asyan.org
добавить свой файл
1

Тема: Додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Задачі, що містять відношення «на … більше» ( «на … менше»).


Мета:продовжити навчати учнів додавати двоцифрові числа без переходу через десяток; ознайомити з новим типом задач, які містять відношення «на … більше», «на … менше»; формувати уявлення про довжину і ширину прямокутника.Сприяти розвитку логічного мислення, увазі, пам’яті, вмінню аналізувати, робити висновки.

Сприяти вихованню товариськості, бажанню вчитися, працелюбності.


Обладнання: картки для опитування, мультимедійна дошка.


Хід уроку


^ I. Організаціякласудо уроку.

Дзвоник всім нам дав наказ -до роботи швидше в клас.

Біля парти станьте чемно-хай мине час недаремно.

- Усі ми в світ прийшли, щоб жити, добро творити на землі.

Учіться, дітоньки, любити, навчайтеся поки малі.

- Сьогодні до нашого классу завітало багато гостей. Давайте усмішкою привітаємо їх.

Будьте уважні й старанні усі,

Сядьте рівненько за парти свої.


^ Слово вчителя.

- Сьогодні ми побуваємо на ярмарку.


Слайд 1


- А щотаке ярмарок?

- Ярмарок – це торг, який влаштовується у певному місці і увідповідну пору для того, щоб продавцям продати товар, а покупцям – купити.

- Але сьогоднішній ярмарок незвичайний ще й тому, що нам знадобиться не гроші, для того, щоб купити, а математичні знання – наш розум, кмітливість, винахідливість.

^ Слайд 2


- Ми побуваємо на щедрій полтавській землі в Селі Великі Сорочинці на березі славної річки Псел.

Каліграфічна хвилинка.


  • А поїдемо ми сьогодні на автобусі який має № 1999.

З серпня 1999 року, згідно з указом Президента України, Сорочинський ярмарок має статус національного. Тому сьогодні ми і пригадаємо написання цифри 9

Слайд


ІІ Актуалізація знань учнів.

^ 1.Усні обчислення.

Ось і доїхали ми до Сорочинської ярмарки. Але перед нами ворота .

Слайд


Знайти закономірність і вставити відповідні числа. (Інші діти працюють за картками.)


Математичні ланцюжки.



  1. Коментування прикладу № 352

Слайд

  1. Розв’язати приклади 353 – фронтально . За кожен правильно розв’язаний приклад діти отримують малюнки.

  2. Виконання завдання № 354.



Діти креслять відрізки і коментують свої дій.

  • Чи можемо відразу накреслити третій відрізок?

  • Чому?

  • Яка довжина другого відрізка?

  • Знаючи довжину другого відрізка, можемо накреслити третій відрізок?

  • Яка довжина третього відрізка?



  1. Фізхвилинка


Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться,

Веретенцем покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.


Робота над новим матеріалом.

  1. Робота над задачами.

Розв’язування задачі №355.

Слайд






  • Можемо одразу дати відповідь на головне питання задачі?( Ні)

  • Чому? (Не знаємо масу вівці.)

  • Можемо знайти масу вівці?

  • Якою дією?(Додаванням) Чому?

  • Знаючи масу вівці, можемо знайти масу барана?

  • Якою дією7 Чому?

Діти записують розв’язання задачі самостійно.

Перевірка роботи за записом на дошці.

Робота в парах. ( завдання 356).


Підсумок уроку.( Гра «Мікрофон»)

  • Яке правило додавання двоцифрових чисел вивчили на уроці?

  • Що більше – довжина чи ширина прямокутника?

Слайд