asyan.org
добавить свой файл
1

Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Дніпровської районної

в місті Києві державної адміністрації

Центральна районна бібліотека ім. П.Г.Тичини

 
Жодне суспільство не може гармонійно розвиватися, набути статусу цивілізованого, якщо в ньому принижена роль жінки та не збалансовано відношення між двома статями, бо становище жінки в тій чи іншій релігійній спільноті безпомилково відбиває ступінь прихильності її членів до принципів гуманізму, рівності та милосердя. Яке ж становище жінка займає в ісламі? Як воно регулюється Кораном та наскільки послання Аллаха виконуються послідовниками цієї релігії?

Для розуміння ролі жінки в Ісламі, потрібно дуже виважено підходити до висвітлення цього питання, бути обізнаним з місцем жінок в доісламському періоді, мати на увазі культуру відповідних країн, їх економічний розвиток і, нарешті, порівнювати стан жінок в мусульманському світі зі становищем жінок в західних культурах.

Метою нашого видання було не дослідження положення жінки в країнах мусульманського світу, а ознайомлення читачів з літературою, яка розповідає про жінку в ісламі, традиції сімейно-шлюбних відносин, виховання дітей, традицій носіння хіджабу та паранджі, впливу глобалізації на повсякдення жінки.

В цьому виданні ми пропонуємо серію книг Джин Сессон, американської письменниці, яка пише головним чином про жінок Близького Сходу.

Впродовж десяти років проживання в Саудівській Аравії Джин Сессон підтримувала міцну дружбу з саудівськими жінками. Через них вона почала розуміти щоденну дійсність того, що означає бути жінкою в суспільстві, де домінують чоловіки, де арабські жінки безсилі перед лицем насильства і жорстокості.

У 1983 році в італійському посольстві Джин Сессон познайомилася з саудівською принцесою "Султаною", героїнею її книг. Вони швидко подружилися. Хоч і були жінками з різних культур, але легко порозумілися. Від Султани Джин Сессон дізналася більше про гірку правду життя Султани, її сестер, подруг, багатьох членів королівської сім'ї.

У 1985 році Султана запропонувала Джин Сессон написати книгу про несправедливого відношення до жінок в Саудівській Аравії. Джин спочатку відмовлялася від цього кроку, хоча згодом показала всьому світу "Мемуари принцеси". Правдива історія про життя жінки Близького Сходу швидко стала міжнародним бестселером.

^ Джин Сэссон Мемуари принцессы/Дж. П.Сэссон; пер. с англ. Н.Л.Кузовлева. – СПб.: Амфора, 2007. – 348с.

Що ви уявляєте, коли думаєте про принцесу з Саудівської Аравії? Правильно - іскристі коштовності, золото, розкіш скрізь і усюди. Але, як з'ясовується, не усе так приємно і красиво. Розповідь принцеси Султани - це історія важкого безправного життя жінок Аравії. І лише небагато з них здатні вирватися з в'язниці під назвою "будинок", - Султана змогла.


Джин Сэссон. Мемуари принцессы-2. Дочки Султаны / Джин Сэссон. – СПб.: Амфора, 2009. – 304с.

Після завершення роботи над "Мемуарами принцеси" Султана не збиралася більше видавати книг, оскільки королівська сім'я украй негативно сприйняла таку нечувану зухвалість і суворо покарала неслухнянку. Але життя вносить свої корективи, і принцеса визнала необхідним знову удатися до допомоги Джин Сессон. Так з'явилася друга книга, "Дочки Султаны", заснована на реальних фактах і подіях з життя сім'ї Султаны, розповіді про долю двох дочок принцеси.


^ Джин Сэссон Мемуари принцессы-3. Содружество Султаны / Джин Сэссон. – СПб.: Амфора, 2008. – 383с.

Незважаючи на те, що Султана далеко не ідеальна і їй не чужі людські слабкості, вона пробудила величезний читацький інтерес і симпатію, що надихнуло принцесу і Джин Сессон продовжити неймовірну розповідь про живцем похоронених, про тих, хто страждає від насильницьких браків з жорстокими і розпусними чоловіками. Тому з'явилася третя книга - "Співдружність Султаны".

Принцеса, об'єднавши навколо себе сестер, веде нерівну боротьбу проти пригноблення саудівських жінок.

^ Джин П. Сэссон. Принцесса. Правдивая история жизни под чадрой в Саудовской Аравии/ Дж. Сэссон; пер. с англ. – Смоленск: Русич, 1998. – 350с.

У документальній книзі Джин Сессон перед читачем проходить захоплююча черга подій з життя нашої сучасниці, принцеси королівского будинку Саудівської Аравії. Автор підводить завісу таємниці, якою оповитий для європейців загадковий світ Арабського Сходу, де останні досягнення цивілізації співіснують з похмурими традиціями середньовіччя. Книга заснована на унікальних документах і особистому досвіді письменниці, що багато років прожила на Близькому Сході.


^ Джин П. Сэссон. Принцесса Курдистана. Любовь на растерзанной земле: документальный роман / Джин Сэссон. – СПб.: Амфора, 2009. – 416с.

Принцеса Курдистану" - це правдива історія любові на розтерзаній землі Іраку. Джоана аль-Аскарі виросла у Багдаді, але серце дівчини завжди належало Курдистану. Ще з молоком матері вона ввібрала в себе вірність курдським традиціям і відданість батьківщині. Відвідуючи прекрасну Сулейманію, Джоана не здогадувалася, яка страшна доля чекає її і інших курдів в майбутньому, покаліченому жорстокістю Саддама Хусейна.

^ Сэссон Д. Мольба Мариам / Джин Сэссон. – СПб.: Амфора, 2011. – 351с.

Зло зосередилося в Афганістані. Там усім володіють чоловіки, і ні розум, ні спроможність, ні краса, ні вченість, ні сила духу, ні сімейні зв'язки не в змозі змінити положення жінок. Чоловіки можуть видати їх заміж за людей похилого віку, відняти у них дітей і, навіть, убити. Звільнення жінки неприйнятне для місцевої культури.

Ця книга про історію Маріам Хаїль, дочки однієї з найвпливовіших сімей Афганістану, яка, незважаючи на усі свої жіночі доброчесності, теж зіткнулася з цим злом.

В Центральній районній бібліотеці ім.П.Г.Тичини можна прочитати не всі книги цієї письменниці. Ми пропонуємо почитати їх в електронному вигляді, скориставшись безкоштовним Інтернет-ценром, який працює в нашій бібліотеці і рекомендуємо використати подані нижче Інтернет-ресурси:


Джин Сэссон скачать книги бесплатно, книги автора Джин Сэссон - bookz.ru/authors/djin-sesson.html

Джин Сэссон - все книги автора - www.bukvaved.ru/avtor.../D*zhin%20Sısson/

Скачать или читать онлайн книгу: «Дочери принцессы», Джин Сэссон - fictionbook.ws/.../dghin-sesson-docheri-princessi.html

Джин Сэссон - Мемуары принцессы-2. Дочери Султаны - rutracker.org

Электронная библиотека ModernLib.Ru - modernlib.ru/books/sesson_dzhin_p
Рекомендації підготувала зав. відділу довідково-інформаційної та організаційно-методичної роботи В.Осипенко
 

Наша адреса: Центральна районна бібліотека ім..П.Г.Тичини вул.. А.Луначарського, 24 м. Київ – 02 02002 Е-mail: dniprolib@ gmail.com

Тел. (044)517- 42-38