asyan.org
добавить свой файл
1

Заняття в ІІ молодшій групі з використанням нетрадиційних технік малювання


Тема: «Нагодуємо пташок взимку»

Мета: вчити дітей малювати пшоно ватяними паличками;

закріплювати вміння дітей складати з частин ціле;

розвивати мовлення дітей, дрібну моторику пальців рук;

виховувати любов до природи, бажання допомогти пташкам взимку; виховувати творчість, самостійність, упевненість.

Обладнання: картинки «Зима – чарівниця», зимові пейзажі; картинки птахів розрізані на дві частини; аркуші паперу з птахами; ватяні палички; жовта фарба; магнітофон; пшоно.


Хід заняття:


І. Організаційний момент

Вихователь: Діти, яка зараз пора року? (Так, зима)

До нас сьогодні завітала в гості Зима – чарівниця, ось погляньте на неї, а ви знаєте, що вона дуже полюбляє малювати, вона справжня художниця. Ось які чудові картини вона створила. (Роздивляємося зимові пейзажі)

Зараз зима в самому розпалі. Яка погода стоїть надворі? (Холодна, морозяна.)

А як ви гадаєте кому дуже важко пережити зиму, хто потребує нашої допомоги? (Птахи)

Рятуючись від зимового холоду, багато птахів ще восени відлетіли в теплі краї, у вирій. Але є чимало й таких пташок, які не полишають свого рідного краю навіть узимку. Ці птахи залишаються у нас зимувати. Значить, це які птихи? (Зимуючі.)

Зима – художниця, принесла вам картинки з пташками, але вітер їх всі переплутав. Зараз вам потрібно поділимося на дві команди, та скласти картинки з птахами та назвати їх.

Д/г "Склади пташку".

(Діти складають з розрізних картинок птахів, називають їх.)

Холодно взимку пташкам. Це правда але пташкам крім холоду дошкуляє і голод.

Як ми можемо допомогти їм перезимувати? (Зробити годівнички та підгодовувати їх).

Ви разом з батьками вдома почали виготовляти годівнички для птахів, дехто з вас вже приніс їх, ось вони, а деякі ми вже повісили на майданчику. Що ми насипаємо до годівнички? (Крихти хліба, насіннячко, зернятка, пшоно).

Сьогодні ми з вами будемо допомагати Зимі – художниці, будемо малювати пшоно, для пташок, яких вона вже намалювала, ось вони, а які тут зображені птахи? (Горобчик та синичка).

В Зими – художниці, дуже багато роботи, вона не встигла намалювати пшоно, «нагодувати» птахів, і просить вас їй допомогти.

А зараз будь ласка роздивіться пшоно, якого воно кольору? (Жовте) А якої форми? (Кругле)

Що ми будемо малювати. (Пшоно, для пташок). Ми будемо малювати не пензликами, а ватяними паличками.

Закотіть рукава та підготуємо наші пальчики.


Раз, два, три, чотири, п’ять.

Вийшли пальчики гулять.

Раз, два, три, чотири, п’ять.

Будем вправно малювать.

Раз, два, три, чотири, п’ять.

Починаєм працювать.


ІІ. Показ і пояснення виконання роботи.

Діти, сідайте за столи та будемо допомагати Зимі – художниці. Зверніть увагу, ось я вже намалювала пшоно для пташок, його в мене багато. Перед вами аркуші паперу на яких намальовані пташки, а ви будите малювати пшоно для них, нагадую, сьогодні ми малюємо не пензликом, а ватяними паличками. А щоб у вас вийшло гарне кругленьке пшоно, будьте уважними. Паличку в мокаємо в жовту фарбу і притискаємо її до аркуша паперу малюємо багато, щоб вистачило їжі пташкам.


ІІІ. Самостійна робота дітей.

Діти, починаємо малювати. Будьте охайними.


ІV. Підсумок.

Молодці діти, Зима – художниця дякує вам, що ви допомогли їй намалювати «нагодувати» пшоном пташок.

Що ми малювали?

Для кого?

Кому допомагали?