asyan.org
добавить свой файл
1

Центр дитячої та юнацької творчості

Новоолександрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Гурток «З комп’ютером на ти»


Тема заняття:

«Структура web-сайту. Реєстрація»


Вчитель: Кисіль Ю.В.


2010 р

Тема заняття: Структура web-сайту. Реєстрація

Мета: ознайомлення учнів із структурою web-сайту, вироблення умінь і навичок використання програми-броузера для перегляду Web-сторінок, формування навичок пошуку інформації в Інтернеті та реєстраціїкористувача, виховання пізнавальної активності.

Вступне слово учителя Характеристика основних розділів сайту

Останній навчальний рік у школі для кожного покоління випускників, їхніх батьків і наставників є найбільш хвилюючим. Ви стоїте на порозі дорослого життя, будуєте плани на майбутнє. Імовірно, більшість із вас мріє отримати вищу освіту. На сьогоднішній день існує лише єдина можливість стати студентом – успішно пройти зовнішнє незалежне оцінювання, склавши тест із відповідних предметів.

Запорукою успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання є завчасна підготовка до нього. Першим кроком у підготовці до ЗНО має стати отримання інформації про умови тестування та вимоги, які висуваються до його учасників.

Сподіваємося, що всю необхідну інформацію ми знайдемо на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Адреса сайту: http://zno-kharkiv.org.ua/


Презентація розділів сайту:


Розділ «Новини» Уся інформація, що стосується проведення зовнішнього незалежного оцінювання, оперативно розміщується на головній сторінці сайту. У розділі «Новини» можна дізнатися про останні заходи регіонального центру. Тут розміщується інформація-нагадування про день і час проведення тестування з конкретного предмета, схеми проїзду до пунктів тестування, звіти про тестування, які відбулися.

Повідомлення про видання нормативних актів, які визначають порядок проведення тестування, також оперативно з’являються у «Новинах», а з текстами нормативно-правових актів можна ознайомитися у розділі «Документи».


^ Розділ «Документи»: У підрозділі «Нормативні документи» можна оперативно ознайомитися із усіма існуючими документами Міністерства освіти та науки України щодо терміни проведення та порядок реєстрації на тестування, перелік предметів, з яких проходить зовнішнє незалежне оцінювання, про умови участі у пробному тестуванні та інші. Всі документи з’являються на сайті у день їх офіційного оприлюднення.


^ Розділ «Методичний порадник» : У розділі «Методичний порадник» розміщені чинні програми з предметів тестування, технічні характеристики тестів. Технічні характеристики тестів – це офіційний документ, який визначає тривалість тестування, кількість завдань, їх типи, перелік рекомендованої для підготовки літератури. Технічні характеристики розроблені Українським центром оцінювання окремо для кожного предмета тестування.

У розділі розміщено усі тестові завдання з усіх предметів, починаючи з 2008 року, та відповіді до них. Навіть, якщо в якомусь із предметів після 2008 р. відбулися зміни у форматах завдань (наприклад, в історії України й математиці тепер немає завдань з розгорнутою відкритою відповіддю), можна зробити відповідні корективи у виконанні цих тестів, керуючись технічними характеристиками тестів 2011 р.


^ Розділ «Пробне тестування»: Ефективною формою підготовки до ЗНО є пробне тестування. Основна мета його проведення – надати можливість майбутнім учасникам зовнішнього незалежного оцінювання ознайомитись із процедурою тестування.

Учасники будуть працювати в умовах, що точно відтворюють порядок проведення основної сесії. Відтак – вони матимуть можливість відчути атмосферу справжнього тестування, зауважити, які документи необхідно взяти для посвідчення своєї особи, розрахувати час, необхідний для виконання завдання та перенесення відповідей у бланки А та Б, тощо.

Роботи пробного тестування не оцінюються. Проте всі учасники отримають ключі відповідей і зможуть зробити висновок про рівень своєї підготовки з предмета. Якщо пробне тестування покаже, що у знаннях є якісь прогалини, ще буде час попрацювати над помилками.

У 2011 р. пробне тестування пройде 2 та 9 квітня. Графік його проведення також розміщено на сайті ХРЦОЯО.

Пробне тестування проводиться на платній основі.

Як і основне, воно потребує попередньої реєстрації учасників.

