asyan.org
добавить свой файл
1

Серія фізкультурних занять у II молодшій групі

за методикою М. Єфименка «Театр фізичного виховання»

Тема : «Подорож Осіннього листочка»

Мета: Розучити вправу № 6 до комплексу ЗРВ(з в.п. стоячи накарачках (високе положення) – випрямляти руки й ноги, максимально піднімаючи куприк). Навчити дітей ходити по звивистій доріжці з різним положенням рук (на поясі, в сторони, плеск над головою); повторити стрибки на обох ногах із просуванням вперед. Удосконалювати навички ходьби та бігу; виховувати увагу; орієнтування у просторі і розвивати спритність у р/г «Діти в лісі»

Обладнання: листочок, звивиста доріжка.


Хід заняття.

Вихователь разом з дітьми чує стук в двері. Це листочок завітав до них на гостини. І хоче розповісти його пригоду.

Вихователь: прохолодного осіннього ранку спав на дереві листочок (вих. просить дітей лягти на підлогу). Ціле літо він ніжився на сонечку пригрівавши свої щічки.


^ Вправа № 1 «Сонечко»


…кожного дня Малюк потягувався і робив щоденні процедури.


Вправа № 2 «Милування собою»


….і раптом його друзі помітили, що він був дивного оранжевого кольору і почали розглядати один одного.


^ Вправа № 3 «Метушня листочків»


…листочки здогадалися, що настала осінь. Вони будуть милувати людське око, аж поки пустотливий вітерець не скине їх з дуба.

На горизонті підкрадався осінній вітер.


^ Вправа № 4 «Пустотливий вітерець»


… підкрадався до кожного листочка і зривав почергово.


Вправа № 5 «Опалі листочки»

… а могутній дуб залишився стояти в самоті, ось такий високий.


^ Вправа № 6 «Високий дуб»


Пустотливий вітерець піднімав і кружляв листочки.


Вправа № 7 «Хурделиця листочків»


…доки не положив їх яскравим килимом на землю.


Маленька дівчинка крокувала по алеї з осіннього листочка.


^ Вправа № 8,9,10 «Танок дівчинки»


Милувалася їхньою красою, та піснею шелесту листків, а потім і взагалі затанцювала.


Прислухавшись вона помітила Малюка і взяла його до рук. Листочок попрохав її віднести його до друзів.


Вихователь: але нам треба подолати перешкоди

Перше: Увага треба пройти по звивисті доріжці. Спочатку руки на поясі (показує), в сторони, плеском над головою.


(Діти виконують, вихователь робить вказівки, стежить за правильністю виконання рухів, поточний спосіб виконання)


Друге: треба прострибати на обох ніжках до синьої полоси

(Показує, фронтальний спосіб виконання. Діти виконують вправу 3 рази)


Вихователь: Діти потрапили ми до лісу. Давайте пограємо.


Увага! Виберіть собі будиночки і почнемо грати на мої слова.

^ Рухлива гра «Діти в лісі»

Ми сьогодні в ліс підемо,

Там листочків наберемо,

В кошик їх складемо

Додому віднесемо.


(діти розходяться і роблять відповідні рухи)


На слова:

Швидко кошики беріть,

На свої місця біжіть!


(діти біжать на свої місця. Вихователь відмічає дітей, які жодного разу не помилилися й швидко знаходили свої місця)


Гра повторюється 3 рази.


Вихователь показує дітям кошик з листочками, які вони назбирали та віднесуть їх до групової кімнати.


Вихователь: час нам повертатися.

  • Ходьба у повільному темпі.

c:\users\александр\desktop\imgp1036.jpgc:\users\александр\desktop\imgp1032.jpgc:\users\александр\desktop\imgp1018.jpg