asyan.org
добавить свой файл
1

Тема . Експедиція до Піка знань. Контроль знань з теми « Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами»

  • Мета. Узагальнити і систематизувати знання з теми “ Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами ”; продовжувати формувати вміння робити розрахунки за хімічними формулами та рівняннями хімічних реакцій; створити умови для активного навчання; формувати навички самостійної роботи й самооцінювання учнів

  • Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, листи поурочного опитування

Тип уроку. Урок контролю знань

Форма проведення. Урок подорож

^ Хід уроку

І.Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності та створення відповідного емоційного настрою в класі.

На сьогоднішньому уроці ми повинні узагальнити і систематизувати знання з теми “ Кількість речовини. Розрахунки за хімічними формулами ”; продовжувати формувати вміння робити розрахунки за хімічними формулами та рівняннями хімічних реакцій;перевіримо навички самостійної роботи й самооцінювання учнів. А для створення доброго настрою і атмосфери зацікавленості та успіху проведем наш урок в формі подорожі. Та не прсто подорожі а сходження до піка Знань.

^ Демонстрація учительської презентації( слайди №№ 2,3)

ІІІ. Оголошення теми. Подання очікуваних результатів.

Тож темою нашого уроку буде: «Експедиція до Піка знань . Розрахунки за хімічними формулами » ( слайд №1)

І нацьому уроці ви продемонструєте розуміння закону Авогадро, розкриєте зміст понять « кількість речовини», «моль», «молярна маса», « молярний об’єм», а також вміння використовувати формули для обчислення маси і об’єму речовини при виконанні розрахунків за хімічними формулами.

Але перш ніж вирушити в експедицію, зберемо рюкзак необхідних речей. Що може знадобитись нам в цій непростій подорожі?

( Відповіді учнів: періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, формули для обчислення кількості речовини, маси речовини та об’єму газів, стала Авогадро та молярний об’єм газів, поняття « нормальні умови» )

ІV.Формування нового навчального досвіду

1.Обираємо маршрут:Старт – Безодня формул – Підвісний міст – Привал – Галявина розваг – Останній штурм – Вершина успіху – “ Пік знань ”! ( слайд №5)

^ 2.Увага! На старт! Виконаємо перше завдання сходження. Дамо відповіді «так» чи « ні» на питання: ( слайд №6)

1). Порція речовини в 1 моль містить 6,02 формульних одиниць.

2). Число Авогадро дорівнює 6, 02 х 10 23 формульних одиниць

3). Якщо вкрити Землю такою кількістю тенісних м'ячів , то товщина цього покриву становитиме понад 100 км.

4). Маса 1 моль будь якої речовини має масу 12 грам

5). Об'єм 1 моль будь якого газу дорівнює 22,4 літри

6). Молярна маса чисельно дорівнює відносній молекулярній, або формульній масі

^ 3. Виконаємо самоперевірку, результати занесемо в листок опитування. ( слайд №7)

V. Практичне виконання завдань та оформлення результатів

1.Безодня формул( слайд №8). Запишемо Формули для обчислення:

Відносна молекулярна маса речовина – CuO

Число молекул 5 моль H2O –

Кількість речовини певної маси солі -

Кількість речовини певного об'єму газу-

Маса речовини: 2 моль FeO –

Об'єм 1 моль вуглекислого газу –

Відносна густина водяної пари за водне

^ 2. Підвісний міст. ( слайд №9). Розставити коефіцієнти, перетворити схеми в рівняння, виконати ланцюг перетворень:

  • H2O2 =H2O + O2

  • C + O2 = CO

  • CO + Cu2O = Cu + СO2

  • Cu + N2 = Cu3N2

  • H2O2 - O2 - CO – Cu – Cu3N2

3.Привал. ( слайд №10). Щоб відпочити і отримати додаткові бали відгадаємо назви хімічних елементів, які зашифровано в віршах:

В таблиці я - відомий елемент Я благородний, не люблю я сцен.

Та літеру зміни з одного боку, Бо я інертний газ і навіть сонний.

^ Переконаєшся в один момент, Та забери від мене букву “Н” –

Що я не елемент вже а протока! !! Відразу стану кораблем Ясона!


Там де “ З” – мене цінують, В таблиці в злагоді і мирі

Я – коштовний елемент. Уже давно два брати.

З” на “ Д” перейменують – Із вісімками в “ А ” квартира,

Я – теслярський інструмент. У “ О ” квартира сорок п'ять.

^ 4.Галявина розваг. Найкращим є активний відпочинок. Тому на галявині розваг займемося спортивними вправами, визначимо найсильнішу команду нашої експедиції, виконаємо завдання за варіантами на швидкість. Команда-переможниця отримає додатковий бал на рахунок. ( слайд №11).

^ Перетягування канату.

1 варіант. Відважити 0,5 моль ферум (ІІ) оксиду.

Яка кількість речовини атомів Оксигену міститься в 50 г FeO?


2 варіант. Відміряти 3 моль карбон ( ІV) оксиду.

Визначити масову частку Магнію в магній оксиді MgO.

^ 5. Останній штурм! ( слайд №12). До Піку знань залишилось кілька кроків, а точніше 3 кроки, саме стільки дій треба виконати, щоб розв’язати задачу. Бажаю успіху.

Використовуючи формули для розрахунку масової частки елемента в речовині та кількості речовини визначте, яка кількість речовини атомів Хлору міститься в 100 г хлор (ІІІ) оксиду?

V І. Підбиття підсумків( слайд №13).

Вершина успіху! Вітаємо переможців!

V І І. Домашнє завдання. Повторити параграфи 1-4, виконати 2 завдання підвищеної складності за вибором.