Увага! Реєстрація на пробне тестування здійснюється виключно на сайті ХРЦОЯО. Вона починається 10 листопада 2010 р. й триватиме місяць. Той, хто не встигне зареєструватися у визначений термін, не зможе пройти «генеральну репетицію» перед основним тестуванням.


^ Розділ «Тренувальне тестування»: Тренувальне Інтернет-тестування – це ще один спосіб підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Тестування розроблено на базі завдань, які входили до тестів минулих років. Добірка завдань з кожного предмета укладена з урахуванням технічних характеристик тестів 2011 року. Це означає, що формати завдань, час на їх виконання, а також схема їх оцінювання відповідають вимогам, які висуваються до тестів зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року.

Під час тренувального тестування можна потренуватися у виконання тестових завдань, а також визначити рівень своєї підготовки з предметів тестування в online-режимі. Картина буде більш об’єктивною, якщо виконувати завдання самостійно, не маючи поруч консультантів-помічників, підручників, посібників та конспектів. Результат тестування можна отримати одразу після завершення виконання завдань, знаючи максимальний бал за виконання тестового завдання, а також таблицю, яка показує помилки, можна зробити висновок про рівень своєї підготовки та побачити, з яких розділів програми того чи іншого предмета треба попрацювати.

^ Тренувальне Інтернет-тестування проводиться безкоштовно.


Розділ «Корисні посилання»: Як і будь-який сучасний сайт, сайт ХРЦОЯО розширює інформативні можливості за рахунок розміщення на своїй сторінці посилань на інші сайти, які так чи інакше пов’язані з питаннями проведення ЗНО. Безпосередньо з сайту ХРЦОЯО можна перейти на Інтернет-сторінки Міністерства освіти і науки України; Українського центру оцінювання якості освіти; вищих навчальних закладів.

^ Розділ «Запитання»: Якщо після подорожі розділами сайту залишилися запитання, на які відповіді не знайдено, – існує даний розділ. Можна також написати електронного листа до ХРЦОЯО. Саме так забезпечується зворотній зв'язок адміністратора сайту та його відвідувачів. Це робить сайт «живим», цікавим, інтерактивним.

Практична робота №1

Тема: Робота з програмою-браузером Internet Explorer.

^ Мета: вироблення умінь і навичок використання програми-броузера для перегляду Web-сторінок.

Очікувані результати: Виконання практичної роботи дозволить учням:


 • ознайомитися із програмою-браузером Internet Explorer;

 • здійснити переходи по Web-сторінках,

 • повторити, для чого використовуються кнопки «Обновить», «Остановить», «Домой»

 • виконати завдання, необхідні для формування компетентності у використанні інформаційно-комунікаційних технологій,


Запитання для підготовки до роботи

1.Як запустити на виконання ІЕ?

2.Як завантажити WEB-сторінку в ІЕ?

3.Як зробити домашньою завантажену сторінку? Як це перевірити?

4.Як перейти з однієї Web-сторінки на іншу ?

5.Для чого використовується кнопка «Обновить»?

6.У яких випадках застосовується кнопка «Остановить»?

7.Коли використовується кнопка «Домой»?

8.У яких випадках використовується панель «Журнал»? Як її відкрити?

9.Яке призначення має папка Избранное? Як у неї додати нові адреси і як ними скористатися надалі?

10.Як зберегти Web-сторінку і її фрагменти на локальному диску ?

11.Як змінити кодування сторінки?

12.Як забрати посилання на домашню сторінку?

Хід роботи

 1. Запустити на виконання ІЕ командою Пуск-прграммы-Internet Explorer.

 2. Увести в адресний порядок адресу Web-сторінки, яку потрібно переглянути, http://zno-kharkiv.org.ua для виходу на головну сторінку Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти .Тут є посилання на інші Web-сторінки, з якими потрібно знайомитися надалі.

 3. Зробити сторінку домашньою. Для цього потрібно:

  1. У меню Сервис вибрати команду Свойства обозревателя.

  2. У вікні Свойства обозревателя вибрати вкладку Общие, у групі домашняя страніца клацнути на кнопці «С текущей».

  3. Закрити вікно оглядача.

  4. Знову запустити на виконання ІЕ. Якщо все зроблено правільно, то під час нового запуску ІЕ у його робочій області буде завантажена домашня сторінка, що встановлена раніше.

