asyan.org
добавить свой файл
1

ТРЕНІНГ «ДІАЛОГ ПРО МОВУ: ЯК МИ ГОВОРИМО»


Найдорожче добро кожного народу – це його мова. Знання мови, оволодіння багатством її словникового запасу, використання під час спілкування різноманітних епітетів, порівнянь, прислів’їв, приказок визначає культурний рівень людини. Часто кажуть: «Хіба так важливо, як я говорю?» Так! Дуже важливо! «Людина, байдужа до рідної мови, – це дикун», – писав російський письменник К. Паустовський.

В одних вустах мова чарує, кличе за собою, а в інших – ріже слух. Усе залежить від того, хто і як володіє цим унікальним інструментом.

Правильно й чисто говорити може кожен, аби було бажання. Але не всі розуміють цю істину, тому розмовляють суржиком, іноді не розуміючи, про що говорять.

У Міжнародний день рідної мови студенти кафедри фізичної реабілітації Полтавського інституту економіки і права разом із сектором масової роботи Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного провели тренінг «Діалог про мову: як ми говоримо» для учнів 7-х класів ЗОШ №23 м. Полтави.

Програма тренінгу включала рубрики «Мовологія» та «Мозкова атака», де учні отримали цікаву інформацію про правильне використання українських відповідників російських слів і виразів, їхню етимологію та семантику за книжкою Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо».

Учасники тренінгу переглянули сценку «Баба Параска і баба Палажка на святі рідної мови» у виконанні студентів Світлани Мошти (група 11ФП12 спеціальності «Фізична реабілітація») та Анни Науменко (група 11ФР12 спеціальності «Переклад») .

У рубриці «Мозкова атака» бібліотекар Лариса Чижик провела вікторину «Мова рідна солов’їна» та огляд книжкової виставки «Як річка, з роду і до роду, так мова з’єднує народ».

На завершення зустрічі прозвучали пісні та вірші рідною мовою. І присутні ще раз зрозуміли, якою милозвучною, чарівливою є наша рідна українська мова.


Джерело: веб-сайт Полтавського інституту економіки та права:

http://institute.poltava.ua/news/36/