинського.

  1. Опрацювання статті в підручнику про життя і творчість письменника

Самостійне читання

  1. Бесіда

  • Ким був Сухомлинський?

  • Про що мріяв письменник?

  1. Інтерв’ю за 3 кроки.

Учні об’єднуються, в групи, попарне інтерв’ю

  • Прочитайте уважно заголовок оповідання?

  • Як ви думаєте, про що йтиметься в оповіданні?

5.Читання оповідання та аналіз прочитаного

(читає підготовлений раніше учень)

  • Для кого була збудована хата?

  • Що сталося одного разу?

  • Скільки хлопчиків було в хаті?

  • Що сказав кожен із хлопчиків?

  • Що зробив третій хлопчик?

  • В яких словах висловлюється головна думка?

  • Як гадаєте, чи навчив інших вчинок хлопчика, що віддав сорочку?

6.Робота за малюнком підручника: задай в парі питання за малюнком.


V. Музична фізхвилинка


VI. Інтерактивна вправа.

  1. Вправа «Добре - погано»

Що автор схвалює, а що засуджує

Добре Погано

_____ ______

_____ ______

_____ ______

Обери позицію «За», «Проти», «Не знаю»

Питання для обговорення «Краще не красиві слова, а красиві діла».

  1. Творча робота

  • Учитель розповідає, що в житті трапляється багато випадків, коли люди втрачають зір, слух, хворіють. І треба мати добре серце, щоб допомогти їм не красивими словами, а гарними ділами.

  • Учні в парах складають розповідь, яка підтверджує головну думку твору.

  • Слухання творчих розповідей (крісло автора)

Навчимося добра, як вчаться мови діти,

Щоб потім все життя

Його творить святе.

Старайся робити добро скромно, непомітно, як хлопчик в оповіданні Сухомлинського, як дерев’яний чоловік, від якого залишились тільки жевріючі вуглики.


^ VII. Підсумок уроку, виставляння оцінок

Вправа «Незакінчене речення»

Сьогодні урок навчив мене – …

Прочитане оповідання спонукає мене – …

Найцікавіші завдання на уроці – …


VIII. Домашнє завдання: скласти розповідь за темою

«Гарне не красиві слова, а красиві діла, дібрати прислів’я, співзвучні з темою».

Урок закінчують піснею «Дорогою добра».


Література:

  1. Інтерактивні технології навчання у початкових класах/Авт.-упор. І.І.Дівакова. Тернопіль; Мандрівець. 2007.

  2. О.Босова, О.Бєльма, В.Сорокіна «Вивчення християнської етики в українській культурі», Донецьк, 2011 р.