 4. Здійснити переходи по Web-сторінках. Переглянути сторінку, що завантажилась. При установці покажчика миші на гіперпосилання вона зображується у вигляді кисті руки, а в рядку стану відображається її адреса. Гіперпосилання може бути подано фрагментом тексту, малюнком чи кнопкою. Якщо клацнути по ньому, то відбувається завантаження відповідної Web-сторінки. Для переходу по гіперпосиланнях потрібно:

4.1. Переглянути Web-сторінку, що завантажилась, і знайти на ній гіперпосилання.

4.2. На Web-сторінці Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти знайти розділи «Новини», «Документи», «Методичний порадник» , «Пробне тестування», Розділ «Тренувальне тестування», «Корисні посилання», «Запитання» й у ньому клацнути на кнопці «forum».

4.3. Ознайомитися з представленими новинами на сайті.

4.4. Клацаючи на розділах, переглянути їх докладно. Для повернення на головну сторінку сайта клацнути на однойменній кнопці, розташованій у верхній його частині, або на кнопці «Назад» на панелі інструментів ІЕ.

4.5. Випробувати дію кнопки «Обновить». Для цього при черговому поверненні на головну сторінку сайта ForUm клацнути на цій кнопці. Якщо за час перегляду з’являлися нові повідомлення, то вони будуь завантажені у вікно ІЕ.

4.6. Переглянути цей сайт і ознайомитися з найцікавішими рубриками.

4.7. Випробувати дію кнопки »Остановить». Для цього клацнути на черговому гіперпосиланні й відразу ж клацнути на кнопці «Остановить». При цьому завантаження чергової Web-сторінки має перерватися.

4.8 . Випробувати дію кнопки «Домой». Для цього клацнути на ній. У результаті повинний відбутися перехід на домашню сторінку.

5.Робота з журналом. Для перегляду і використання адрес Web-сторінок, що відвідувались раніше потрібно:

5.1. Клацнути на кнопці «Журнал».

5.2. У панелі Журнал, що з’явилася, переглянути і виписати адреси останніх трьох Web-сторінок, які відвідувалися сьогодні.

5.3. Виписати адреси чотирьох Web- сторінок, які відвідувалися в інші дні.

5.4. Клацнути на одній з адрес у журналі і переглянути Web-сторінку, що завантажилася.

5.5. Закрити панель Журнал.

 1. Зберегти в папці Избранное адреси Web-сторінок, що найчастіше відвідуються. Для цього потрібно:

  1. Знаходячись на відкритій Web-сторінці, вибрати в меню команду Избранное - Добавить в Избранное.

  2. У вікні Добавления в Избранное, що з’явилося, в поле Им’я ввести назву Web-сторінки, щоб вона відбивала її зміст.

  3. Клацнути на кнопці «Добавить в».

  4. У вікні, що збільшилося, клацнути на кнопці «Создать папку» і увести своє прізвище.

  5. Клацнути на кнопці «ОК».

  6. Для перевірки збереженої адреси слід перейти на іншу сторінку, потім клацнути на панелі інструментів ІЕ на кнопці «Избранное», у папці зі своїм прізвищем знайти збережене ім’я і клацнути на ньому.

 2. Зберегти Web-сторінку і її фрагменти на локальному диску . Для цього потрібно:

  1. Для збереження всієї сторінки потрібно скористатися командою Файл -сохранить как.

  2. Щоб зберегти малюнок треба вибрати з контекстного меню цього малюнка команду Сохранить рисунок как.

 3. Змінити кодування . Щоб відкрита Web- сторінка відображалась в іншім кодуванні, потрібно:

  1. У меню Вид вибрати команду Кодировка.

  2. У підменю, що відкрилося, спробувати різні кодування.

  3. Поновити початкове кодування.

 4. Вилучити домашню сторінку. Для цього потрібно:

  1. Виконати команду Сервис-Свойства обозревателя.

  2. У вкладці Общие клацнути на кнопці «С пустой», що знаходиться в групі Домашняя страница.

 5. Закрити вікно оглядача.

Оформлення роботи

За результатом роботи скласти звіт, у якому відповісти на запитання:

1.Які Web-сторінки ви відвідали?

