asyan.org
добавить свой файл
1


Оболонська ЗОШ І-ІІІ ступенів


Лист Адреса

Урок розвитку зв’язного мовлення у 5 класі




Підготувала і провела

учитель української мови та літератури

спеціаліст вищої категорії

Рожок Наталія Володимирівна


2009-2010 н. р.







Святий угоднику Миколаю,

подаруй, будь ласка, татові нову

машину, бо він часто стару

ремонтує, мамі – трикімнатну

квартиру, ба мама бідкається,

що наша замала, а мені –

новий комп’ютер.

Павлик





Святий Миколаю!


Я знаю, що не завжди була чемною і слухняною дитиною. Будь ласка, вибач мені, бо я хочу доволі багато. Хочу, аби ти молив Бога, щоб він дав здоров’я таткові, мамусі, мені й братикові, а приносити нічого не потрібно, хіба що маленьку цукерку.

Оленка





^ Любі мої хлопчики і дівчатка!


Як вам живеться у п’ятому класі? Чи не сваритесь ви між собою? Мабуть, звикли вже до нових учителів.

Надходить моє свято. Хочеться вірити, що у цьому році ви були слухняні, чемні та привітні, не засмучували ваших рідних

прикрощами, а як і траплялися вони, то зовсім рідко. Сподіваюся побачити на шибочках і прочитати й ваші листи. Пишіть мені до 19 грудня.

^ На все добре! Бувайте здоровенькі та щасливенькі!

Святий Миколай


Зв'язне мовлення


Тема уроку Лист. Адреса


Мета уроку: пояснити особливості складання тексту листа;

формувати вміння складати лист відповідно до усталених традицій, уживаючи звертання, вставні слова, етикетні формули;

виховувати шанобливе ставлення до людей, розвивати культуру писемного мовлення, збагачувати й уточнювати словниковий запас дітей.


Хід уроку

Підготовка до написання листа.

І. Знайомство із загадковим листом:

  • Читання листів

  • Бесіда:

Який з листів, на вашу думку, написаний правильно? Свою думку аргументуйте.

Навіщо, по-вашому, Святий Миколай надіслав нам Оленчин і Павликів листи?


^ II. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальні діяльності.


IV. Домашнє завдання. Напишіть листа Святому Миколаю, щоб напередодні свята ви змогли б його приклеїти на шибці вашого вікна


III. Ознайомлення з новим матеріалом, його осмислення.

Робота з роздатковим матеріалом

  • Про види спілкування (інтернет, мобільний звя’зок, електронна пошта, листування)

  • Про листування

  • Про лист (Словникова робота: адресат – адресант)

  • Зміст листів

  • Призначення листів

  • Будова листа

Робота з підручником.

Усне виконання вправи 202.( Читання, дослідження будови)

Перевірка домашнього завдання.(Впр.196)

  • Які слова називаються вставними?


Усне виконання вправ 203, 204.

Робота в групах

Письмове виконання вправи 205( матері, дідусю )

\/. Рефлексія

Сьогодні на уроці я дізнався

навчився

зміг

зрозумів


. V/. Підведення підсумків уроку.