asyan.org
добавить свой файл
1

Урок математики 1 клас

Урок 9

Тема: Читання й запис чисел від 1 до 100. Порівняння чисел. Одноцифрові й двоцифрові числа. Попереднє і наступне число до даного. Складання і розвязування задач. Кут, кути многокутника.

Мета:

  • вдосконалювати обчислювальні навички учнів, узагальнювати вміння порівнювати двоцифрові числа, перетворювати іменовані числа, розв'язувати задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць в непрямій формі;

  • розвивати вміння стисло та грамотно висловлювати свої міркування та обґрунтовувати їхню правильність, розвивати уміння правильно розподіляти час та цінувати кожну хвилину;

  • виховувати уважність, зібраність, спостережливість

Обладнання: комп’ютер, презентація Microsoft PowerPoint «Найрозумніший», наочність Козеня

^ Посібники і матеріали: Підручник Ф.М. Рівкінд, Л.В. Оляницька «Математика» 1 клас, Київ, видавничий дім «Освіта», 2012

Тип уроку: урок узагальнення набутих знань

Форма проведення: урок – гра з використанням ІКТ


^ Хід уроку

  1. Організація учнів до уроку.

Із ранковим сонечком поспішає в клас

Козенятко з казочки знов прийшло до нас.

Урок математики нумо починаймо

Завдання цікаві дружно розбираймо.

Візьмемо з собою на урок терпіння,

Обчислювальні навички, а також уміння

Задачі добре розв’язувати

І рішення показувати.

Тож вперед часу не гаймо

Гру «Найрозумніший» починаймо.

Козенятко вирішило подивитись, хто з вас найкраще запам’ятав матеріал попередніх уроків і тому пропонує вам пограти у гру «Найрозумніший». (Слайд 1)

ІІ. Гра «Найрозумніший»

Дидактична мета: узагальнити знання учнів з усної і письмової нумерації у межах 100

Обладнання : табло для запису результатів, презентація «Найрозумніший»

Хід гри

Гра проводиться за аналогією до телевізійної гри адаптованої до уроку математики та мети уроку.

У 1 турі учні отримують завдання і варіанти відповідей. Потрібно правильно вибрати відповідь і набрати якнайбільше балів.

У 2 турі гра «Дешифровщик» визначає послідовність відповідей учнів. За хвилину потрібно відповісти на найбільшу кількість запитань.

У 3 турі на екрані показано категорії. Учень вибирає категорію і виконує завдання із заданої теми.

У 4 турі учням потрібно запам’ятати клітинки свого кольору і відкривати їх по черзі та розв’язувати завдання.

Перемагає, той учень, який набере найбільше балів.

(Слайд 2,3)

І тур (Слайд 4-10)

Виберіть правильну відповідь

  1. 20 + 10 :

20,30,40,45

  1. 30 – 30 :

1, 0,60, 10

  1. 0 + 15 :

50,10,15, 20

  1. 15 – 10 :

12,15,5,25

  1. 5 + 4 :

9,13,10, 1

  1. 9 + 90 :

100,99,89,91

  1. 90-70 :

10, 20,30,40

ІІ тур (Слайд 11)

Для того, щоб визначити послідовність відповідей учасників проводимо гру «Дешифровщик» (Слайд 12)

Дидактична мета: повторити послідовність чисел в межах 100; розвивати логічне мислення

Обладнання: картки із кодуванням

Хід гри

Потрібно розташувати числа у заданому порядку , а потім за легендою розшифрувати слово чи слова. Виграє той, хто першим справився із завданням.

Розташуйте числа у порядку спадання і прочитайте слово.

Н

У

М

Е

Р

А

Ц

І

Я

97

89

76

65

58

47

35

29

10

  1. Скільки десятків і скільки одиниць у числі 46? (Слайди 13-17)

Назвіть сусідів числа 54?

Яке число попереднє до 48?

Яке число наступне до 82?

Яке число стоїть між 45 і 47?

Порахувати від 44 до 54.

  1. Скільки десятків і скільки одиниць у числі 54?

Назвіть сусідів числа 63?

Яке число попереднє до 36 ?

Яке число наступне до 74?

Яке число стоїть між 65 і 67?

Порахувати від 32 до 42.

