asyan.org
добавить свой файл
1


УРОК-ПОДОРОЖ

Тема. Закріплення навичок написання вивчених букв.

Списування з друкованого тексту

Мета: закріпити навички написання вивчених букв; удосконалювати звуко-буквений аналіз слів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: малюнок казкового містечка, малюнок автобуса, назви вулиць, квіточки-квитки, малюнки квітів, модель слів, «чарівні цеглинки», малюнок горобчиків, малюнок їжачків та яблучок, кросворд, малюнок Чебурашки, грамзапис, фотографії Києва, казкова квітка.

^ ХІД УРОКУ

  1. Оголошення теми та мети уроку

  • Діти, сьогодні ми з вами відвідаємо чудове казкове містечко. Це містечко не просте, ми повинні добре знати і вміти писати вивчені букви, щоб подорожувати ним.

(Вивісити малюнок казкового містечка з назвами вулиць.)

  • Діти, давайте оберемо вид транспорту для подорожі. На чому поїдемо? Автобусом?

  • Без чого не можна їхати?

  • Правильно, без квитків.

  1. Повторення та закріплення вивченого

  1. Придбання квитків.

(Квитками є квіточки з кольорового паперу, на яких надрукована чисто- мовка-потішка.)

  • Щоб придбати квиток, необхідно правильно прочитати потішку і здогадатись, яке слово потрібно підставити замість крапок. А потім всі разом ми проведемо мовну зарядку.

Мовна зарядка. Чистомовка-потішка.

Фет-фет-фет — ми ходили у... (буфет).

Фір-фір-фір — ми пили... {кефір).

Фор-фор-фор — говорить... (світлофор).

Фон-фон-фон — дзвонить... {телефон).

  • Ось ми і придбали квитки. Поїхали.

  1. Дорогою до казкового містечка.

  • Наш автобус іде дорогою через ліс. Уявіть собі, що ви бачите дерева, квіти.

  • Які дерева ви встигли побачити?

  • Які квіти ростуть у цьому лісі?

  1. Пропуску казкове містечко.

(Виставити малюнки рослин.)

  • Біля воріт стоїть варта. Пропустить нас у місто тільки тоді, як виконаємо звуко-буквений аналіз слів фіалка, флокса, фікус.

(Один учень складає біля дошки модель слова фіалка. Слова флокса і фікус діти викладають фішками за варіантами на партах. Роботу перевірити, перевернувши малюнки, де з іншої сторони промодельовані слова.)

  • Діти, нас пропустили у казкове місто.

  1. Подорож містом.

  1. Вулиця Будівельна.

  • Свою подорож ми почнемо з першої вулиці від воріт міста. Хто вже знає її назву?

(Назва вулиці записана на папері і прикріплена на дошці.)

  • Правильно, Будівельна.

Як бачите, це буде нова вулиця, крім назви, на ній ще нічого немає. А горобчики вже чекають житла. Отже, ми зможемо їм допомогти спорудити будинок. Його можна побудувати з чарівних «цеглинок», на яких написані склади і слова, що ви запишете в зошити.

Письмо під диктовку.

Ва, фа, ве, фе, фо, оф, іф, ві.

Фара, фото, фарба, форма, фокус, фікус, фургон, жираф, флокси, фонтан, фіалка.

(Правильність написання перевірити, показуючи «цеглинку» і будуючи будинок.)

  • Ось ми збудували будиночок для горобчиків. А вони — тут як тут! Показують букви, які вивчили.

(Прикрити малюнки горобчиків.)

  • Які букви вивчили горобчики і показують із вікон свого будиночка? (Горобчики тримають букви К, И, В,

  • .)

  • Яке слово можна скласти з цих букв?

  • Що це за місто?

  • Скільки тут букв? Складіть із каси букв це слово.

  • Скільки звуків? Чому?

  • Діти, наша подорож продовжується.

  1. Вулиця Садова.

  • Ми повертаймо на вулицю Садову.

  • Чому вона так називається?

(Вивісити малюнок їжачків.)

  • Хто збирає яблука?

  • Давайте допоможемо їжачкам. Кожне яблуко є незвичайним. Зірвати і покласти до кошика його можна тільки тоді, коли впіймаєте звуки [ф], [ф’].

^ Гра «Впіймайтезвуки [ф], [ф’]»

Жирафа, телефон, шафа, рафінад, Марфа, Федір, фіранка, портфель, фабрика, фрукти, цифра, фанера, фільм, форма, верф, флюгер, фургон.

(Провести словникову роботу.)

Рафінад — цукор шматочками.

^ Верф — завод для ремонту кораблів.

Флюгер — пристрій у формі прапорця, стрілки, що обертається на стержні і потрібен для визначення напрямку вітру.

  1. Вулиця Загадок.

  • Ось яку загадку нам приготували на вулиці Загадок.

(Вивісити кросворд.)

Розгадування кросворда.


опис : c:\windows\temp\finereader11\media\image1.jpeg




  1. Гру цю люблять всі на світі:

І дорослі, і їх діти.

М’яч. Удар. І крики: «Го-о-л!» Пречудова гра... {футбол).

  1. Є у мене вірний друг.

Має він чудовий слух І говорить голосами Моїх друзів, тата й мами.

  • Як же звати мого друга?

  • Всім відомо — це папуга!

  • Помиляється Антон. Зветься друг мій... (телефон).

  • Як ви думаєте, хто нам цей кросворд приніс? А я вам допоможу.

^ Що за лялька, не людина,

Дружить він із крокодилом?

  • Хто ж це?

(Вивісити малюнок Чебурашки.)

  • Чебурашка вас чекає на вулиці Веселій.

  1. Вулиця Весела.

  • Чому так називається ця вулиця?

(Фізкультхвилинка під грамзапис «Пісеньки Крокодила Гени».)

  • Ну що ж, подорожуємо далі.

  1. Вулиця Київська.

  • Ось ми на вулиці Київській. На честь якого міста названа вона? (Показати фотографію міста.)

  • Що ви знаєте про Київ?

  • Як називається столиця України?

  • Як називається дівчинка, яка живе в Києві?

  • Який музей збудований на схилах Дніпра?

  • Тут ми попрацюємо з букварем. Перепишемо віршик зі С. 110. Хто буде уважним, буде писати каліграфічно і без помилок, вирушить у подорож вулицею Квітковою.

  • Діти, ви добре впорались із завданням.

(Продемонструвати кращі зошити.)

  1. Вулиця Квіткова.

  • Ось ми на вулиці Квітковій.

  • Які квіти ви впізнали на цій вулиці?

(Показати малюнки.)

Продовжте речення.

Фіалка, флокса — це...

  • Запишемо речення під диктовку.

Написання речень під диктовку.

Федір і Фросина — друзі.

Федір виростив фікус.

А Фросина — фіалку.

  • Як записали слова Федір, Фросина? Чому?

  • А ось і казкова квітка. Вона спить чарівним сном. Її можна розбудити, якщо ви згадаєте 7 слів — назв квітів, що починаються буквами а, р, ч, м, ф, л, н.

(Після відгадування показати малюнки квітів. Діти відкривають пелюстки квітки.)

  • На яку казкову квітку вона схожа? (Семицвітик)

  1. Підсумок уроку

Повернення із казкового містечка.

  • Наша подорож добігає кінця. Чи сподобалось вона вам?

  • На яких вулицях ми побували?

  • Як потрібно писати назви вулиць?