asyan.org
добавить свой файл
1

Тема: Множення раціональних чисел

Урок математики у 6 класі.

Мета: Узагальнити і систематизувати знання учнів по темі, удосконалити навички множення раціональних чисел, розкриття дужок, зведення подібних доданків.

Розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, уміння застосовувати знання в нестандартних ситуаціях, пізнавальний інтерес учнів.

Виховувати організованість, зібраність, увагу, культуру математичних записів та мову.


Хід уроку:

І. Вступне слово вчителя.

Ще раз повторимо тему множення, але дещо незвичним для нас способом, а в грі. Весь клас – це одна команда, але від відповіді кожного залежатиме успіх всього класу.

Наша гра – це підкорення ще однієї вершини знань, це подорож, в ході якої за кожну правильну відповідь ви одержуватиме в нагороду 1 розум.

Щоб підкорити кожен етап нашого сходження на вершину, треба розв’язати певні завдання. Розв’язавши правильно, ви переходитиме до іншого етапу. ІІ. Розв’язування вправ.

  1. Висота «Думай – переможеш» - повторимо теоретичний матеріал.

  • Як знайти добуток двох від’ємних чисел? Навести приклад.

  • Як знайти добуток чисел з різними знаками? Приклад.

  • Яким числом є квадрат від’ємного числа?

  • Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «+»?

  • Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак «-»?

  • Що називається коефіцієнтом?

  • Які доданки називаються подібними?

  • Як звести подібні доданки?

  1. Вершина точних відповідей.

Усно: Спросити вираз і назвати коефіцієнт:

а) - 3*6х = -18х

б) – 0,8(-7у) = - 5,6 ху

в) (- ) = -

г) – 5а(-0,6с) = 3ас

д) – * 1 = - bc

Логічні задачі:

  1. а2 2) а3

4 16 -2 -8

- ? ?


2а + 3 – 2а – 1



- х + 5 + х – 12


3)



1,1х + 3 – 1,1х + 14

-2,5 – 1 + 2,5х – 12

?




  1. Гора «Не спіткнись».

Розкрити дужки і звести подібні доданки:

а) 9(7х – 6) – 18х = 63х – 54 – 18х = 45х – 54

б) 7а – 6(19 – а) = 7а – 114 + 6а = 13а – 114

в) 0,8(6х – 2) + 1,6(х – 4) = 4,8х – 1,6 + 1,6х – 6,4 = 6,4х – 8

г) – ( - 4,9 – 5,8z) – (3,1z – 5,6) = 4,9 + 5,8z – 3,1z + 5,6 = 2,7z + 10,5

д) (2a – 7b) – (4a – 8b) = 1a – 4b – a + 1b = a – 2b

  1. Висота «І куди ви поспішаєте?»

№ 1371 (д), підручник Г.Янченко «Математика 6 клас»

  1. Пік «Мрій».

Розв’язати рівняння:

а) 5(х – 3) – 4х = -7,3

б) (х – ) + х = 11

  1. Пагорб Розваг.

  1. Вірш «Цариця математика»

  2. Математична дискотека.

6 хл. + 6 дів. Отримують різні частини формул і повинні знайти свою частину.

ab = ba a * 0 = 0

(ab)c = a(bc) (a + b)c = ac + bc

a * 1 = a

a * (-1) = - a

ІІІ. Підсумок уроку. Виставлення оцінок за урок ( кожен учень рахує одержані «розуми» і множить їх кількість на 2).

IV. Домашнє завдання: повт. п. 38 – 40, ст. 253 № 4, 7 (а, б), 8, 13.