  1. Скільки десятків і скільки одиниць у числі 37?

Назвіть сусідів числа 42?

Яке число попереднє до 84?

Яке число наступне до 73?

Яке число стоїть між 54 і 56?

Порахувати від 76 до 86.

  1. Скільки десятків і скільки одиниць у числі 62?

Назвіть сусідів числа 58?

Яке число попереднє до 51?

Яке число наступне до 34?

Яке число стоїть між 68 і 70?

Порахувати від 71 до 81.

  1. Скільки десятків і скільки одиниць у числі 43?

Назвіть сусідів числа 67?

Яке число попереднє до 84?

Яке число наступне до 94?

Яке число стоїть між 72 і 74?

Порахувати від 39 до 49.

ІІІ тур (Слайд 18,19)

Тварини

Приклади

Порівняй числа

Весела перерва

Чарівний ланцюжок

Одиниці вимірювання

Перетворення

Пропущенні знаки

Птахи

Тварини (Слайд 20)

Слон з’їдає 30 кг сіна за добу. Це на 60 кг менше, ніж він з’їдає всієї їжі за добу. Скільки кілограмів їжі потрібно слону на добу?

Сіно - 30 кг, це на 60кг <

Вся їжа - ?

1. Про кого задача?

2. Про що запитується в задачі?

3. Що означає число 30?

4. Як ви розумієте вислів «це на 60 кг менше всієї їжі»? (Всієї їжі на 60 кг більше, ніж сіна)

Отже, задачу розв'яжемо дією додавання 30 + 60 = 90 (кг).

Приклади

(Слайд 21)

32+1

48-1

20+20

60-10

Порівняй числа

(Слайд 22)

30  13

40  50

17  70

9  90

5 дес. 1 од.  15

4 дес. 9 од.  94



Весела перерва (фізкультхвилинка) (Слайд 23)

Чарівний ланцюжок (Слайд 24)

60-30+20-40+80-20= 70

Одиниці вимірювання (Слайд 25)

1 дм =  см

1м =  дм

1 м =  см

Перетворення (Слайд 26)

81 см = 8 дм 1 см 86 см =  дм  см

20 дм = 2 м 61 см =  дм  см

24 дм = 2 м 4 дм 36 дм =  м  дм

Пропущенні знаки (Слайд 27)

23  1 =24

36 1=35

Птахи (Слайд 28)

Багато птахів під час перельоту перебувають у повітрі по 20 годин. Пташка золотава сивка перебуває у повітрі на 30 годин більше. Скільки годин перебуває у повітрі під час перельоту золотава сивка?

Пт. — 20 год

Сивка — ? на 30 год >

Ця задача на збільшення числа на кілька одиниць (пряма форма).

Розв'язати її потрібно дією додавання: 20 + 30 = 50 (год)

ІV тур (Слайд 29)

Кожен учень витягає стрічки (різного кольору)

Потім відкриваються кольорові числові клітинки, учні мають запамятати номера свого кольору. Коли кілітинки закриються учні по черзі називають номера своїх клітинок і виконують завдання. Якщо учень правильно відкрив і відповів на своє завдання, то отримує 2 бали, якщо відкрив чуже питання і правильно відповів – 3 бали.якщо відкрив клітинку білого кольору і відповів , то отримує 1 бал. (Слайди 30,31)

































Назвати геометричні фігури (Слайд 32-47)

  1. Круг

  2. Пряма

  3. Відрізок

  4. Трикутник

  5. Промінь

  6. Ламана лінія

  7. Хвиляста лінія

  8. Квадрат

  9. Прямокутник

  10. Куля

  11. Куб

  12. Пятикутник

  13. Семикутник

  14. Кут

  15. Шестикутник

  16. Точка



ІІІ. Підсумок уроку. (Слайд 48)

Нагородження переможця

Вправа «Мікрофон»

Метод "мікрофон" надасть можливість кожному сказати щось швидко, по черзі, відповідаючи на запитання або висловлюючи свою думку чи позицію.

Мета:дізнатись думку кожного із учнів

Правила проведення:

Говорить тільки той у кого « мікрофон»;відповіді не коментуються і не оцінюються.

Чи сподобалась вам участь у грі «Найрозумніший» ?

Які завдання виконували із задоволенням? А які — недуже?