2. Що являє собою домашня сторінка?

3. Які способи переходу з однієї сторінки на іншу ви використовували?

4. Навіщо потрібні кнопки «Журнал» і «Избранное»?

5. Які Web-сторінки і малюнки ви зберегли у своїй папці?

6. Яка Web- сторінка вам здалась найбільш цікавою? Чому?

Фізкультхвилинка: Комплекс вправ для очей

Вправи виконуються сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті, погляд – прямо, відвернувшись від комп‘ютера.

1.Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вверх-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.

2. Закрити очі на рахунок „раз-два”, відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок „три-чотири”.

3. Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.

Комплекс вправ для зняття м‘язового напруження

Вихідне положення – сидячи на стільці.

1. Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу 5 разів.

2. Повільно і плавно опустити підборіддя, залишатися у такому положенні 2-3 с і розслабитися.

3. Сидячи на стільці піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.

4. Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатися у такому положенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити вправу 5 разів.

Практична робота № 2

Тема: Реєстрація на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти http://zno-kharkiv.org.ua

Мета: ознайомлення випускників із структурою сайту ХРЦОЯО, який є каналом оперативної офіційної інформації про умови проведення ЗНО та джерелом матеріалів, що забезпечать якісну й своєчасну підготовку до тестування.

^ Очікувані результати

Використання запропонованих матеріалів дозволить учням:

 • ознайомитися із структурою сайту ХРЦОЯО, УЦОЯО;

 • отримати детальну інформацію про основні розділи сайту («Методичний порадник», «Корисні посилання», «Запитання», «Пробне тестування», «Тренувальні тестування» тощо);

 • виконати завдання, необхідні як з огляду формування компетентності у використанні інформаційно-комунікаційних технологій, так і для підготовки до ЗНО: надіслати електронний лист до ХРЦОЯО, зареєструватися для участі в пробному тестуванні, взяти участь у тренувальному тестуванні тощо.Запитання для підготовки до роботи

 1. Що являє собою Web - сторінка?

 2. Які основні види пошукових систем вам відомі?

 3. У чому різниця пошуку інформації в пошукових машинах та за допомогою каталогів?

 4. Які пошукові системи вам відомі?

Хід роботи

 1. Запустити на виконання Internet Explorer.

 2. В адресному рядку ІЕ ввести адресу пошукової системи www.yandex.ry і натиснути клавішу .

 3. Відкрити нове вікно в ІЕ, натиснувши комбінацію клавіш , в його адресному вікні ввести адресу пошукової системи www.meta-ukraine.com і натиснути клавішу .

 4. Дочекавшись завантаження кожної із систем, у їхніх вікнах відшукати поле Найти й у нього ввести ключові слова реєстрація на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

 5. Визначити кількість знайдених посилань кожною пошуковою системою.

 6. В результаті пошуку потрібно знайти посилання на Web- вузол http://zno-kharkiv.org.ua і, клацнувши на посилання, познайомитися із змістом цього вузла.

 7. Скачати програму для реєстрації на пробне тестування.

 8. Ввести дані у всі поля програми.

 9. Закрити вікна .

Оформлення роботи

За результатами роботи скласти звіт, у якому відповісти на такі запитання :

 1. Скільки посилань було знайдено кожною пошуковою системою?

 2. В чому полягає реєстрація?

 3. Які дані необхідно ввести для реєстрації?


Домашнє завдання: відправити електронного листа на вказану електронну адресу zno_kh@i.ua . Текст листа: «Ми, учні Новоолександрівської ЗОШ І-ІІІст Великобурлуцького району Харківської області, ознайомились із інформацією на сайті ХРЦОЯО і знаємо, де і у який спосіб працювати з необхідною нам інформацією. На занятті гуртка «З комп’ютером на ти» ми працювали із Кисіль Ю.В.»

Список джерел:

 1. http://testportal.gov.ua

 2. http://zno-kharkiv.org.ua/

 3. Презентація ХРЦОЯО «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗНО-2011»

 4. Інформатика: Навч.посібн. для 10-11 кл. середн.загальноосвітн.шкіл/ І.Т.Зарецька, Б.Г.Колодяжний, А.М.Гуржій, О.Ю.Соколов.- К.: Навчальна книга, 2002.-496с.